Bősz Anett legújabb Facebook-bejegyzésében történelmi bűnnek nevezte azt, ha az Iszlám Állam által elkövetett Srí Lanka-i keresztényellenes merénylet kapcsán keresztényüldözésről merészel valaki beszélni. Bősz Anett szerint a terrortámadás kapcsán keresztényüldözésről beszélni álszentség, uszítás, amellyel más vallásokat megbélyegzünk, morálisan alsóbbrendűnek minősítünk. Ha ellenben más oldalról közelítjük meg a kérdést – a Bősz Anettet szorosan körülölelő másik univerzumban -, akkor az uszít, és az tekint másokat – értsd: a keresztényeket – alsóbbrendűnek, aki szétkeni, elmaszatolja, más népek tragédiájához méricskéli és azok által kisebbíti a keresztényüldözés tényeit a világban. És bár ember legyen a talpán, aki utat talál a liberális politikusasszony gondolatainak, értékrendjének útvesztőjében, egyben biztosak lehetünk: a részvét számára politikai termék, hiszen a keresztényektől még azt a jogukat is elvitatja, hogy üldözzék őket.
Kisiklott értékrend, lehengerlő önbizalom – Bősz Anett az utóbbi időben abba a logikai buborékba rekesztette magát, amely feloldhatatlan ellentmondásaival, kettős mércéjével hűen bemutatja a liberális értékrend XXI. századi válságát. Bősz Anett szóvivő, mint a liberális gondolatrendőrség legfőbb ideológusa, nem először oktatta ki a világot arról, miről és hogyan is szabad beszélni, ha számára megfelelő emberpéldányok akarunk maradni. A legutóbbi, több hullámot is megért morálviharban a keresztényüldözés tényét próbálta elvitatni az Iszlám Állam által felvállalt Srí Lanka-i merénylet keresztény áldozataitól. A vitára csütörtökön próbált pontot tenni. Ilyen formán…
Sokadjára fut neki a Srí Lankán történt keresztényellenes terrortámadásnak Bősz Anett, a Liberálisok szóvivője, hogy valamilyen módon odaerőszakolja furcsa-különös értékrendjét a tragédia mellé, azaz elmagyarázza, mit és hogyan szabad mondani, gondolni, érezni egy ilyen eset kapcsán. Már első alkalommal, a Heti TV reggeli műsorában azt pedzegette – persze sajnálkozva az áldozatokon, de ki nem emelve, hogy keresztényellenes akcióról van szó –, hogy a magyar kormány ismételten a világvallások közti viszályok szításával reagált az eseményekre, amikor arról mert beszélni, hogy a robbantás a keresztényüldözés újabb megnyilvánulása a világban. Később – mert Bősz Anett nyughatatlan, ha a maga igazáról van szó – arról posztolt: hazugság, hogy a világon a legüldözöttebb vallás a kereszténység. Majd hozzátette: „a világvallások összeugrasztása mellett letenni a voksukat, azt jelenti, hogy lemondtak arról, hogy az emberiség képes békét teremteni, holott aki a XXI. században a békétlenséget szolgálja, az a jelenlegi technológiai viszonyok mellett, gyakorlatilag afelé tesz lépéseket, hogy az emberiség eltűnjön a Föld színéről”. Nem kellett sokáig várni a válaszra sem, hiszen Azbej Tristan, az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkár Bősz Anett kijelentéseire azzal reagált: „a liberális országgyűlési képviselő már a terrorcselekmény után relativizálta korunk legnagyobb, több helyen népirtássá fajuló emberi jogi válságát”. Bősz Anettet pedig annyira magával sodorta saját erkölcsi szélvihara, hogy csütörtökön minden eddiginél karakteresebb írással jelentkezett Facebook-oldalán.
Nyílt levél Tisztelt Államtitkár úr! Tisztelt Azbej Tristan ن!Az Srí Lankán történt terrortámadás kapcsán –…
Közzétette: Bősz Anett – 2019. május 2., csütörtök
Bősz Anett szerint a történelmi bűn
Legújabb közleményében a liberális politikusnő továbbra is – ráadásul igen heves fordulatokkal élve – próbálja azt bizonygatni, hogy a Srí Lanka-i, több száz áldozatot követelő, az Iszlám Állam által fölvállalt, tehát nyíltan, és megcáfolhatatlanul keresztényellenes terrortámadás kapcsán „történelmi bűn” a keresztényüldözést emlegetni. Hogy mi a történelmi bűn, azt persze minden jóérzésű ember tudja: történelmi bűn például a nácik által elkövetett népirtás, történelmi bűn a kommunisták által elkövetett népirtás, mégsem jutna eszébe senkinek azzal érvelni, hogy történelmi bűn mondjuk az auschwitz-i gázkamrák kapcsán a zsidók ellen elkövetett népirtásról beszélni, hiszen annyi népirtás volt a világon, hogy csak még. Bősz Anettnek viszont eszébe jut, mikor közleményében Azbej Tristan államtitkárnak – akit valami elfojtott undor kapcsán csak urazni képes, államtitkározni már nem – arról ír:
a Srí Lankán történt terrortámadás kapcsán a magyar kormány nemes egyszerűséggel történelmi bűnt követett el, amikor mások fájdalmát, több százak halálát, több száz sebesült és több ezer hozzátartozó, valamint más érintettek fájdalmát arra használta, hogy a keresztényüldözést hangsúlyozza.
Tehát még egyszer: az Iszlám Állam által elkövetett keresztényellenes terrorcselekmény kapcsán történelmi bűn keresztényüldözésről beszélni… Valami itt nagyon kifordult önmagából.
Annyiféle embernek annyi baja van…
Bősz Anett nem is bírja a kisiklott agyát lefékezni; mindjárt tart egy kis vallási kioktatást is, amelyben azt taglalja:
a Bibliára gyakorta hivatkozó politikustársaimnak csak azt tudom mondani, hogy az emberek közt az isteneik, a bőrszínük, a lakóhelyük, a nemzetiségük, a szociális helyzetük, a családi állapotuk, vagy az anyagi helyzetük, vagy bármely olyan tulajdonságuk alapján, melyről ők nem tehetnek, nem lehet és nem is szabad különbséget tenni.
Tehát akkor még egyszer: az Iszlám Állam által elkövetett, több száz keresztény halálát okozó Srí Lanka-i keresztényellenes terrorcselekmény kapcsán azért történelmi bűn keresztényüldözésről beszélni, mert vannak egy csomóan különböző emberek, akiknek számtalan baja van a világban. Nos, már itt is föltehetnénk azt a nagyon egyértelmű kérdést: Bősz Anett vajon nem éppen politikai célokra használja fel „az isteneik, a bőrszínük, a lakóhelyük, a nemzetiségük, a szociális helyzetük, a családi állapotuk, vagy az anyagi helyzetük, vagy bármely olyan tulajdonságuk alapján” megkülönböztethető emberek sokaságát, hogy valamilyen megfoghatatlan érdektől vezérelve ezzel igyekezzen kisebbíteni a keresztényüldözés tényét, sőt, egyenesen történelmi bűnnek titulálni annak néven nevezését? Ehhez képest Bősz Anett azt várja el politikustársaitól, hogy „ne éljenek vissza a kereszténységgel. Akinek valóban fontosak a keresztény értékek, az úgy bánik embertársaival, ahogyan szeretné, ha vele bánnának”. Értetlenül állok e mondatok felett.
Uszít és megbélyegez, aki a keresztényüldözésről szólni mer
És a politikusnő még mindig nem durrogtatta el vélt érvkészletét, hiszen úgy folytatja: korábbi posztjában éppen nem relativizálta a terrortámadást (azt nem is, mivel a keresztényüldözést relativizálta), hanem éppen amellett tesz hitet,
hogy nincs erőszaktevő, valamint áldozatvallás. Azt gondolom: emberek léteznek, akiknek fontos az élete és a méltósága.
