
Mint azt a The War Zone kiszúrta, az Amerikai Haditengerészet közzétette az első közeli felvételeket a kilőtt kínai kémballonról, amint azt kihalásszák az Atlanti-óceánból Dél-Karolina közelében. A ballon egyébként közel egy héten át utazgatott a kanadai, majd az amerikai légtérben, míg végül a légierő F–22 lopakodó vadásza kilőtte. Most először láthatóak közeli képek a roncsokról, ahogy a Haditengerészet kihalássza ezeket – számolt be a raketa.hu.
A szóban forgó fényképek, amelyeket az Egyesült Államok hadseregének Védelmi Vizuális Információt Elosztó Szolgálata (DVIDS) weboldalán tettek közzé a mai napon, a haditengerészet személyzetét mutatják kis merev törzsű felfújható csónakokban, amint kézzel húzzák ki a ballont és rakományának egy részét a vízből.
Amint az az alábbi képeken látható, az említett rakomány része egy csőszerű állványszerű szerkezet, amelynek egyik végén egy napelem egy része helyezkedhet el. A képeket itt lehet megtekinteni:
A képfelirat szerint a roncsok megszerzését végző tengerészek a haditengerészet 2-es robbanóanyag-elhelyezési csoportjához (EODGRU2) tartoznak. A műveletben egyébként mások mellett az FBI is érintett.
Az Egyesült Államok kormányának ügynökségei közötti együttműködés a roncsok kézrekerítése érdekében már akkor megkezdődött, amikor a ballont a hétvégén leszedték. A légierő F–15C Eagle vadászgépei és a haditengerészet P–8A Poseidon tengeri járőrrepülője segített dokumentálni a ballon kilövését, valamint azt is, hogy hol hullott le a törmelék. A munkálatok végül egy 1,5×1,5 km-es területen folytak, de azt a War Zone szerint nem tudni, hogy a művelet meddig fog tartani.
A roncsokból rengeteg dolog kiderülhet, beleértve a ballon képességeit és alapvető felépítését. A ballon képességeinek részletes elemzése további betekintést nyújthatnak a kínai elképzelésekbe, amelyek az ilyen típusú nagy magasságban végzett megfigyelési tevékenységekkel kapcsolatosak, és ez segíthet az ellenintézkedések kidolgozásában. A roncsok természetesen megerősíthetik azt a tézist is (ami az USA kormányának az álláspontja az ügyben jelenleg), hogy az eszköz valóban kínai hírszerzési eszköz. A kinyert hírszerzési adatok egy része megosztható a szövetségesekkel és partnerekkel is, valamint a nyilvánossággal. Jelenleg ugyanis számos más ország is vizsgálja, hogy hasonló kínai ballonok nem sértették-e meg a légterüket.
Forrás: raketa.hu / Fotók: DVDIS
Habcsók
2023-02-09 at 14:24
Megvan! Maga a fólia a mesterséges intelligencia. Az amcsik mit sem sejtve beviszik a támaszpontra és akkor újra bekapcsol. Fényképez, lehallgat, kikapcsolja az internetet, bekapcsolja a rakétákat.
Alcapi
2023-02-08 at 19:30
“…a roncsok megszerzését végző tengerészek a haditengerészet 2-es robbanóanyag-elhelyezési csoportjához (EODGRU2) tartoznak.”
Akkor könnyen elképzelhető, hogy netán az ő munkájuk volt az Északi Áramlat I. II. felrobbantása is. Megvolt hozzá a motivációjuk, a személyi és technikai feltételeik is!
futóbolond
2023-02-08 at 18:54
a kínaiak miért is majréznának egy marginális fontosságú meterológiai ballon lelövése miatt?
sanyi: a műholdak korában valóban hülyeségnek tűnik a ballon, de nem kicsit olcsóbb, “feláldozható” technológia, arról nem is szólva, hogyha lelövik, rögtön tudják, hogy ki a hibás, szemben egy műholddal, ami egyszer csak “nem ad jelet”. ilyetén módon kifejezetten alkalmas provokációra, reakciók tesztelésére vagy csak simán bosszantásképpen is.
Orientál
2023-02-08 at 17:37
USA republikánus politikus kétségbe vonta a kormány szavait hogy kémtevékenységet hajtott végre a ballon ,USA áldemokratái ezt bizonyítékok tehát a műszerek begyűjtése és átvizsgálása nélkül előre állítja.
popacsek
2023-02-08 at 17:33
@zia
🙂 Igen … eddig tartott visszaúszni
Matu
2023-02-08 at 17:17
A kínaiak is repkednek az űrben. Számomra sokkal logikusabb magyarázat, hogy ez egy magas légköri időjárás figyelő léggömb, ami a napelemekről működtetett egységeivel küldi az adatokat a kínai kutatóközpontba. Az amerikaiak pedig szemmel láthatóan paranoiások lettek és valóban berezeltek egy olyan háborútól, amelyikben a saját területük nincs többé biztonságban. Szépen egymás karjába kergették az oroszokat és a kínaiakat és most kétségbeesve sivalkodnak. Félő, hogy ez a majré meggondolatlanságra fogja őket hajtani.
zia
2023-02-08 at 17:09
Ez a csoport intézte az Északi – áramlatot is?
Röhej
2023-02-08 at 17:05
Nem lennék meglepve, ha “kassai bombázás” bukéja lenne.
Az űrkutatás korában ilyen ballonok felküldése legfeljebb újító-kísérletező egyetemistáknak juthat eszükbe két guriga sör között.
bressa
2023-02-08 at 16:59
Mari néni fólia sátra esetleg?
Gonella
2023-02-08 at 16:40
egy üres koton, de mimindent fognak kideríteni majd a JÓ amerikaiak!
ketté áll a fülünk tőle
heman
2023-02-08 at 16:16
A kinaiak ilyen primitiv és feltünő eszközöket küldenének kémkedni amikor a műholdakról még a tűt is meglátják a szalmakazalban? Ezenkívül még a hold sötét oldalát is látják a műholdaikkal amire az usa nem képes !
Ungarn über alles !
2023-02-08 at 16:10
horribile dictu, még az is meglehet hogy héliummal volt megtöltve…
(szerintem ezt az egész storyt az IQ-50 alattiak etetésére szánták)
sanyi
2023-02-08 at 15:53
A műholdak korában kémballon? Én meg most jöttem a Marsról.
popacsek
2023-02-08 at 15:51
Ennél azért több kell a Kína-ellenes hangulat fokozásához. Javaslom, robbantsanak fel egy újabb New York-i felhőkarcolót, és azt most fogják Kínára. Ez már bevált egyszer. Ennél még gazdaságosabb megoldás lenne, ha az előző esetet fognák Kínára. Meg Iránra is. Meg az oroszokra is. Meg akit még meg akarnak támadni.
solothurn
2023-02-08 at 15:35
Az “exkluzív fotók” amolyan -Nesze semmi, fogd meg jól! kínálat.
Egyetlen részlet sem látható magáról az oly veszélyes, az usa nemzetbiztonságát veszélyeztető kínai technikáról.
Csupán annyit tudunk meg hogy egy műanyag fóliából készült “valamit” emelnek ki a vízből,
de annál többet nem!