
Az európai uniós tagállamok vezetői megállapodást kötöttek az éghajlatpolitikai célkitűzésekről, amelyek szerint az unió 2030-ig legalább 55 százalékkal csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását – közölte Charles Michel, az Európai Tanács elnöke Twitter-üzenetében, pénteken.
Az uniós tagállamok brüsszeli csúcstalálkozójának péntek reggelig tartó, az uniós klímacélokról tartott vitáját követően közzétett üzenetében Charles Michel kijelentette: a megállapodással Európa vezető szerepet játszik az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Az állam- és kormányfők elsősorban arról vitáztak, hogy a tagországoknak 2030-ig a jelenleg tervezett 40 helyett legalább 55 százalékkal kelljen-e csökkenteniük az üvegházhatást okozó gázok uniós kibocsátását.
Információk szerint a klímavita Lengyelország ellenállása miatt húzódott, Varsó ugyanis garanciákat követelt arra vonatkozóan, hogy a megállapodás elismeri pénzügyi szükségleteit a zöld átmenet során. Lengyelország az Európai Unió úgynevezett zöld megállapodásának keretében nem vállalt kötelezettséget arra, hogy a karbonsemlegességet 2050-re eléri, mivel egyéni tempóban kívánja átalakítani jelenleg szénalapú energiaiparát. A vitában a Lengyelországot támogató tagországok nagyobb tisztánlátást kértek arról, hogy az EU miként kíván megfelelni a jelentősebb kibocsátáscsökkentésnek. Biztosítékokat követeltek arra vonatkozóan, hogy Brüsszel elegendő támogatást nyújt a magasabb csökkentések eléréséhez, hogy az új 2030-as célt megfelelően és fenntarthatóan támogató szabályozási intézkedések támasztják alá. Emmanuel Macron francia elnök tweetjében üdvözölte az elfogadott klímaegyezményt.
A párizsi klímamegállapodás 5. évfordulójának előestéjén mi, európaiak elkötelezzük magunkat, hogy 2030-ig legalább 55 százalékkal csökkentjük szén-dioxid-kibocsátásunkat
– fogalmazott. Figyelmeztetett: tíz év van hátra, tehát mindent meg kell tenni a siker érdekében.
Most, együtt, mert nincs B-terv
– tette hozzá. Alexander De Croo belga miniszterelnök szintén üdvözölte az unió 2030-ig szóló éghajlat-politikai célkitűzését.
A fenntarthatóság forradalma a technológiai forradalmát is jelenti egyben, ami olyan gazdasági lehetőség, amelyet Belgiumnak meg kell ragadnia
– írta Twitter-üzenetében.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet
Mekkelek
2020-12-11 at 20:36
Lássuk, hogy a legnagyobb co2 kibocsátó kína és usa is beáldozza e gazdaságát a klímacélok miatt? Ja dehogy. Ez is tökéletesen mutatja, hogy Európát kell downgrade-elni, hogy az usa, illetve az egypólusú világrend helyzetbe kerülhessen.
Nyáron beszéltem pár némettel, akik halál komolyan rinyálnak a tehénfing miatt. (isszák inkább a fél világon átutaztatott mandulatejet, felesleges göncöket, kütyüket vesznek maguknak, 3 évente lecserélik az autót, telefont, laptopot, sílécet, mert piacra dobnak jobbat) Szánalmas konzumidióták. A túlfogyasztás és az elfajzott totális globalizmus a világ tönkretevője, nem a tehéntej.
Szőke ciklon
2020-12-11 at 12:30
Nyugodtan bevállalhatják, hol lesznek ők 10 év múlva!
Konecsnyi Bence
2020-12-11 at 11:58
A Szovjetunió százalékban mindig látványosan fejlődött. Megduplázták a személygépkocsi gyártást. A tavalyi százról idén kétszázra.
Németország könnyen felez, ha csak néhányat leállít azokból a füstokádó szörnyetegekből, amiket Merkel doktornő eresztett Afrikára és Eurázsiára. És a világtengerre a dízel tengeralattjárókkal.
Ha az atomenergia veszélyeit mérlegeljük, kezdjük azoknál a haditechnikai felhasználásoknál, amik tök fölöslegesen okoznak veszélyt. Például a repülőgéphordozóknál és a tengeralattjáróknál. Fűtsük őket barnaszénnel.
Magyar György
2020-12-11 at 11:38
Örülök, ez jó hír! A szkeptikusok ne izguljanak, a szén-dioxid kibocsátást értelmesen is lehet csökkenteni (nemcsak f.ngással, @A Nagy Testvér figyel téged). Illetve, (@egon samu) az EU nélkül éppen nem -100% lenne, akkor mindenki úgy pöfögne, ahogy akarna.
Mellesleg, ezt is egyhangúan fogadta el az összes tagállam.
Ez a jövő útja!
egon samu
2020-12-11 at 11:10
Diktatórikusan meghosszabított kijárási tilalommal és utazások további megnehezítésével legalább minusz 80% lehetséges….
Az EU-Fasizmus törlése minusz 100%-ot hozhatna….
A Nagy Testvér figyel téged
2020-12-11 at 10:45
Holnaptól, kevesebbet finganak Brüsszelben? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
zöld privatizació
2020-12-11 at 10:31
A zöld képmutatás a kelet-európai kisembert teljesen tönkre fogja tenni. Nem tud majd vállalkozni, nem tud majd autót venni, nem tud húst venni és még ideológiailag is el fogják nyomni.
Az EU bürokraták célja, hogy mindent leuraljanak a legnagyobb multinacionális vállalatok (Ikea, Volkswagen-csoport, Siemens stb.), vagyis akik a háttérben megkenik a korrupt européereket. Nem lesz tisztább a környezet, viszont a kommunizmus óta nem látott elnyomás vár az európai emberekre. Ez még rosszabb lesz, mint a migráció.
Királytigris
2020-12-11 at 10:22
Ha-ha -ha-bruhahaha!