Az elmúlt napok nyilatkozatdömpingjéből kirajzolódni látszik, hogy a kvótaperben hozott ítélet csak az első lépés, Brüsszel ugyanis szintet lép, és felpörgeti a betelepítési programot – jelentette ki Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kedden Budapesten tartott sajtótájékoztatóján.
A kormány képviselője úgy fogalmazott, míg korábban önkéntességről, eseti jellegről, pár ezer főről volt szó, addig most már kötelező rendszerről, állandó elosztásról beszélnek, felső létszámküszöb nélkül.
Azt is mondhatjuk, hogy elkezdődött a Soros-terv végrehajtása”
– foglalta össze Dömötör Csaba, hozzátéve, Brüsszel minden évben hozna bevándorlókat és azokat szét is osztaná a tagországok között, így ebben Magyarországnak is kötelezően részt kellene vennie. Az államtitkár kijelentette, a magyar kormány elutasítja a betelepítést és minden eszközzel fellép ellene.
Ebben nincs kompromisszum, mi nyílt lapokkal játszunk”
– tette hozzá.
Úgy gondolják, hogy a kvótarendszer életszerűtlen, mivel semmilyen problémát nem old meg, sőt, további több millió potenciális bevándorló számára állít ki biankó meghívót; igazságtalan, mert felülírja a nemzetállamok jogköreit; és veszélyes, mert teljesen figyelmen kívül hagyja a biztonsági kockázatokat, amelyek egyébként mára már mindenki számára teljesen egyértelműek. Ezzel kapcsolatban hozzátette, sajtóértesülések szerint több mint 11 ezer hamisított szír útlevelet találtak az Iszlám Államnál.
Az államtitkár felidézte Gianni Pittella, az európai szocialisták frakcióvezetője szavait, aki úgy fogalmazott: a kvótadöntés precedens értékű, innentől kezdve el lehet kezdeni egy létszámküszöb nélküli, kötelező és állandó eljárás kidolgozását.
Az európai bizottság migrációért felelős biztosa, Dimitrisz Avramopulisz múlt szerdai sajtótájékoztatóján egyértelművé tette, a kezdetektől fogva világos volt, hogy kötelező kvótákról volt szó, és a tagállamok kötelesek ebben részt venni politikailag, jogilag és morálisan is.
Martin Schulz azzal fenyegetőzött, hogy azok az országok, akik nem vesznek részt ebben a programban, semmiféle uniós pénzügyi tervből nem részesülhetnek
– tette hozzá Dömötör Csaba.
Összegezve úgy fogalmazott: Magyarország nem enged a nyomásgyakorlásnak, hiszen mi aggódunk a hazánkért, aggódunk Európáért, a biztonságért, és a magyarok ennek az álláspontnak a megvédése érdekében a legkeményebb vitákat is fel fogják vállalni.
A kötelező betelepítéssel kapcsolatban múlthét csütörtökön, Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter úgy értekezett, a döntés azt üzeni, hogy Brüsszelben eldönthetik, kik éljenek Magyarországon. “A bíróság az előtt nyitotta meg az utat, hogy Brüsszel egy olyan helynek, központnak gondolhatja magát, ahol egy íróasztal mögött ülő bürokrata eldöntheti, kik éljenek a tagországokban, ki éljen Magyarországon. Pedig ez önállósági, szuverenitási kérdés, amely nekünk fontos tartópillér. Önállóságunkról nem mondunk le”- fogalmazott Lázár.
Vezető kép: MTI / Kovács Attila
Facebook
Twitter
YouTube
RSS