Tehát sokadszorra: az Iszlám Állam által elkövetett keresztényellenes terrorcselekmény kapcsán csak nagy általánosságban, emberekről lehet beszélni. Még csak erőszaktevő vallásokról sem. Azt tilos. Az Iszlám Állam fundamentalistáinak rémtettei kapcsán tilos vallási ellentétet emlegetni. Esetleg a náci ideológiát is távolítsuk el a zsidó embereket gázkamrába kísérő végrehajtóktól? És áldozatvallásról sem szabad beszélni, hiába voltak egyértelműen és tendenciózusan az Iszlám Állam támadásainak elszenvedői a keresztények szerte a világban. Ez is tilos. Az üldözött keresztényeknek, vagy az erről beszélni merészelőknek egyszerűen pofa be, mert Bősz Anett kinyilatkoztatta, hogy “nincs olyan, hogy…”. Majd végül még azt is írja:
az, hogy a regnáló magyar kormány ismételten a vallások és a különböző kultúrájú népek közti különbségtételre használta a Srí Lankán történt robbantásokat, mélyen mutatja a kormánypártok valódi erkölcsössége helyetti álszentségét, és azt, hogy a hatalomnak semmi sem drága azért, hogy egymás ellen uszítson embereket, valamint hogy egyes vallásokat és népeket felsőbbrendűnek, míg másokat morálisan alsóbbrendűnek bélyegezzen.
Összegezve: ha a keresztényellenes terrortámadás kapcsán keresztényüldözésről beszél a kormány, azzal különbséget tesz a „különböző kultúrájú népek között”, és hogy ezzel uszít, egyes vallásokat és népeket felsőbbrendűnek, míg másokat morálisan alsóbbrendűnek bélyegez. Bár ilyesmi nyilvánvalóan nem történik, az az egyetlen dolog olvasható ki ebből, hogy Bősz Anettnek a keresztényüldözés ténye, mint téma maga az, amit képtelen feldolgozni, megbocsátani. Még azt a minimális figyelmet és részvétet is elvitatja az üldözött keresztényektől, amelyekre ilyen tragédiák alkalmával joggal számíthatnának. Bősz Anett szerint ha azt állítjuk, hogy az Iszlám Állam által bestiálisan elpusztított keresztények a keresztényüldözés áldozatai, akkor azzal uszítunk, más népeket, morálisan alsóbbrendűnek bélyegzünk.
A Bősz Anettet szorosan körülölelő másik univerzumban ugyanakkor az uszít és az tekint másokat – értsd: a keresztényeket – alsóbbrendűnek, aki szétkeni, elmaszatolja, más népek tragédiáihoz méricskéli, azok által kisebbíti a keresztényüldözés tényét a világban. Ember legyen a talpán, aki utat talál a liberális politikusasszony gondolatainak, értékrendjének útvesztőjében. Egyben azonban biztosak lehetünk: a részvét számára politikai termék, hiszen a keresztényektől még azt a jogukat is elvitatja, hogy üldözzék őket. És bár a politikusnő egyetlen posztjában sem írja le az Iszlám Állam kifejezést, az utóbbi világméretű terrorszervezet nem törődik Bősz Anett csalamádémoralitásával, csak irtja a keresztényeket. Végezetül bízom abban, hogy Bősz Anett érvelése minden jóérzésű liberálist éppúgy felháborít, ahogyan engem. Legalábbis merem remélni. Egyszerűen nem látom semmilyen politikai, ideológiai hasznát annak, ha a történelmi bűnök közé sorolja bárki az egyértelmű keresztényüldözés tényének felismerését. Mi értelme van ennek az egész érvelésnek…?
Forrás: facebook.com; Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS