Donald Trump ügyvédi csapata sajtótájékoztatót tartott csütörtökön, ahol a választási csalásokra vonatkozó bizonyítékokról beszéltek részletesen. A jogászok általi beszámolót élő adásban közvetítettük. Természetesen a tőzsdespekuláns, Soros György neve is előkerült.
Trump elnök korábban már tett utalást arra, hogy jogi csapata „fontos sajtótájékoztatót tart ma”, hogy elmagyarázzák, miért „nagyon világos és életképes az út a győzelem felé”. Az elnök ma azt írta a Twitteren: „a darabok nagyon szépen a helyükre kerülnek”. A sajtótájékoztatóra a Republikánus Nemzeti Bizottságban került sor. Trump jogi csapatát New York város volt polgármestere és az elnök személyes ügyvédje, Rudy Giuliani vezeti, aki a sajtótájékoztatón határozottan állította, hogy az általuk felfedezett csalás elég nagy ahhoz, hogy megváltoztassa az eredményt, és azok a bizonyítékok, amelyek rendelkezésükre állnak, egyértelműek. Azt is mondta, hogy „jelentős mennyiségű” bizonyítékuk van a választói csalásra Új-Mexikó és Virginia államban is. Elhangzott: „egy demokratikusok által ellenőrzött nagyvárosokra összpontosított központban fedezték fel a választási csalások elkövetésére előkészített tervet”, ráadásul nemcsak néhány, hanem számos államra vonatkozóan. A Michiganban történt állítólagos csalásokra 220 bizonyítékkal rendelkeznek, ebből nyolcat hozhatnak most nyilvánosságra. Megemlítette azt is, hogy több olyan választó is szavazott, aki már nem is él, így például Pennsylvania államban.
Sidney Powell a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy nem engedik magukat megfélemlíteni, majd elmondta, hogy sejtésük szerint venezuelai, kubai és valószínűleg kínai kommunista pénzeket használtak arra, hogy befolyásolják az amerikai választások kimenetelét. Amint azt Sidney Powell mai sajtótájékoztatóján megemlítette, a Dominion Results Tally & Reporting User Guide megtekinthető az OANN weboldalán. A linken továbbra is megtalálják a hivatkozott dokumentumokat – fogalmazott. Powell szerint Trump elnök földcsuszamlásszerű győzelmet aratott, több, mint 80 millió érvényes szavazattal rendelkezhet. Az ügyvédi csapat újságírói kérdésre válaszolva Soros György felelősségéről is beszélt.
Ma este a Wayne megyei (Michigan állam) jogi testület elutasította a választási eredmények igazolását – mindezt már Jenna Ellis jogász mondta a sajtótájékoztatón, aki a Twitteren is posztolta ebbéli megállapítását.
??BREAKING: This evening, the county board of canvassers in Wayne County, MI refused to certify the election results. If the state board follows suit, the Republican state legislator will select the electors. Huge win for @realDonaldTrump
— Jenna Ellis (@JennaEllisEsq) November 17, 2020
Soros neve is előkerült
Az ügyvédek által ismertetett legfontosabb állítások a következők voltak:
1. A megfigyelőket állítólag megakadályozták abban, hogy megnézzék a postai küldemények felnyitását. Giuliani arról beszélt, hogy sok postai küldeményt anélkül nyitottak ki, hogy a megfigyelők ellenőrizhették volna a megfelelő aláírást, ami kulcsfontosságú védelem a csalás ellen. Ezek a szavazatok szerinte „semmisek”, különösen ott, ahol a borítékokat eldobták, haszontalanná téve az újraszámolásokat.
2. Állítólag a törvényeket sem egyenlő módon tartották be és alkalmazták bizonyos megyékben, az ügyvéd Pennsylvaniát említette példaként, amelynek legfelsőbb bírósága a választások előtt új, laza szavazási szabályokat hozott létre. Giuliani azt állította, hogy több helyen is csaltak a választók számával.
3. Giuliani elmondta, hogy Pittsburgh-ben a leadott ideiglenes szavazatok közül sokat olyan személyek adták le, akik már egyszer leszavaztak. Azt állította, hogy a demokraták kitöltötték azoknak az embereknek a hiányzó szavazólapjait, akik nem mentek el voksolni.
4. A választási tisztviselőknek állítólag azt mondták, hogy ne keressék a hibákat a szavazólapokon, és vonják vissza a szavazólapokat. Giuliani egy olyan tisztviselő nyilatkozatát idézte, aki megesküdött rá, hogy azt mondták neki, hogy ne zárja ki a hiányosságok miatt és ne vonja vissza a szavazólapokat.
5. Giuliani elmondta, hogy Michiganben 60 ember tanúskodott arról, hogy a szavazólapokat gyorsan „előállítják” és kétszer-háromszor megszámolják. Állítólag legalább 60 000, legfeljebb 100 000 szavazólapot érintett az ügyben.
6. A hiányzó szavazólapokat Wisconsinban anélkül fogadták el, hogy először ellenőrizték volna őket. Giuliani megjegyezte, hogy Wisconsin állam törvényei szigorúbbak voltak a hiányzó szavazólapok tekintetében, mint a legtöbb államban, mégis azt állította, hogy Milwaukee területén 60 000, Madison területén pedig 40 000 hiányzó szavazatot számoltak össze anélkül, hogy azt összeadták volna a beérkezett voksokéval és összehasonlították volna a választásra jogosultak számával.
7. Néhány körzetben állítólag több probléma is felmerült, így például előfordult, hogy több szavazót regisztráltak, mint amennyi lakos van. Giuliani szerint szokatlanul sok overvóta volt a körzetekben Michiganben és Wisconsinban. Állítása szerint ez az oka annak, hogy a republikánusok a Wayne megyei Canvassers Igazgatóságban megtagadták a héten az ottani eredmények igazolását. Azt is mondta, hogy voltak külföldön kívüli szavazók Giorgiában, és olyan emberek, akik kétszer adták le a voksukat.
8. A szavazógépek és a szoftverek állítólag a venezuelai rezsimhez és Soros György baloldali adományozóhoz kötődő vállalatok tulajdonában vannak. Sidney Powell azzal érvelt, hogy az amerikai szavazatokat a tengerentúlon számolják, és hogy a Dominion szavazógépeket és a Smartmatic szoftvereket külföldi érdekek irányítják, algoritmusokkal manipulálva az eredményeket. Powell külön megjegyezte, hogy a Smartmatic tulajdonosai között volt két venezuelai állampolgár, akik állítólag kapcsolatban álltak Hugo Chavez és Nicolas Maduro rendszerével. Az ügyvédi csoport állítása szerint olyan statisztikai rendellenességek voltak, mint például a hatalmas Biden-szavazatok, amelyek csak manipulációként magyarázhatók – ami állításuk szerint a hajnali órákban történt, mivel a szavazatszámlálás elakadt. (A vállalatok vitatták ezeket az állításokat erőteljesen.)
9. Az Alkotmány előírja az elnök megválasztásának folyamatát, ha a szavazás sérült. Jenna Ellis azzal érvelt, hogy a média bitorolta a hatalmat a választás győztesének nyilvánítására. A 68. számú föderalistára hivatkozva azt állította , hogy az elnök kiválasztásának alkotmányos folyamata eljárási biztosítékokkal rendelkezik a korrupció és a külföldi befolyás ellen. Giuliani kijelentette: Trump győzött, mert a kulcsfontosságú államokban Biden és Trump között jelentős különbség van, közel kétszerese a Trumpra leadott szavazatszám, mint Bidennek. Giuliani olyan bizonyítékokat is bemutatott, amiket eskü alatt tettek, két tanúvallomást is idézett, de hozzátette, hogy a csalásról sokkal több magánszemélytől származnak tanúvallomások és bizonyítékok. Szerinte pert indíthatnak Arizonában, valamint az új-mexikói és virginiai szabálytalanságokat is vizsgálni fogják. Giuliani a médiát is okolta, azzal érvelve, hogy félrevezető információkat szolgáltattak, és engedték, hogy Trump törvényes csapata ellen fenyegetések jelenjenek meg.
Pikáns, hogy az élő sajtótájékoztatót szinte alig néhány csatorna közvetítette és volt, ahol meg is szakították az adást, míg másutt a hanggal akadtak állandó problémák. A legtöbb sajtóorgánum jóval azután kezdett hírt adni az eseményről, miután annak már vége volt, így abból csak kiragadott részleteket tettek közzé.
Forrás: Facebook; Fotó: 6abc.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS