Csalás miatt vádat emelt a Portik-ügyek koronatanúja, a kecskeméti maffiaperben tizenkét évre ítélt Radnai László és társai ellen emelt a II. és III. kerületi ügyészség – írta a PestiSrácok.hu-nak küldött közleményében Ibolya Tibor fővárosi főügyész. A vád szerint Radnaiék közel harmincmillió forinttal rövidítettek meg egy ügyvédet.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A vádirat lényege szerint Radnai egy szerb és magyar üzlettársával együtt még 2013 májusában egy budapesti étteremben találkozott az ügyvéddel, akinek előadták, hogy több százezer euró értékben vásároltak Németországban luxusautókat, ami nagyon jó befektetésnek ígérkezik, azonban egy nagyobb összeg még hiányzik a vételárból, és ezért kölcsönre van szükségük. Azt állították, hogy amennyiben nem sikerül megszerezni a hiányzó összeget, úgy a foglalót elbukják. Az ügyvéd – többszöri megkeresés és kérlelés után – végül át is adott 29 millió forintot egyiküknek Radnai Rózsadombon található autószalonjában. A vádlottaknak azonban valójában nem volt gépjárművek behozatalával kapcsolatos közös vállalkozása, céljuk kizárólag az ügyvéd megkárosítása volt – áll a vádiratban. Ibolya Tibor fővárosi főügyész sajtóközleményében azt is írta, hogy Radnai és szerb állampolgárságú vádlott-társa visszaeső elkövetőnek számít, jelenleg is szabadságvesztésüket töltik más ügyek miatt. A harmadrendű vádlott szabadlábon védekezik. Mindhárom férfi ellen letöltendő szabadságvesztést indítványozott az ügyészség.
A Fenyő-gyilkosság “szemtanúja” is a vádlottak között van
Ahogy azt korábban megírtuk, a kecskeméti maffiaperben jogerősen tizenkét évre ítélt volt maffiavezérrel szemben még a nyáron lezárt, csalás gyanúja miatt indult nyomozást azért rendelték el, mert egy ügyvéd azzal fordult a hatóságokhoz, hogy 29 millió forinttal átverték. Információink szerint annak azonban nincs írásos nyoma, hogy a pénzátadás valóban megtörtént. Úgy tudjuk, a sértett azt állítja, hogy nem személyesen Radnainak, hanem az ügyben szintén érintett, az ügyészségi közleményben szerb állampolgárként említett, albán nemzetiségű Salihi Meadnak adta oda a milliós összeget, akiről a rendőrség azt feltételezi, hogy nem hivatalosan ugyan, de részesedése van az autókereskedésben. Az „albán Misi” becenevű maffiózóról korábban több írásunkban is megemlékeztünk már, neve Boros Tamás elhíresült videovallomásában, valamint a Portik-Laborc találkozón is meg lett említve, de a többszörösen büntetett külföldi gengsztert a Fenyő-gyilkossággal is összefüggésbe hozták, ráadásul éppen Radnai vallotta azt Meadról, hogy Portik megbízásából feleségével a Vico-székház közelében bérelt egy lakást, ahonnan figyelhették a merénylet előtt az 1998-ban kivégzett médiacézár mozgását. A korábban Portik Tamás testőreként is dolgozó albán katona az emberölés helyszínén is felbukkant, majd a gyilkosság után néhány perccel telefonon értesítette a BRFK életvédelmi alosztályának volt vezetőjét, Chilkó Ferencet. Ez azonban csak arra volt jó, hogy elterelje a gyanút a szlovák bérgyilkosról, és erősítse az “albán elkövetői szálat.”
Az ügyvéd megdöbbent a vádemelésen
Jován László, Radnai ügyvédje a PestiSrácok.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy ugyan nem tartja koncepciósnak az eljárást, de megdöbbent a vádemelésen. Szerinte ugyanis az ügy iratait ismerve kijelenthető, hogy a vádemeléshez nem volt elég adat a hatóságok kezében. Az ügyvéd elmondta azt is, hogy véleménye szerint az is megkérdőjelezhető, hogy bűncselekmény történt és ők korábban indítványt is tettek a nyomozás megszüntetésére. A védő szerint az sem tisztázott, hogy egyáltalán történt-e pénzátadás, hiszen maga a sértett is ellentmondásos vallomásokat tett ezzel kapcsolatban. Jován László hozzátette: Radnai és társai ellen továbbra is folyamatban van egy orgazdaság miatt indult eljárás is. Ebben az ügyben Radnaiék terhére azt rója a hatóság, hogy többszáz millió forint értékben, lopott parfümökkel kereskedtek.
Radnai úgy érzi, elárulták
A kecskeméti maffiaper tizenkét évre ítélt fővádlottja 2012 nyarán szabadult a börtönből, miután több leszámolásos ügyben is terhelő vallomást tett Portik Tamásra. A férfit már szabadulása másnapjától megfigyelték a rendőrök, telefonját lehallgatták, mivel büntetés-félbeszakítással szabadult. Később pedig, miután a hatóságok szerint felmerült a gyanúja, hogy Radnai bűncselekményeket követhet el, a bíróság is elrendelte vele szemben a titkos információgyűjtést. Radnai állítólag már 2014 decemberében, ismételt őrizetbe vételekor elmondta az őt elfogó NNI-s nyomozóknak, hogy hónapokkal korábban jelezte kollégáiknak, illetve a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársainak, hogy valakik provokálják, mindenképp bele akarják rángatni valamilyen bűncselekménybe, hogy ezzel “lőjék ki”, mint koronatanút. A Népszabadság Radnai letartóztatása után arról is írt, hogy a pentitó úgy érezte, elárulták. Rejtély volt számára ugyanis, hogy miért hátrált ki mögüle szinte egyik napról a másikra a rendőrség egy olyan ügy miatt, amelybe szerinte nyilvánvalóan ellenlábasai keverték bele a nevét.
Címlapfotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS