Továbbra sincs gyanúsítottja annak a hivatali vesztegetés gyanúja miatt indult büntetőeljárásnak, amit a „lopni tanító” egykori szocialista erzsébetvárosi képviselő, Garabits Károlyhoz köthető hangfelvétel kapcsán indított a rendőrség. Noha korábban az is felvetődött, hogy a nyomozás magas beosztású rendőröket, kerületi kapitányokat is érinthet, ez a szál mára elhalt. A maffiakapcsolatokkal is hírbe hozott Garabits azonban még nem lehet teljesen nyugodt, hiszen az egyelőre ismeretlen tettes ellen folyó, november végéig meghosszabbított nyomozás még nincs lezárva.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Még mindig nem fejezte be a rendőrség a volt MSZP-s erzsébetvárosi képviselő, Garabits Károlyhoz köthető hangfelvétellel összefüggésben, hivatali vesztegetés gyanúja indult nyomozást – értesült a PestiSrácok.hu. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a felvételen elhangzottak okán még 2014. szeptember 24-én indított büntetőeljárást, ismeretlen tettes ellen. A nyomozás előzménye, hogy a tavalyi önkormányzati választások előtt néhány héttel egy botrányos, súlyos bűncselekmények gyanúját is felvető hangfelvétel került nyilvánosságra. Ezen többek között arról beszélt a Fideszt is megjárt, a 2014-es önkormányzati választásokon balliberális támogatással, majd függetlenként indult volt képviselő, hogy a kerületi vagyonkezelő élére olyan vezetőt ültetett, akinek még a diplomája is hamis, és azt állította, amikor képviselő volt, egymilliárd forintot érő irodaházát egy gyerekkori barátja nevére íratta, mert képviselősége idején nem akarta, hogy az ingatlan a nevén legyen.
“Lopni csak a profi politikusok tudnak”
Hencegett azzal is, hogy Hunvald György volt szocialista polgármestert és Gál Györgyöt, az erzsébetvárosi ingatlanügyben csalás és vesztegetés miatt nyolc és fél évre ítélt SZDSZ-es politikust is megütötte egyszer „két cigány gyerek” kíséretében. De a feltehetőleg 2012-ben készült hangfelvételen Garabits azt is szóba hozta, hogy „Idióta Hunvaldéknak megmondtam, lopni az tud, aki profi a szakmájában, aki amatőr, az megbukik. És még egy: előre nem fogadunk el pénzt”. Vélhetőleg utóbbi kijelentés kelthette fel leginkább a nyomozóhatóság érdeklődését, ami miatt a BRFK hivatali vesztegetés ügyében megindította az eljárást.
Elhalt a rendőri szál
Az iratok azonban napokkal később már a Központi Nyomozó Főügyészséghez kerültek, mert felmerült a gyanúja, hogy a Garabits-ügynek akár rendőri érintettjei is lehetnek. A volt politikus ugyanis beszélgetőpartnerének arra is utalt, hogy „barátain”, a VII., XIV. és a XV. kerületi rendőrkapitányokon keresztül gyakorlatilag bármit el tud intézni. Azonban hiába landolt az ügyészségen a hangfelvétel, a nyomozást jelenleg felügyelő Fővárosi Főügyészségtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az aktákat a KNYF-től visszaküldték a BRFK-nak, mivel a rendelkezésre álló adatok alapján, azaz kellő bizonyíték híján a „Központi Nyomozó Főügyészség hatáskörébe tartozó bűncselekmény gyanúja nem merült fel”. Bagoly Bettina, a főügyészség szóvivője a nyomozás részleteiről még annyit árulhatott el, hogy annak határideje november 24-éig lett meghosszabbítva. Más forrásból úgy értesültünk, hogy a több mint egy éve tartó nyomozásnak továbbra sincsen gyanúsítottja, így Garabits egyelőre megúszta a felelősségre vonást.
Maffiakapcsolatokkal is hírbe hozták
Beszélgetőpartnerének a volt képviselő ugyanakkor egy szót sem szólt arról, amire az Origó és a Heti Válasz is cikkében korábban felhívta a figyelmet, hogy a cégdokumentumok szerint Garabits üzleti értelemben leválaszthatatlan egy, az éjszakai élet urai körében nagy ismertségnek élvező milliárdosról, Borza Tiborról, aki már a rendszerváltás környékén beszállt a hazai alumíniumiparba, illetve érdekeltségeket vásárolt a budapesti vendéglátó- és ingatlanpiacon. A hatvanas éveiben járó, egyébként brit állampolgársággal is rendelkező férfi a 90-es évek végére részesedést szerzett a Citadellán működő mulatókomplexumban, így tulajdonostársává vált a magyar maffiaháború során 1999 áprilisában, Tahitótfalun agyonlőtt Seres Zoltánnak is. Mint írták, a cégnyilvántartás szerint Garabits 14 cégben volt valaha tulajdonos, ezek tevékenysége zömmel vendéglátás vagy ingatlankereskedelem. Borza Tibor tulajdonostársként a Baross tér 19-es számú épületnél tűnt fel Garabits mellett. A fentebb említett hangfelvételen Garabits Károly az ingatlan értékét egymilliárd forintra becsülte, az Origó információi szerint azonban az épület 1998-ban 35,1 millió forint plusz áfa értéken került a Baross 19 Kft. birtokába, amely egyenként vásárolta meg az akkor még önkormányzati tulajdonban lévő 38 lakást. Garabits úgy kerül a képbe, hogy a Baross tér 19-es számú ház felvásárlására létrehozott kft. az IMS Nemzetközi Menedzser Szolgáltató Kft. és a Göngyöleggyártó- és Forgalmazó Kft. tagjaiból állt össze. A Baross 19 Kft. néven létrejött társaságnak a tulajdonosa Borza lett, majd 2000-ben tagként csatlakozott Garabits Károly is. A vállalkozónak a Baross 97. Vendéglátó Kft.-ben is van közös tulajdona Garabits Károllyal – írta a portál.
Címlapfotó. 444.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS