A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) közleménye szerint a Liu fivérek, Shaolin Sándor és Shaoang országváltást kezdeményeztek. Ehhez az olimpiai bajnokok a MOKSZ hozzájárulását kérték.
A szövetség tájékoztatása szerint a Liu testvérek kérelmükben nem neveznek meg országot, illetve a MOKSZ felé nemzeti szövetség nem jelzett igényt sem formálisan, sem informálisan a versenyzők versenyzői jogának megszerzésére. A Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU) szabályai szerint feltételei vannak annak, hogy egy sportoló egy adott országot képviselhessen:
- az adott ország állampolgársága, amely képviseletében a versenyző indulni kíván;
- amennyiben korábban más ország versenyzője volt, 12 hónapnak kell eltelnie a legutóbbi olyan ISU-verseny után, amin a korábbi ország képviseletében indult;
- a versenyző kiadásáról kérelem alapján az eredeti ország szövetségének döntenie kell, ennek feltétele, hogy minden esetlegesen fennálló szerződéses vitát rendezni kell a szövetség és a versenyző között.
Az Index információi szerint a Liu fivérek nem rendelkeznek kínai állampolgársággal, de már augusztusban közölték, hogy Csang Csing Lina vezetésével folytatják a felkészülést. A közlemény szerint Linával az ő kérésére fel kellett bontaniuk a határozatlan idejű szerződését, tekintettel arra, hogy hazája, Kína szövetségétől kapott visszautasíthatatlan ajánlatot a kínai gyorskorcsolya-válogatott vezetőedzői pozíciójára. Az elmúlt időszakban a MOKSZ biztosította a Liu fivérek edzésének feltételeit a kínai válogatottal és Linával Pekingben; ezt a munkát a MOKSZ nevében még Csun Dzse Szu, válogatottunk koreai edzője segítette. Ez a megoldás a fivérek számára nem bizonyult megfelelőnek.
A MOKSZ a következő elnökségi ülésén fog dönteni arról, hogy hogyan rendezze a fivérek és a MOKSZ között fennálló versenyzői szerződéses kapcsolatot
– olvasható a közleményben.
Forrás: A Magyar Országos Korcsolyázó-szövetség; Fotó: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS