Pénteken újra bíróság elé állt a Dózsa György úti halálos baleset ügyében M. Richárd, aki négy év fogházzal megúszta elsőfokon, de az ügyészség jóval súlyosabb büntetést kért rá. A korábban a kecskeméti maffiaperben is elítélt, jelenleg letartóztatásban ülő nehézfiút a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) emellett egy másik eljárásban azzal vádolja, hogy le akarta fizetni a Dózsa György úti ügyben a nyomozást irányító rendőrt. Ítélet július másodikán várható. M. Richárd a tárgyaláson elmondta, szerinte nem a sorozatos szabályszegéseknek, hanem a körülötte zajló „médiacirkusznak” köszönhető, hogy most itt tart.
Június 18-án folytatódott másodfokon a Dózsa György úti halálos baleset pere a Fővárosi Törvényszéken. Ahogy arról májusban beszámoltunk, a bíróság nem nyilvános ülést, hanem tárgyalást tart. A tragédia 2017 májusában történt, amikor egy Mercedes kabrió egy Citroënnel karambolozott a fővárosi XIII. kerületben, a Dózsa György úton. A Citroën a közeli trolimegállóba csapódott, elsodorva az ott várakozókat. A balesetben egy 23 éves férfi a helyszínen meghalt, hárman súlyosan, hárman pedig könnyebben sérültek. A súlyos sérültek közül egy 37 éves budapesti férfi a kórházba szállítást követően szintén életét vesztette.
Nem is vezethetett volna a baleset idején
Írtunk arról is, hogy később kiderült, a kabrióban M. Richárd ült, aki a baleset ideje alatt nem is vezethetett volna, mert bevonták a jogosítványát. A kecskeméti maffiaper egykori érintettjét hónapokkal az eset után őrizetbe vették, igaz, nagyon sokáig szabadlábon hagyta utána a bíróság. A kirendelt szakértő szerint M. Richárd 135–140-nel száguldozott, igaz, a szakember a Citroën sofőrjének felelősségét is megállapította, aki feltételezhetően szabálytalanul kanyarodott. A rendőrség ezt a szakértői véleményt is figyelembe véve később gyanúsítottként hallgatta ki a Citroën vezetőjét, aki ellen szintén vádat emelt az ügyészség. M. Richárdot egyébként a baleset okozásán kívül még kábítószer birtoklásának vétsége miatt is elővették, ugyanis kiderült, hogy napokkal a tragédia előtt kokaint fogyasztott, de a baleset idején éppen tiszta volt.
Négy év fogház elsőfokon
M. Richárdot a Dózsa György úti halálos baleset miatt négy év fogházra ítélte az elsőfokú bíróság, amely az ítélet után még nem rendelte el a letartóztatását (végül januárban a férfi mégis rács mögé került). Az ügyészség ugyanakkor túlságosan is enyhének tartotta az ítéletet, ezért súlyosításért fellebbezett. Később arról lehetett olvasni, hogy a férfi egy olyan újpesti konditeremben edzett, ami a koronavírus miatt hozott intézkedések értelmében nem lehetett volna nyitva. A jogellenesen nyitva tartó konditeremben tavaly december 2-án tartottak razziát, és M. Richárddal és további hat fővel szemben a védelmi intézkedések megszegése miatt szabálysértési feljelentést tettek. M. Richárdról aztán az is kiderült, hogy a saját éttermében, szilveszterkor több társával együtt drogot fogyasztott, így a rendőrök előállították és kábítószer-birtoklás vétségével meggyanúsították. A kecskeméti maffiaper egykori elítéltjét a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) vesztegetéssel is megvádolta, mert a beszerzett adatok szerint meg akarta kenni a Dózsa György úti tragédia ügyében a nyomozást vezető rendőrt. Megírtuk azt is, hogy kamu munkáltatói igazolással akarta átverni a rendőröket a kijárási tilalmat megszegő férfi, ezért a hatóság hamis magánokirat felhasználásával gyanúsította meg M. Richárdot. A Dózsa György úti baleset ügyében ítélet július másodikán várható.
M. Richárd: ez az egész túl van lihegve
M. Richárd a pénteki tárgyaláson elmondta, szerinte nem a sorozatos szabályszegéseknek, hanem a körülötte zajló „médiacirkusznak” köszönhető, hogy most itt tart:
Ez az egész túl van lihegve, biztos vagyok benne, hogy a médiának köszönhetően is. A legszigorúbb körülmények között, egy magánzárkában vagyok fogva tartva. Azon a szinten, ahol én vagyok, sorozatgyilkosok, gyilkosok vannak, miközben én egy gondatlan baleset miatt állok bíróság előtt.
M. Richárd azt is hangsúlyozta, hogy a börtönben semmilyen szinten nincs biztosítva az orvosi ellátása, pedig szívbetegsége mellett veseelégtelenségben is szenved, emiatt pedig „közvetlen életveszélyben” van.
A férfi védője, Jován László az enyhítő körülményekre tért ki a tárgyaláson, amiket a védelem szerint a bíróságnak figyelembe kellene vennie. Hozzátette: méltányolni kellene például, hogy M. Richárd régóta a csonka családokat támogató Fészek Alapítványnak segít, és látni kellene azt is, hogy M. börtöntűrő képessége gyakorlatilag a nullával egyenlő.
A veseelégtelensége mellett a szívbetegséggel összefüggésben fellépett egy alvászavar is, vagyis csak egy speciális berendezéssel tud kockázat nélkül aludni
– emelte ki Jován, aki a tárgyalás végén indítványozta M. szabadlábra helyezését, főként azért, hogy az orvosok beállíthassák a gyógyszereit, a bíróság azonban elutasította azt.
Forrás: PS/Telex
Facebook
Twitter
YouTube
RSS