Még nem vette észre a Pukli István vezette Tanítanék Mozgalom és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), hogy egyre kevesebben kíváncsiak a kormánybuktató szándékú akcióikra, tiltakozásaikkal egyre inkább már magukat járatják le, semmint a kabinetet. Kicsit kezd ez az egész egy beakadt lemezhez hasonlítani, lehet, itt lenne az ideje kikapcsolni a lemezjátszót. Ennek ellenére Mendrey László, a PDSZ elnöke ma bejelentette, tovább folytatják a nyomásgyakorlást, egyúttal arra szólította fel az őket támogató szervezeteket, hogy miután a kormány várhatóan továbbra sem kezd majd érdemi tárgyalásokat velük, vegyenek részt a szerdára meghirdetett egész napos sztrájkjukon. Mendrey azt nem tudta megmondani, mi lesz a folytatásban. Mindössze annyit árult el, hogy sokan vannak, megoszlik a figyelem, így egyeseket el kell hallgattatni…
Több száz iskola és több ezer tanár sztrájkolt péntek reggel 8 és 10 óra között – közölte az egy napja változatlan hozzávetőleges számokat Mendrey László. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke sikeresnek véli az akciót, amelynek lesz folytatása – mondta el a PestiSrácok.hu érdeklődésére. Ennek kapcsán megint előkerült a közeledő érettségi kérdése, és hogy, mi lesz akkor, ha diákok vizsgaidőszaka veszélybe kerül egy esetleges pedagógussztrájk miatt.
„Nem a mi felelősségünk!”
– jött a már jól ismert válasz, amely az utóbbi napokban többször elhangzott.
Csak egy apró felvetés. Az elégedetlenségi hullám állítólag a tanárok helyzetének rendezése mellett a gyerekekről ugyanúgy szól. Akkor most mégsem számít az ő jövőjük? Hat hét és érettségi, de ha a pedagógusok a diákok felkészítése helyett a tiltakozóakciókkal töltik ki a munkaidejüket, annak – akárhogy is nézzük – csak a gyerekek isszák meg a levét.
Állítólag több helyen is megfenyegették a sztrájkolókat
Három esetről tudnak, hogy pressziót gyakoroltak a sztrájk ellehetetlenítése érdekében – mondta az érdekvédő. Két esetben polgármesterek próbáltak nyomást gyakorolni iskolaigazgatókra, míg egy Baranya megyei egyházi iskolában egy püspöki állásfoglalásra hivatkozva kérték a tanárokat, hogy ne vegyenek részt a munkabeszüntetésben.
Hegy jöjjön Mohamedhez, más verzió nincs
A Köznevelési Kerekasztal csak a kormány számára fontos, és nem kizárólagos megoldás. Mendrey szerint a közoktatás bajaira elixírt kereső fórumot a szakma túlnyomó többsége illegitimnek tartja. Továbbra is úgy látja, itt lenne az ideje a valódi érdemi egyeztetéseknek valódi szakemberekkel, mert eddig csak ígéreteket kaptak, amelyek egyelőre ígéret szintjén is maradtak. Azt szeretné, ha az eddigi eredmények – amelyeket a kormány annak aposztrofált – előterjesztés formájában is megjelennének.
Erősíteni a nyomásgyakorlást, szűkíteni a kínálatot
Az biztos, hogy lesz folytatás. Hiába az újabb tárgyalás az EMMI-vel hétfőn, nem hagynak fel az ellenállással. Mendrey egyébként úgy látja, vitathatatlan, hogy túl sok a kezdeményezés, amelyek akár gyengíthetik is egymást, ezért megvárják még az április 20-át, és a Pedagógusok Szakszervezetének egész napos sztrájkja után le fognak ülni tárgyalni a többi szervezettel és szerveződéssel, mert ahhoz hogy erősíteni tudják a nyomásgyakorlást, szűkíteni kell a kínálatot.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS