Ma szavaz az Európai Parlament belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottság a Magyarország jogállamisága kapcsán készült Sargentini-jelentésről. A holland migrációpárti képviselő április közepén ismertette a hazánkról elkészített anyagot, amelyet azóta az alkotmánymódosítás és a Stop Soros törvénycsomag elfogadása okán ki is egészített. A jelentés azt hivatott bemutatni, persze kizárólag az ellenzéki sajtóhírekre és a Soroshoz köthető NGO-k Brüsszelig érő aggódó hangjára alapozva, hogy Magyarországon üldözik a szabad sajtót, a civilszervezeteket és bevándorlókat, melyekre diktatórikus eszközökkel törvényeket is alkottak, sárba tiporva a jogállamiságot. Éppen ezért Magyarország ellen, mint uniós kötelezettségei aló kibújó tagállam ellen el kell indítani a 7-es cikkely szerinti eljárást, amely akár a legsúlyosabb szankcióval, szavazati jogunk felfüggesztésével is járhat. Kétség nem fér ahhoz, hogy a LIBE bizottság, amelynek tagjai képtelenek elfogadni, hogy Magyarország nemet mondott a kötelező betelepítésre, meg fogja a szavazni a Sargentini-jelentést. Ennek azonban nincs jelentősége, ugyanis következménye sem lehet, egészen addig, amíg az összes tagállam nem ért egyet Magyarország megbüntetésével. Ennek az esélye pedig a V4-ek összetartó és egybehangzó uniós és migrációs politikája okán gyakorlatilag nulla.
A LIBE Bizottság 14:30-tól ülésezik és szavaz a magyar jogállamiság helyzetét értékelő Sargentini jelentésről.
A jelentés kimondja, egyértelműen fennáll a veszélye annak, hogy Magyarországon súlyosan megsértik az európai értékeket. Korlátozták az Alkotmánybíróság hatáskörét, csorbították a bírói függetlenséget, valamint romlott a sajtó- és a szólásszabadság helyzete is, és támadást indítottak a civil társadalom ellen.
Judith Sargentini szerint persze jelentése nem a bevándorlásról és annak kezeléséről szól, hanem arról, hogy az EU egyik tagállama miként bánik állampolgáraival. Mivel azt tapasztalják, hogy súlyosan sérülnek polgárok jogai és az európai értékek, kötelességük cselekedni. A figyelmeztetések ideje pedig lejárt, jöhet a legsúlyosabb kötelezettségszegési eljárás.
Valójában azonban szembetűnő, hogy azóta zúdítanak össztüzet az európai liberálisok hazánkra, amióta kormányunk elutasította a kötelező betelepítési kvóta minden formáját, és felvette a harcot a Soros György által finanszírozott szervezetekkel, amelyek először minden létező eszközzel a hazai parlamenti választásokba próbáltak beavatkozni, jelenleg pedig azon ügyködnek, hogy a magyar törvényeket megkerülve támogassák, segítsék az illegális bevándorlókat.
Mellesleg maga Judith Sargentini sem függetleníthető Soros György NGO-itól. Ő maga ismerte el egy Twitter bejegyzésében, hogy tíz éven át dolgozott a Nyílt Társadalom Alapítványoknál.
Az gyakorlatilag előre borítékolható, hogy a ma délutáni szavazáson zöld utat kap a Sargentini-jelentés. A harcban még a magyar képviselők közül sem számíthatunk mindenkire. A baloldali EP képviselők, Niedermüller Péter és Szanyi Tibor például kifejezetten helyeslik és támogatják a Magyarország ellen zajló hadjáratot. Fideszes képviselők a múlt heti vitában az egész bizottság előtt világossá tették, a jelentés tele van csúsztatásokkal, valótanságokkal. Gyakorlatilag egy előre megírt vádirat, amely ellen védekezni sincs módunk.
Mi lehet ez után?
A mai szavazás eredményétől függetlenül a Sargentini-jelentés szeptemberben az Európai Parlament elé kerül, ahol minden EP képviselő szavaz az anyagról. Ha még mindig többségben lesznek azok, akik megbüntetnék Magyarországot és elindítanák a hetes cikkely szerinti eljárást, a LIBE dosszié hazánkról az Általános Ügyek Tanácsa elé kerül. Ezt követően ismételten szavaz a jelentésről az Európai Parlament és csak mindezek után kerül a kérdés a EU csúcsszerve, az Európai Tanács elé. A Tanács eljárási szabályai szerint egyhangú döntés szükséges. Vagyis addig, amíg akár csak egyetlen egy tagállam is kiáll Magyarország mellett, nem indulhat meg a hazánk elleni eljárás és nem érhetnek bennünket negatív következmények.
A szavazás tehát 14:30 perctől kezdődik. Ezt követően Gaál Kinga fideszes képviselő értékeli majd a Magyarországról érkezett újságíróknak a történteket. A helyszínről, élőben tudósítjuk olvasónkat!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS