Ász-jelentés
Az Amnesty International legújabb tanulmánya csupa meglepetés! Ja, nem!
Elkészítette legfrissebb jelentését a magyar igazságszolgáltatás "aggasztó" állapotáról az Amnesty International (AI) magyarországi szervezete, akik ismét leírták: szerintük "fortélyos félelem" és "dermesztő légkör" uralkodik a hazai bíróságokon, "erősödik a kontroll" és a "lojalitás lett a fő követelmény". A közzétett tanulmányból - nevezzük annak - kiderül, hogy az általuk megkérdezett 14 bíró többsége munkája során nem érez közvetlen nyomást, holott ez igen kedvelt ellenzéki mantrák egyikének számít. Azt viszont szóvá teszik, hogy az utóbbi időben a bíróságok és a bírák elleni kritikai észrevételek hangsúlyosabbá váltak, a sajtó által megszellőztetett konkrét ügyeknek köszönhetően pedig a bírák egymás előtt sem merik felvállalni véleményüket. Csak éppen arról feledkeznek meg, hogy ezek az állítólagosan támadó hangvételű cikkek - amelyek a PestiSrácok bírósági összefonódásokat feltáró sorozata és annak utózöngéi - éppen a bírói függetlenséget kérték számon. Summa summarum, az Amnesty International szerint alkotmányos válságban van a magyar igazságszolgáltatás. A Soros-pénzből tuningolt független-objektív jogvédő gittegylet hazai vezetőjének mellesleg nincs is jogi végzettsége, sőt, emberjogi tapasztalattal sem rendelkezik, ellenben kiváló balliberális politikai kapcsolatokat ápol: évekig Karácsony Gergely tanácsadója volt Zuglóban, most pedig a BKK elnökségi tagja. Micsoda meglepetés, igaz? Működésképtelenség határán a Honvédkórház Sürgősségi Centruma? – Szeptember harmadikáig adott határidőt az orvosi kollektíva
Úgy tűnik, lavina indult el azzal, hogy néhány napja a Népszava megírta, fölmondták az önkéntes túlmunka-szerződéseiket a Honvédkórház aneszteziológus és traumatológus szakorvosai, mivel a Honvédkórház menedzsmentje júniusban megvonta az ezért járó többletjuttatást. Az érintett orvosok a júliusi fizetési jegyzékükön szembesültek azzal, hogy fizetésük több tíz-, esetenként százezer forinttal kevesebb, mint amennyinek lennie kellene. A lap azt írta, hogy 112 orvos túlmunka-felmondása élesedhet szeptember elsejével, ami, ha bekövetkezik, teljesen megbénítja a sürgősségi ellátást a főváros egyik legnagyobb kórházában. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma cáfolta a Népszava értesüléseit. A PestiSrácok.hu-nak név nélkül nyilatkozó orvosok viszont azt mondták, hogy valóban komoly bajok vannak az intézményben, elsősorban a Sürgősségi Betegellátó Centrumban (SBC), de ez a történet nem újkeletű és messze nem csak a túlmunkáról és annak díjazásáról szól. Jelenleg tíz orvos távozásáról tudunk, ebben már maga Zacher Gábor, az SBC vezetője is benne van, aki pénteken nyújtotta be felmondását. Eredeti tervei szerint két hónapot még maradt volna, de a minisztérium felmentette a felmondási idő letöltése alól. Valóban a működésképtelenség határán van a Honvédkórház? Zacher Gábor, az intézmény vezetése, vagy a finanszírozási rendszer okolható a kialakult helyzetért? - ennek jártunk utána. Közpénzen pereskedik Ajka MSZP-s polgármestere, hogy elítéltesse a visszaéléseit leleplező fideszes városatyát (videó!)
Megállás nélkül, saját sérelmeivel ostromolja a hatóságokat és a bíróságokat Schwartz Béla, Ajka szocialista polgármestere. Schwartz 2011-ben, egy a Demokratában megjelent cikk kapcsán jelentette fel minden létező fórumon Ravasz Tibor fideszes önkormányzati képviselőt, aki akkor az ajkai önkormányzatra és a polgármesterre nézve igen csak kellemetlen ÁSZ jelentés részleteiről számolt be a lapnak. Schwartznak nem elég, hogy „ejnye-bejnyével” megúszta a hivatali autója használata kapcsán felmerült visszaéléseket, most az ezért őt számon kérő képviselőt citálja bíróságok elé fáradhatatlanul. Teszi mindezt ráadásul polgármesterként, a képviselő-testület felhatalmazása nélkül, a város pénzéből. A feljelentgetés, pereskedés a Demokrata cikk miatt hatodik éve tart, de a jelek szerint Schwartznak, ha közpénzt kell költeni, semmi sem drága.