Kifejezetten zűrös ingatlanügy lebonyolításával, szükség esetén a peres képviselettel bízta meg Zalaszentgrót Önkormányzata a Czeglédy és Társa Ügyvédi Irodát, méghozzá akkor, amikor a koronavírus-járvány miatt rendkívüli felhatalmazással ezt a város polgármestere egy személyben megtehette. A PestiSrácok.hu megszerezte a szerződést, amiben az olvasható, hogy a város központjában álló, az önkormányzat által korábban értékesített ingatlant vissza szeretnék vásárolni, ebben az ügyben számítanak Czeglédy ügyvédi irodájára, jogi tanácsadásban, okirat szerkesztésben, de akár a peres képviseletben is. A vállalkozás, amelytől most vissza akarják venni az épületet, eddig negyvenmilliót költött egy tervezett beruházás érdekében az ingatlanra: többek között bontásra, talajmechanikai vizsgálatra, sőt még patkányirtásra is. Most, amikor a terület már egy értékes fejlesztési terület, félreállítanák a vevőt, helyi hírek szerint azért, mert másnak akarják azt eladni. Ebben működhet közre Czeglédy irodája, méghozzá óránként húszezer forintért.
A Megbízó előadja, hogy 1/1 arányú tulajdonát képezte a Zalaszentgrót, Batthányi Lajos u. 8-10 szám alatt található ingatlan, amelyet korábban visszavásárlási jog kikötésével értékesített. Az ingatlan vonatkozásában a Megbízó élni kíván visszavásárlási jogával, amely jogügylet kapcsán megbízást kíván adni a Megbízottnak
– olvasható a PestiSrácok.hu birtokába került szerződésben, amelyet 2020 június 26-án kötött Zalaszentgrót Város Önkormányzata nevében annak polgármestere, a gyurcsányista Baracskai József polgármester és a Czeglédy és Társa Ügyvédi Iroda. A megállapodás szerint a jogi képviselet jogi tanácsadást, okirat szerkesztést, szükség esetén perben képviseletet, bíróság, és hatóságok előtti képviseletet tartalmaz. Ezért az ügyvédi irodát óránként húszezer forint plusz áfa díj illeti meg, és havonta számolnak el a teljesítéssel.
A PestiSrácok.hu három héttel ezelőtt számolt be róla a Zalatáj nyomtatott lapjában megjelent levelezés alapján, hogy a Czeglédy és Társa Ügyvédi Iroda nem csak ellenzéki vezetésű fővárosi önkormányzatokkal, hanem egy Zala megyei kisváros, Zalaszentgrót Önkormányzatával is leszerződött.
A Zalatáj azóta interjút közölt az érintett vállalkozóval, aki a Zalaszentgrót frekventált részén álló romos ingatlant 6,55 millió forintért vásárolta meg 2018-ban. Tarbuza Attila, a Két Tarbuza Kft. tulajdonos ügyvezetője a lapnak azt mondta, nem kívánják visszaadni az ingatlant, amire már tízmilliókat költöttek. Álláspontjuk szerint az önkormányzat szándékosan egy teljesíthetetlen kötbérszerződést kívánt velük aláíratni, hogy ne legyen esélyük annak elfogadására.
A Zala megyei családi vállalkozás megszorongatásában közreműködik Czeglédy ügyvédi irodája
A Két Tarbuza Kft. ingatlanfejlesztést tervezett: az önkormányzattól megvásárolt épületben tizenhét lakást, két üzletet és nyolc garázst akartak kialakítani, a vállalkozó azonban a szerződésben vállalt határidőket, sőt, az önkormányzat által adott újabb terminusokat sem tartotta be a projekt megvalósításakor, ezért a testület az ingatlanok visszavásárlása mellett döntött.
Végtelenségig nyújtott önkormányzati hatósági eljárások, engedélyezések
Tarbuza Attila a Zalatájnak részletesen beszámolt arról, milyen rajtuk kívülálló okok miatt nem tudták tartani az ütemtervet: rögtön a két helyrajzi számon szereplő ingatlan összevonása hét hónapba telt, pedig a adásvételkor állítása szerint gyors ügyintézést ígértek az önkormányzatnál. A területen álló rossz állapotú épületet is le kellett bontani, amihez szintén hosszadalmasan állították ki a szükséges bontási engedélyt. Csak a talajmechanikai vizsgálatkor derült ki, hogy új alapozási tervet kell készíteni. Ez magával hozta az egész épület szerkezetének megváltoztatását is. 2019 októberére álltak rajtra készen, viszont az első szerződésben vállalták, hogy 2020 január 31-ig végeznek a szerkezetépítéssel. Amikor határidő módosítást kértek, kötbért és késedelmi díjat állapított meg az önkormányzat, amelyek összességében olyan magas összegek, amelyekről az érintett vállalkozó azt mondja, nincs aki aláírná. Tavaly a koronavírus járvánnyal is megszenvedtek, az anyagárak is drágultak és a betegségek, korlátozások miatt a munka is akadozott.
Romhalmazt adtak el, az előkészített fejlesztési területet kérik vissza
Az önkormányzat 2018-ban egy patkányok lakta romos épületet adott el, most pedig egy előkészített fejlesztési területet akar visszaszerezni. A visszavásárlási szándékról hivatalos értesítést eddig nem is kapott a cég, csak egy levelet a Czeglédy irodától, majd tárgyalni személyesen Czeglédy Csaba ment el hozzájuk – állítja Taburza Attila. A Két Tarbuza Kft. eddig negyvenmillió forintot bukott a projekten.
Felvetődik a kérdés – ha valóban úgy van, ahogy a férfi állítja -, hogy Czeglédy Csaba személyesen vajon meddig vett részt az ügyek intézésében, ugyanis a jelenleg ellene hatmilliárdos költségvetési csalás miatt folyamatban lévő büntetőügy okán kamarai tagságát felfüggesztették, ami azt jelenti, hogy semmilyen jogi, ügyvédi munkát 2020 október 21-től nem végezhet.
Megkerestük Zalaszentgrót polgármesterét és e-mailben azt kérdeztük, mi indokolja, hogy mindenáron vissza akarják kapni az épületet, milyen szempontok alapján állították össze a határidő módosításkor az új szerződést, mi alapján állapították meg a rendkívül magas kötbért és késedelmi díjat? Mi a tervük az épülettel, esetleg van-e már új vevő az ingatlanra? Visszavásárlás esetén a vállalkozó kárát is megtérítené-e az önkormányzat, azaz kifizetnék-e mindazt a pénzt, amit ráköltött a terület rendezésére, vizsgálatokra, tervekre. Kerestük Tarbuza Attilát is, aki keddre ígért személyes interjút portálunknak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS