A Boomerlázadás hétfői adásában Göblyös Sára műsorvezető vendégei Boros Imre közgazdász, az első Orbán-kormány tárca nélküli minisztere és Stefka István, a Pesti TV programigazgató-helyettese voltak. A televíziós vitabeszélgetésből megtudtuk, hogy Borost kik és miért vádolták meg alaptalanul 2002-ben az állítólagos III/2 ügynöki múltjával. Képet kaptunk arról is, hogy miért kellett külföldi bankokat feltőkésíteni a magyar nemzet vagyonából és hogy hová tűnt a Magyar Nemzeti Bank hatvankét tonna aranytartaléka. Betekintést nyerünk abba is, hogy kik szalámizták le, és miért a történelmi pártokat – a Magyar Szociáldemokrata Pártot, a Független Kisgazda Pártot –, és miért jutott erre a sorra az MDF és az MSZP is.
A rendszerváltoztatás után hullottak ki a csontvázak a szekrényből, ha pedig nem voltak ilyenek, kreáltak. Így történhetett meg, hogy bizonyítékok nélkül, alaptanul vádolták meg Boros Imre közgazdászt, állítólagos ügynöki múltjával kapcsolatban. Boros a Magyar Nemzeti Bankban dolgozott osztályvezetőként, amikor a bank a németországi Volkswagennel bűnügybe keveredett, s Boros volt az, aki szakértőként a magyar ügyészséggel és rendőrséggel dolgozott együtt a történtek felderítése érdekében. Boros ténykedése sokak szemében szálka lehetett, az ügynökmúlttal való rágalmazás kiváló bosszúnak tűnt egyesek szemében. Az egykori közgazdásznak élénk emlékei vannak az átmeneti időszak pénzügyi állapotairól is:
Amikor a rendszerváltozás volt, olyan másfél milliárd dollár tartalékunk volt, de mindenáron azt akarták elhitetni, hogy tönkremegyünk. Teljes mértékben beijesztették az Antall-kormányt és ezért történt ami történt.
Kincs, ami nincs
Természetesen ekkor már megjelentek azok a nemzetközi szinten is mozgó üzletemberek és gazdasági körök, akiknek érdekében állt az ország teljes csődbe vitele, ami által lehetőségük lett volna az ország teljes kifosztására. Ugyan a tervet Soros György és társai nem tudták száz százalékosan végrehajtani, de sajnálatos módon az Antall-kormánynak hézagos információ voltak a valós helyzetről, ezért mehetett végbe az a fajta privatizáció, amellyel valójában hosszú évtizedekre eladósították az országot.
A műsorban az MNB aranytartalékainak eltűnéséről is szó volt. Mint ismeretes, Surányi György egykori jegybankelnök alatt eladták az MNB aranytartalékait, mondván a dollárnak jobb az árfolyama. Hatvankét tonna arany tűnt el. Ez akkora sokk volt a magyar gazdaságnak, hogy emblematikus vállalatokat, és stratégiai ágazatokat kellett külföldi kézbe adnia. A 2010-ben hatalomra kerülő Orbán-kormánynak ezekkel a húsz évvel ezelőtti gazdasági károkkal is meg kellett küzdenie a gyurcsányi örökség mellett. A műsor végén Boros beszélt még azokról a rendszerváltozás hajnalán fontos pártokról – mint az MDF, az SZDSZ, az FKGP –, amelyek néhány év, vagy egy röpke évtized után eltűntek a közélet színpadáról. Ezek a történetek már elvezetnek minket napjaink politikájához, a baloldal örökké tékozló, nemzetközi, idegen erőket kiszolgáló stratégiájához, és a konzervatív értékeket valló magyar kormány merész, unortodox gazdaságpolitikájához. A teljes adást itt tekinthetik meg.
Forrás, fotó, videó: Pesti TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS