Fekete-Győr András, a Momentum elnöke és most már a párt miniszterelnök-jelöltje az ATV Egyenes beszéd című műsorában beszélt a programjukról, hogy mi jönne azután, hogy az ellenzék “legyőzi Orbánékat”. Fegyőr szerint az oktatást és az egészségügyet is átszerveznék és nem szabad azt üzenni a jövő fiataljainak, hogy szabadon lehet lopni.
A Momentum közössége engem választott
– mondta Fekete-Győr András a műsorban arra a kérdésre, hogy felmerült-e más név is a pártban az előválasztás kapcsán. Fegyőr hangsúlyozta, hogy az ő generációja beleszületett a szabadságba, de már a szabadság szisztematikus lebontása az alapélményük.
Az elmúlt harminc év úgy, ahogy van, zsákutca, új fejezetet szeretnénk nyitni
– mondta, és hozzátette, hogy ezen változtatnának, egy nyugati Magyarországot látnak maguk előtt. A Momentum elnöke felidézte, hogy mennyiszer hallotta már, hogy amibe belevágta a fejszéjét, az lehetetlen küldetés, és ugyanezt mondták az olimpiai népszavazás kapcsán is, aminél végül a Momentum elérte e célját.
Ők alternatívát akarnak adni
Az elmúlt években az ellenzék azzal volt elfoglalva, hogyan lehet leváltani Orbánt, de azzal is kell foglalkozni, hogy mi lesz ezután
– foglalta össze Fegyőr. Elmondta a műsorban, hogy a Momentumnak három, harminc és háromszáz napos terve is van, amit vasárnap ismertetnek. Eddig elmaradt az elszámoltatás, ezzel szakítanának, és azt szintén tartják, hogy
a jövő nemzedékének nem üzenhetjük azt, hogy lehet itt szabadon lopni, csalni és hazudni.
A magát már-már miniszterelnökként látó Fegyőr hangsúlyozta, hogy amennyiben kormányra kerülnek, kivizsgálják a korrupciós ügyeket, és tisztességes bírósági eljárás keretein belül elszámoltatják a lehetséges felelősöket.
Létre kell hozni egy korrupcióellenes ügyészséget, ami foglalkozik a korrupció kiirtásával, mi erre szövetkeztünk Hadházy Ákossal
– hozta fel.
Egészségügyi minisztert kérnének fel a reformokra
Az egészségügyről is szó esett a műsorban, ami Fekete-Győr szerint ketté van szakadva: a gazdagok a magánellátást választják és a szegényebb réteg az államit. Úgy véli, hogy ez nincs rendjén, ezért egy kormányváltás esetén a Momentum egészségügyi miniszterben is gondolkodna. Fekete-Győr az ausztriai és a brit rendszert és színvonalat emlegette. Fegyőr szerint, ha ők nyernek, akkor az oktatás terén szintén reformokra lehetne számítani: az észteket, finneket és norvégokat hozta fel a műsorban, mert szerinte tőlük sokat tanulhatunk. Fegyőr megmondta a tutit: le vagyunk maradva, és gyakorlatiasabb oktatásra volna szükség:
nem szeretnénk, és nem is fogjuk hülyének nézni a tanárokat
– utalt a Momentum elnöke arra, hogy nagyobb teret hagynának a pedagógusoknak. Elmondta, hogy ez nem egy új alaptanterv lenne, hanem egy úgynevezett magtanterv: lenne egy elvárás, hogy milyen képességekkel rendelkezzen egy fiatal az iskola után, de ezen belül sokkal több szabadságot kapna a tanár. A négynapos munkahétről is elmélkedett a műsorban, mert a Momentum elnöke szerint nem törvényszerű, hogy aki sokat dolgozik, az többet is termel. 2030-2035 körülre el kell jussunk oda, hogy megengedhessünk magunknak egy négynapos munkahetet – véli Fegyőr. A rugalmas foglalkoztatási formák még inkább előtérbe kerülhetnek. Fekete-Győr András a Made In Hungary (Magyarországon készült) helyett az Invented In Hungaryt (Magyarországon feltalált) irányt preferálná, és egyáltalán nem tart attól, hogy a multik kivonulnának a négynapos munkahét hallatán – írja az atv.hu.
Forrás: ATV; kiemelt kép: MTI/Mónus Márton
Facebook
Twitter
YouTube
RSS