Hiába foglalkozott idestova négy éve bitcoinbányászattal a DK-s Borka-Szász Tamás, a kormánypárti vezetésű csepeli önkormányzatnál nem merte bevinni a gépeit a pártirodába. Ilyen mértékű túlfogyasztás ugyanis nem lehet észrevétlen, és ez így volt Erzsébetvárosban is. A DK-s politikus lebuktatásában az egyik ellenzéki párt is közrejátszhatott a Csepel.info információi szerint.
2010 nyarán a csepeli kettős gyilkosság és a párt országos helyzete miatt megroggyant csepeli szocialisták egyik tagja érdekes történetet mesélt a lapnak Borka-Szász Tamás felemelkedéséről. Elmondása szerint az MSZP fiatalítása során több régi képviselőt nyugdíjazott a pártszervezet, így léptették a helyükbe a gondosan kiválasztott fiatalokat. Közöttük volt a sztálinista nagypapával büszkélkedő, és a csepeli kettős gyilkosság miatt életfogytiglani börtönre ítélt Deme Gábor mellett Borka-Szász Tamás, Bátky Endre, Tokár Tamás és még néhány fiatal úr és hölgy, mint például Gyurcsány Ferenc jelenlegi sajtósa, Wirsching Viktória is. A fiatalítás azonban nem ment zökkenőmentesen. Az újak más stílust képviseltek, mint a “gyáriak” – ahogy akkoriban hívták a régi, Csepel Művekben kinevelt pártállami gárdát. Az újak között ráadásul voltak mohók is, akik nem akartak éveket várni a biztos szocialista egzisztencia – házak, kocsik, nyaralók, szeretők – kialakításához. Ezért aztán “meg kellett győzni” a fiatalok közül is párat, hogy az idősebbek akarata kerüljön többségbe a frakción belül.
A gyáriak vicces fickók voltak. Borka-Szász Tamást például felállították egy mérlegre. Ahány kilót nyomott, arányosan annyival emelték a havi apanázsát. Cserében nem kavart tovább, és beállt a gyáriak közé
– mesélte akkor Borka-Szász Tamás párttársa.
Bármennyire cinikus ez a mérlegre állítós történet, annyira komoly is volt
– emelte ki akkor a lap forrása. Akár igaz a párttárs által elmondott történet, akár nem, az lenne a logikus, hogy a frakcióvezetővé választott Borka-Szász Tamás mindenről tudott, ami a frakcióban történt. De ezt éppen ő cáfolta; a csepeli kettős emberölés után a Csepel.info fórumán jelentette ki, hogy neki fogalma sem volt arról, hogy mi történt a saját frakciójában. Nem is vett részt a kettős gyilkosság tárgyalásán, a frakcióvezetésről pedig nem váltották le. Hiszen az akkori MSZP-ben talán éppen az volt a dolga, hogy – a külvilág felé – ne tudjon semmiről. Így aztán 2010 őszén ismét őt választották az MSZP-frakció vezetőjének. Ez már csak az MSZP-ből való kilépésekor változott, ám rögtön DK-s frakcióvezetőként folytatta a pártkarrierjét. Meg kell jegyezni, nem akárhogyan, hiszen Borka-Szász Tamás volt minden idők leglustább, legtöbbet hiányzó önkormányzati politikusa Magyarországon – legalábbis eddig.
Niedermüllernek tudnia kellett az áramlopásról
A Csepel.info úgy tudja, hogy az áramlopás hírére a csepeli önkormányzatnál is vizsgálat indult. Ám csak az derült ki, hogy a DK-s politikus a 2010 óta kormánypárti vezetésű csepeli önkormányzatnál nem mert áramot lopni, Borka-Szász ugyanis tudta, hogy a bitcoinbányászatot nem lehet feltűnés nélkül folytatni. Az ilyen gépek nemcsak nagyfogyasztók; a működésük nagy zajjal jár, és – akár egy szerverszobában – a gépeknek jellegzetes szaguk és nagy hőkibocsátásuk van. Nem véletlenül merült fel, hogy a Borka-Szász által működtetett bitcoinbánya korábban tűzesetet is okozhatott.
Bárki ment be Borka-Szász szobájába, bárki nézte meg az áramfogyasztást, egyértelmű jelei voltak annak, hogy a politikus gépei nagy áramfogyasztók, és a szobában áramlopás zajlik. Ezek közé tartozott az összes szövetséges, balliberális képviselő és Niedermüller Péter polgármester is. Bármelyikük állítja, hogy nem tudott a lopásról, biztosan hazudik – állítja a bitcoinbányászatot jól ismerő forrás, aki azt is elárulta a lapnak, hogy Borka-Szász Tamás legalább négy éve folytatta ezt az áramlopás esetét kivéve egyébként nem törvénytelen tevékenységet. Úgy tűnik azonban, a lebukás hosszú ideig nem történt meg – éppen úgy, ahogy arra Borka-Szász számított. Elvégre ismét baráti közegben volt, ahol – a 2010 előtti csepeli vezetéshez hasonlóan – elvárhatta, hogy elnézzék neki a lopást. Ám a Niedermüller Péter által vezetett önkormányzatnál bonyolult belső viszonyok vannak az ott kormányzó ellenzéki pártok között. A belharcok miatt négy alpolgármestert kellett választani, ami önmagában nevetséges. Borka lett volna az egyik, ám az általa áhított pozíciót Niedermüller kénytelen volt másnak adni. Úgy tudjuk, hogy emiatt Borka-Szász sértett ember lett: úgy érezte, “túl kicsi pecsenyesütőt kapott”. Más ügyekből kifolyólag – például egy helyi önkormányzati fejlesztési projekt kapcsán is – elmélyültek a konfliktusai a DK egyik szövetségesével. Forrásaink szerint ez a konfliktus az egyik oka volt annak, hogy az áramlopást bejelentették a rendőrségen, és hogy Niedermüller Péter kényszerűen, de teátrális körülmények között tagadta meg párttársát.
Forrás: Csepel.info
Facebook
Twitter
YouTube
RSS