
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium iparpolitikáért felelős államtitkára szerint Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet Kína, az Egyesült Államok és Németország után. Hozzátette: több mint 6300 milliárd forintnyi fejlesztés érkezhet az akkumulátoriparba, valamint 20 ezer új munkahely fog létrejönni.
Fábián Gergely részt vett az Európai Akkumulátorszövetség hetedik magas szintű ülésén, Brüsszelben. A tanácskozás fő témáját „Az európai akkumulátoripar globális vezető szerepének előmozdítása az inflációcsökkentési törvény és más közelmúltbeli kihívások közepette” című vitaanyag képezte. Fábián Gergely az ülés kapcsán kiemelte: az akkumulátoripar minden tagállamnak fontos Európában, hazánk számára kiemelten hangsúlyos a szövetség és a szervezet munkájában való részvétel. Az államtitkár kijelentette, hogy az akkumulátorgyártás szerves része a magyar gazdaságnak, új kitörési pont. A következő években több mint 6300 milliárd forintnyi fejlesztés érkezhet az ágazatba, így Magyarország a világ negyedik legnagyobb akkumulátoripari hatalma lehet Kína, az Egyesült Államok és Németország után. Kiemelte, mintegy 20 ezer új munkahely jöhet létre, gyártási kapacitásunk elérheti a 250 GWh-t, ezzel az európai szükséglet 35 százalékát leszünk képesek kiszolgálni. Fábián Gergely hangsúlyozta, hogy a beruházások során minden hazai előírásnak és környezetvédelmi feltételnek meg kell felelni, amelyek sok esetben az uniós szabályoknál is szigorúbbak.
Akkumulátorgyártás már ma is sikerrel zajlik Gödön, Komáromban és Miskolcon. Iváncsán, Debrecenben pedig új üzem jöhet létre, lendületet adva a gazdasági fejlődésnek.
Forrás: Gazdaságfejlesztési Minisztérium; Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Bukohill
2023-03-16 at 20:01
Nézzük_magát_a_dolgot 2023-03-12 at 09:57
Tehát, Ön szerint az iparunk jól van, a piacainkat a kezünkben tartjuk, és a fényes jövőben válaszhatunk, hogy brazil csirkét, vagy akkumulátort eszünk-e.
De gustibus non est disputandum.
Nézzük_magát_a_dolgot
2023-03-12 at 09:57
Nem tudom, feltűnt-e Önnek, hogy ami rossz példát említ (márminthogy a befektető kivonul, és munkanélkülieket hagy hátra), azok a fényes, magas és rendkívül baráti Nyugat vállalatai: Tungsram (General Electric) amerikai, NOKIA finn. Két dolgot ajánlok szíves figyelmébe: a távol-keletiek eddig nem hagytak bennünket slamasztikában, egyedül a Samsung hagyta abba a képernyőgyártást Gödön, de a beruházását új élere keltve, akkumulátorgyártásra állt át. A másik, hogy ha a fényes Nxugat vállalatai kivonulnak, és munkanélküliek tömegét hagyják hátra, annál inkább indokolt megbízható új befektetők behívása.
Bukohill
2023-03-08 at 15:54
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium iparpolitikáért felelős államtitkára pont annyira fest jól, mint a magyar (nem az ideiglenesen nálunk állomásozó) ipar.
A tartalom és a forma egységét látjuk, pacuha felelős, pacuha iparpolitika.
Jön a külföldi kifetető, mi kitömjük pénzzel, majd megy a külföldi kifektető, és maradnak a munkanélküliek, lásd Tungsram/GE, Nokia…stb. Az iparunk nagyobb pusztítást szenved el, mint 1945-ben.
“Legalább mezőgazdasági és élelmiszeripari termékekből lennénk önellátók, értve ezalatt, hogy a mezőgazdasági termékeket magunk dolgozzuk fel, és juttassuk el a fogyasztókhoz, mint ez minden normális országban történik.” Lóránt
https://www.magyarhirlap.hu/velemeny/20230207-gazdasagpolitikai-kerdojelek
Ez történik?
Orientál
2023-03-04 at 20:05
Z EZÉRT GYURCSÁNYÉK MINDENT MEG IS CSINÁLTAK ,ERRE PÉLDA HOGY A KORONAVÍRUS ELLEN HASZNÁLHATÓ OLTÓANYAG KUTATÁSI CÉGET BEZÁRATTÁK ÉS A ÖTLETGAZDA TUDÓS NŐT TOVÁBB IS PASSZOLTÁK ELŐBB NYUGAT-EURÓPÁBA MAJD ÁTCSALOGATTÁK AZ USA-BA. Mint egy kivétellel az összes Nobel-díjasunk is a parazita élősködő USA-ban kötött ki.
Z
2023-03-03 at 19:45
Azon lehetne elmélázni, hogy azok a magyarok talán azért mentek külföldre az innovativ elképzeléseikkel mert itthon soha nem volt egy olyan mértékü ipari fejlettség, hogy ezeket a dolgokat itt valósithassák meg. Na ennek a megváltoztatásán dolgozik a kormány már évtizede. Ehhez viszont még szükség van a külföldi ipar idetelepitéséhez. Ha nem lett volna szocializmus meg az utána lévö 20 év akkor ezzel már máshol tartanánk.
TalEle
2023-03-02 at 18:55
A „vörös” kommunistákból „zöld” kommunistákká átvedlett [email protected]ó belpesti Soros ügynökök, az akkumulátorgyárak miatt, most hidrológussá képezték át magukat, hogy külföldi megbízóiknak eleget téve, – ez is megérne egy titkosszolgálati vizsgálatot – megpróbálják elbizonytalanítani a Magyarországra tervezett befektetéseket! Gondolják, hogy ha az emberek 2026-ban a saját bőrükön fogják érezni ezek hatásait, (növekvő munkanélküliség, rekord infláció, stb) akkor megbuktathatják Orbánt! Kezükre játszik a Sorosék által dollár milliárdokkal „kistafírungozott” álzöld, fake news közösségi médiájuk, mivel nagyon jól tudják, hogy a minden „ügy” mögötti, korrupciósejtetés („lőrincezés”, „stadionozás”, stb) mellet, a közösségi média által sugallt „klíma hiszti” az, amivel a legjobban fel tudják hergelni az amúgy is – okkal, ok nélkül – „klíma szorongó” embereket…!
Hesslerezredes
2023-03-02 at 18:51
Nézzük_magát_a_dolgot2023-03-02 at 18:21
Mint az iparjogvédelemhez kicsit konyító ember – iparjogvédelmi szakjogász (is) vagyok, legnehezebb vizsgám életem során a szabadalmi jog volt, még a – jogosan mumus – római jogot is lekörözte! – mondhatom Önnek, hogy az idehozásra kerülő – egyébként nyilvánvalóan nagyon magas szintű – technológiából mi itt jóformán semmit nem fogunk látni és profitálni – lévén, hogy az kőkemény ipari titok!
Nem állítom, hogy (állami) részvényesként sokkal beljebb lennénk, nincsenek illúzióim, de picit jobb lenne a helyzetünk, kvázi betettük a lábunkat az ajtó és a félfa közé, ha részvényesek vagyunk.
Ismétlem, nem bánom az akkumulátor-technológia ide települését – nyilván nagyon szigorú és ténylegesen is alkalmazott ÁLLANDÓ ellenőrzés/monitorozás mellett – és nem osztom ezt a tébolyult ellenzést, ami most megy, de a pénzünkért és a kedvezményekért kvázi “jár nekünk” a részvény-pakett (pláne, hogy annak idején én helyeztem újra hatályba a PM-ben a részvénytársaságokról (is) szóló 1875. évi XXXVII. törvénycikket még 1986-ban, szóval van némi rálátásom a társasági jogra, az első társasági törvény megalkotásában is aktív szereplő voltam, a szöveg írásáig lemenően…)
III
2023-03-02 at 18:49
Az akkumulátor gyártás, fejlesztés a mostani ismereteink szerint a jövő iparága, rosszul nem járhatunk, mert nem nekünk kell kifejleszteni, hanem “csak” gyártani. Nagyon sok ipari területen használják jelenleg is, és ez bővülni fog. Szóval ebből kimaradni, nagy hülyeség lenne, a 4. hely a világon a mi méreteinket nézve, nagy eredmény. Lehet fanyalogni, kritizálni majd az idő megmutatja, hogy jó döntés volt-e? Valószínűleg IGEN! A 20 000 új munkahely viszont kifejezetten nagy eredmény, kár lenne elszalasztani.
A jelen egyik nagy kihívása az energia tárolása, aminek az egyik kézenfekvő módja ez a technológia, szóval még az energetikai szektorunkra is jó hatással lehet.
Nézzük_magát_a_dolgot
2023-03-02 at 18:21
Tisztelt Hesslerezredes! Világos az okfejtése, és szép is lenne, én is örülnék, ha úgy lehetne. De én arra kívántam rávilágítani, hogy a tudományos háttér, a technológia, a tőkekockáztatás (a pénz oroszlánrészét mégiscsak a beruházó kockáztatja), a logisztikai-beszerzési háttér és piaci beágyazottság mint szellemi érték bőven megér annyit, amennyi támogatást kapnak a betelepülők. Csak arra hivatkozom, hogy az egész EU-ban magától értetődő a beruházások vissza-nem-térítendő támogatása. Például a kassai VOLVO gyárat kb. 20%-nyi támogatással szerezték meg északi szomszédjaink. Stb. stb. Üdv!
lesi
2023-03-02 at 18:18
azok is leszünk a tetű banda meg húz a p.csába
Hesslerezredes
2023-03-02 at 17:41
Nézzük_magát_a_dolgot2023-03-02 at 16:33
Először is köszönöm az ‘előléptetést; volt idő, amikor ezt a nickname-et használtam, valóban.
Sajnos elbeszélünk egymás mellett: nem akarom ismételni magam, de világos voltam: tőlem jöhetnek a befektetők, csak az általam adott pénzért én kérnék részvényt. Egyébként meg megkapnak minden adó-kedvezményt tőlem.
Ennyiről van szó és nem többről és nem kevesebbről.
Kohn bácsi, 80 évesen megnősült és egy 20-onéves – nagyon szép – jányt vett el, aki csak kettővel csalta: fűvel-fával.
Amikor kérdezték, hogy nem zavarja-e őt ez? akkor azt válaszolta, hogy:
“Jobb egy jó üzletben 1%-ig benne lenni, mint egy rosszban 100%-ig.”
Erre gondoltam én, amikor azt írtam, amit írtam.
Orientál
2023-03-02 at 17:25
Ellenzéknek nagyon vastag bőr van a pofáján ,mert parazitákként mindenhová túlnyomóan személy gépkocsival közlekednek.
Nézzük_magát_a_dolgot
2023-03-02 at 16:33
Tisztelt Hesslervezérezredes! Gondolom elfogadja, hogy Nagy-Britannia tőkeerőben, ipari hagyományokban és tudományos eredmények tekintetében egy hajszálnyit előnyben van hozzánk képest. És mi történik? A Jaguár-Landrover könyörög az államnak, hogy adjon több mint félmilliárt GPB-t (nem szocskát, GBP-T) az anyavállalatuknak támogatásként, hogy Délnyugat-Angliába hozza az akkugyárát. Egyébként ha Ön a birtokában van több évtizednyi kutatási háttérnek, a katódanyag- és anódanyaggyártás, továbbá az elválasztó fólia gyártás valamint a készregyártás bejáratott technológiájának, gyártja az elektolitokat és a speciális oldószereket és segédanyagokat (propilén-karbonát, LiPF6, LiBF4, vinilédén-difluorid, grafit nanocső, stb.) és a világpiacon előre hosszú távra biztosította szerződésekkel, hogy rendelkezésére álljanak a kritikus ásványi anyagok és vegyszerek, akkor már csak a tőkére van szüksége, és Ön akkora gyárat alapíthat, mint ide Lacháza. És onnantól kezdheti összeszedegetni a reménybeli vásárlókat, akik elhiszik, hogy a semmiből indulva Ön mindjárt megbízható terméket gyárt, amelyet Ők nem nélkülözhetnek.
Hesslerezredes
2023-03-02 at 15:42
Nézzük_magát_a_dolgot2023-03-02 at 15:13
És azt meg tudja mondani, hogy az állami támogatásokért cserébe miért nem kérünk soha legalább annyi részvényt, amennyi támogatást “ingyé'” odaadtunk kapitalistáknak, kitömve az amúgy is degeszre tömött zsebeiket?????????????????????????????, hogy legyen valódi állami tulajdonunk is az idetelepülni kegyeskedett vállalatokban????????????????????????????
Nézzük_magát_a_dolgot
2023-03-02 at 15:13
Tisztelt Hesslerezredes! Nem kell mindennek a rossz oldalát nézni, mindenen fanyalogni. Lehet, hogy mi leszünk a kisegér, az elefánt haverja. És mennyivel lenne jobb a kisegérnek, ha a macska haverja lenne?
Hesslerezredes
2023-03-02 at 14:53
“Figyeled, hogy dübörgünk?!” – rikkantja el magát a Kisegér az Elefánt hátán, amikor átmennek a hídon.
Találós kérdés: ki a Kisegér?
Megmondom a választ: Magyarország.
Nem vagyunk és leszünk itt mi semmiféle “akkumulátor-nagyhatalom”.
Az idetelepült gyárak, talán.
De nem mi.
Dávid Gábor
2023-03-02 at 14:46
Eddig azt hittem, hogy ez egy kínai cég, ami a tulajdonosainak termelné a profitot a magyar állami támogatással gazdaságossá tett beruházással. Hogy lesz ebből magyar akkumulátoripari nagyhatalom?
Cser Borbála
2023-03-02 at 14:25
Kína gyártja a litium-ion akkumulátorok 75%-át, amit az elektromos autókban használnak, de Ausztrália ellenőrzi a világ legnagyobb akkumulátor gyártásra alakalams litium lelőhelyet.
Asia times/mar.1.2023
Kritikus ásványok, amelyek éltefontosságuak ahhoz, hogy tiszta energiát állítsunk elő, mint a napelemek, szél turbinák, és az elektromos autók akkumulátorai: a lithium, nickle, cobalt, graphite, réz.
Az elmúlt 3 évben a lithium iránti kereslet az egekbe szökött, és ez bizony a nem megujítható energia források közzé tartozik.
Kína domináns ezekben az ásványokban.
Innentől fogva érthetetlen, hogy ki és miért tiltakozik az ellen, hogy Magyarország ebben a piacban tudott részt kihasítani!