Mint arról a PestiSrácok.hu is részletesen beszámolt, szombaton tartott össznépi tüntetést az ellenzék. Az ok természetesen ismét a “gonoszZorbánkormány” volt, illetve az a döntés, mely szerint a ferencvárosi Déli Városkapu Diákváros nevű értékes fejlesztési terület egy részén a kínai Fudan Egyetem létesíthet oktatási centrumot. Az ellenzéki oldalon egyből hiszti-üzemmódba kapcsoltak azok a pártok, akik a korábban Kínában magáncéget alapító Gyurcsány Ferenc irányításával diktatúrát és mutyit kiáltottak. Rendkívül tapintatosan a nemzetközi nagypolitikába is beletenyereltek, és az említett helyet környező utcatáblákat nevezték át olyan címekre, amik a kínaiakat sértik. Karácsony Gergely látszatintézkedéseinek folytatásaként a Facebookon vitézkedett, miután Deutsch Tamás világosította fel Karácsonyt saját szövetségeseivel kapcsolatban.
Deutsch Tamás azt írja Facebook-oldalán, szerinte bájos, hogy a “volt kommunisták, meg új kommunisták, és akik kommunistának nevezik magukat tüntettek a napokban a (kínai) kommunisták ellen”. Egyszóval az Európai Parlamenti képviselő szerint egy kommunista cicaharc ez az egész. Eközben Kína budapesti nagykövetsége a szombati, a Fudan egyetem Budapestre tervezett kampuszával kapcsolatban megjegyezte, hogy június 5-én az egyes budapesti politikusok rendkívül téves megjegyzéseket tettek a Kínával kapcsolatos és a kínai-magyar baráti együttműködésről, megtámadták Kína politikai rendszerét és a kínai emberek által függetlenül választott fejlődési utat, valamint Kína és Magyarország kölcsönös tiszteletét, egyenlő bánásmódját.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4360558830643885&id=100000694338124
Eközben Karácsony…
Karácsony, mint főpolgármester és ellenzéki miniszterelnökjelölt-jelölt a kormány unalomig ismert sunnyogásának nevezte azt, hogy Gulyás szerint még nem ismertek a Fudan-beruházás tervei: Hiszen a Fudan-beruházás feltételei akkor lesznek ismertek, ha a kormány végre hajlandó nyilvánosságra hozni azokat. Pont ezt kezdeményeztem hetekkel ezelőtt. Szóval, hajrá, tegyenek ki mindent az asztalra, a kínai hitelfelvételről szóló tárgyalások részleteivel kezdjék. Karácsony szerint arról a projektről kellene népszavazást tartani, amelynek már minden eleme ismert, amelynek a helyét a Fudan Egyetemnek egy törvényben odaadták, vagyis a Diákvárosról.
Ismét bebizonyosodott: a közösség ereje meghátrálásra kényszeríti még Európa legerőszakosabb, legcinikusabb, legönzőbb kormányát is. Az első győzelem tehát megvan, nem egyik, vagy másik politikus győzelme, hanem a közösség erejének győzelme, a tiétek. Folytatása következik…
– így reagált hétfőn a Facebookon Karácsony Gergely a hírre, hogy a kormány támogatja a Fudan Egyetemről szóló népszavazás kiírását. Mint azt mi is megírtuk, a szombati budapesti tüntetés után vasárnap Gulyás Gergely azt nyilatkozta, hogy a kormány támogatja, hogy legyen népszavazás a kérdésről.
Ha meglesznek a tervek, világosak a pénzügyi feltételek, az egyetemépítés költségei és finanszírozása, akkor lehet dönteni. Ide mostantól számított másfél év alatt eljuthatunk
– nyilatkozta Gulyás Gergely.
https://www.facebook.com/karacsonygergely/photos/a.266672553365598/4380814988617980/
A főpolgármester hozzátette, még ma elkezdi az egyeztetést a többi ellenzéki miniszterelnök-jelölttel arról a levélről, amelyet a kínai kormánynak terveznek küldeni azzal kapcsolatban, hogy egy kormányváltás esetén nem valósulhat majd meg a Fudan budapesti kampusza.
Gyurcsány és Kína, egy elfeledett love story
Mint azt a PestiSrácok.hu korábban részletesen megírta, Gyurcsány Ferenc és csatolt részeinek – Demokratikus Koalíció, Magyar Szocialista Párt, illetve az újonnan beszerzett momós különítmény – Kínához fűződő kapcsolata leginkább egy abszurd szerelmi drámához hasonlítható. Az utóbbi két évtized látványos pálfordulásait még egy brazil szappanoperákon edződött nézőnek is komoly fejtörést jelenthet értelmezni. Mi azonban megpróbálkoztunk a „lehetetlen küldetéssel”, hátha ezzel az összeállítással segíthetünk az egykor dicsőségesebb napokat látott szocialistáknak abban, hogy miként is tartsák számon Kína és Magyarország kapcsolatát.
Eddig ugyanis jól láthatóan nem sikerült ebben határozottan állást foglalniuk, bár az is előfordulhat, hogy egyszerűen csak titkolják – még önmaguk előtt is. Ami biztos: ha az Orbán-kormány tárgyal Kínával, akkor az vörös posztó a szemükben, közben pedig valamiért elfelejtik azt az egyébként semmiképpen sem elhanyagolható tényt, hogy Gyurcsány Ferenc még saját céget is alapított a kínai piacban rejlő lehetőségekre.
Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS