Egy határmenti osztrák bank széfjéből került elő Czeglédy Csaba egy kilónyi befektetési aranya – közölte pénteken az ügyben eljáró Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője Budapesten. Ez nagyjából 11 millió forintot ér, vagyis még bőven van dolguk a hatóság embereinek, ami az elcsalt összegek hollétének felkutatását illeti.
Szanka Ferenc elmondta: a nyomozás során felvetődött, hogy bizonyos vagyoni eszközök külföldre juthattak, így találtak rá az osztrák bankban Czeglédy Csaba által nyitott széfhez, amelyet az Eurojust közreműködésével, a magyar ügyészség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársainak jelenlétében kinyitottak, és lefoglalták az abban talált aranyat. Az ügyben bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt nyomoznak, az eljárás egyik gyanúsítottja Czeglédy Csaba (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) szombathelyi önkormányzati képviselő is, aki ügyvédként az MSZP és a DK jogi képviseletét is ellátta több ügyben. Ismertette azt is, hogy az Eurojusttal a továbbiakban is együttműködnek, ugyanis a nyomozás során felmerült: nemcsak Magyarországon, hanem Szlovákiában is alapítottak az ügyben szereplőkhöz hasonló iskolaszövetkezetet.
Több mint 3 milliárdot csalhattak el Czeglédyék
Mint arról korábban portálunk beszámolt, a NAV dél-alföldi nyomozói május 9-én csaptak le a munkaerő közvetítéssel foglalkozó bűnszervezetre, amely Czeglédy Csabához, az MSZP és DK ügyvédjéhez, szocialista politikushoz köthető. A Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség ügyészei és a NAV nyomozói összesen 9 főt vettek őrizetbe és hallgattak ki gyanúsítottként az ügyben. Czeglédy és társai előzetes letartóztatását a szegedi Járásbíróság nyomozási bírája rendelt el. A megalapozott gyanú szerint évek óta jól jövedelmezett a diákmunka biznisz. A banda több mint 3 milliárd forint csalt el ez idő alatt. Tagjait különösen jelentős értékre, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsítják.
Még a személyi jövedelemadót sem fizették be a dolgozók után
Czeglédyék a gyanú szerint multicégeknek közvetítették ki a diákmunkásokat, valamint nekik kölcsönztek munkaerőt a Human Operation Munkaügyi és Személyi Szolgáltató Kft.-n keresztül. Több ezer embert ugyanakkor nem a Human Operation, hanem a Czeglédyhez köthető iskolaszövetkezetek jelentették be. Az iskolaszövetkezetek a munkavállalókkal kapcsolatos költségeket egy közbeiktatott cégen keresztül számlázták át a szoci ügyvéd cégének. A munka szervezésére egy hálózatot épített ki – I love diákmunka néven, amely honlapon és Facebook-oldalon toborozta az alkalmi munkavállalókat. A gyanúsítottak közül többen is ezt a hálózatot szervezték, az már a kívülállónak nem volt megállapítható, hogy közben mely cégnek, vagy iskolaszövetkezetnek dolgoznak. Amikor valaki az “I love diákmunkán” keresztül munkát vállalt, még ő sem tudta feltétlenül, ténylegesen ki is a munkáltatója.
Címlapfotó: szegedma.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS