
A front humanitárius katasztrófája mellett a háború az egész emberiségnek óriási gazdasági károkat okoz – kezdi az elemzést videójában, közösségi oldalán Hortay Olivér. A szakértő kitér arra is, hogy a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet az idei évre már azelőtt 2800 milliárd dollárral alacsonyabb globális reáljövedelmet jósolt, hogy a Kína elleni szankciók, vagy a bankcsődök egyáltalán felmerültek volna.
A klíma- és energiapolitikai szakértő így fogalmaz:
A tapasztalatok szerint megéri békében élni. Egy 2009 és 2020 közötti kutatás alapján a békés országok gazdasága átlagosan 2,7 százalékkal jobban teljesített és ebben az időszakban jellemzően lokális konfliktusok voltak. Ahogyan azonban azt a költségek is mutatják, a napjainkban zajló orosz–ukrán háború aligha tekinthető ilyennek.
Mint kiderül, a Német Gazdasági Intézet becslése alapján a konfliktus tavaly 1600 milliárd dollárba került a világgazdaságnak, ami az éves gazdasági teljesítmény másfél-két százaléka. Az intézet az idei évre is hasonló nagyságrendű károkra számít.
A globális gazdasági folyamatok szempontjából a fő problémát a korábbi kereskedelmi kapcsolatok szétesése okozza. Korábban a béke lehetővé tette, hogy az egyes országok vállalatai egymáshoz kapcsolódjanak, így a világgazdaság organikusan óriási, bonyolult hálózattá fejlődött, ami rendkívüli gazdasági fellendülést eredményezett. Ezt szakították meg a szankciók, illetve a kelet és nyugat között kibontakozó, egyre mérgesedő kereskedelmi konfliktus, amik a fejlődést évekre visszavető sebeket ejtettek a világkereskedelem bonyolult hálózatán
– mondja Hortay Olivér. Arra figyelmeztet, hogy az ellátási láncok esetlegessé és töredezetté váltak, ráadásul a kiút is teljesen bizonytalan. Nem lehet tudni, hogy meddig tart a háború, hogy milyen mélyre merülünk a szankciós adok-kapokban és hogy mikor rendeződhet a nyugat és a kelet viszonya. A termelési költségek emelkednek, ami szinte mindenhol felfelé hajtja az inflációt. Ez amellett, hogy közvetlen terheket jelent a háztartásoknak, újabb és újabb csontvázakat vet ki a szekrényből: egyre több termelővállalat, bank és egyéb intézmény kerül nehéz helyzetbe. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet az idei évre már azelőtt 2800 milliárd dollárral alacsonyabb globális reáljövedelmet jósolt, hogy a Kína elleni szankciók, vagy a bankcsődök egyáltalán felmerültek volna.
Nem csoda, hogy a világ országainak jelentős része békepárti álláspontot képvisel. Azt azonban nehéz észérvekkel megmagyarázni, hogy az Európai Unió miért szorgalmazza az újabb szankciókat és a fegyverszállításokat. Különösen úgy, hogy a globális károk eloszlása egyenlőtlen és Európa az egyik legnagyobb költségviselő. Ráadásul az Európai Unió ezen felül euromilliárdokat fordít Ukrajna működésének finanszírozására és felfegyverzésére, ami tovább nyújtja a háborút és így tovább növeli Európa költségeit
– mondja. Hortay Olivér hozzáteszi: Európának nemcsak biztonsági, de gazdasági szempontból is elemi érdeke az orosz–ukrán háború mielőbbi lezárása.
Forrás: Facebook; Fotó: MTI/AP/Roman Csop
Ébresztő
2023-03-23 at 02:06
A lényeg röviden ( ha valaki még nem tudná, vagy óvatoskodna, mint a cikk írója) :
1) a globalista világelit ( vagy davosi elit) még több pénzt ( és hatalmat) akar
2) útban van nekik a sok éhes száj , amit már régóta nem etetnek pl Afrikában. Ezen kívül útban van nekik a sok “ túl okos és szakszervezettel is rendelkező európai engedetlen ember, aki egyenlőbb elosztást követel. Tehát népirtás kell!
3) robotokkal helyettesítik a munkások nagy részét, a robot nem kér enni, nem kér segélyt, se nyugdíjat
4) a népirtás után marad kb fél milliárd ember ( a 8 milliárd helyett) akiknek feltétlen engedelmességgel kell tartozniuk a globalista elitnek, a robotokat kell majd irányítaniuk, és ők maguk is mint egy kiszolgáló személyzet, állandó felügyelet és irányítás alatt lesznek
5) a népirtás különféle módszerei között van a háborúk szítása, a katonai vírusok kifejlesztése és bevetése a civilekkel szemben is, az élelmiszerek és a víz folyamatos mérgezése, a cunamik és más katasztrófák előidézése, az elektromágneses hullámok egyre erősebb beiktatása ( G2,G3,G4,G5, és már szó van a G6- ról), stb ez mind súlyosan károsít bennünket ! I
Tibimama
2023-03-22 at 17:29
Nagytőkések még gazdagabb lesznek, a többiek meg szegényebbek
Éljen a 2/3 - ad
2023-03-22 at 16:22
Egyébként számunkra már nem sok jót ad / adott volna az EU (euró), így Putyin és az amcsik is akaratlanul nekünk segítenek! Éljen a 2/3 – ad!
Az IMF mindenkinek ad pínzt!
2023-03-22 at 15:53
Sebaj az IMF (FED) mindenkinek ad kölcsön! Kötelező alapilletményt is kellesz fizetni nemsokára, az EU – ban a munkanélkülieknek, migriknek, fekáknak! Az IMF mindenkinek ad pínzt!
agent smith
2023-03-22 at 14:57
“Azt azonban nehéz észérvekkel megmagyarázni, hogy az Európai Unió miért szorgalmazza az újabb szankciókat és a fegyverszállításokat.”
— Nem olyan nehéz az, csak akarni kell, Olivér.
Bukohill
2023-03-22 at 14:35
Természetesen, hiszen ez az elhülyítés legbiztosabb módja.
Az alternatíván nem lehet gyorsan, direktben keresni, és az emberek alávetésére sem alkalmas:
https://www.youtube.com/watch?v=uAa5qo-3O-Y
2 ÉNAKI
2023-03-22 at 12:20
Egyet tisztázzunk,ha az EU nem folyik be ebbe a háborúba,az elmebeteg szankcióival Europa nem tartana itt.Óriási felelősség terheli az EU,t a kialakult helyzetért.Ezen kivűl minden állam vezetői akik a háború pártján állnak,le vannak fizetve,ezekben a döntésekben a polgárok nem vesznek részt,es nem is helyeslik a háborút.Csak arra az esetre nem gondolnak hogy családostól megsemmisülhetnek.
A Nagy Testvér figyel téged
2023-03-22 at 11:04
Az Ukrán Nemzeti Bank elnöke épp akkor vásárolt egy vadiúj Rolls-Roycet, amikor megérkezett az Európai Unió 300 millió eurós támogatása Kijevbe.
Zseniális… 😂
Gratulálunk az autóhoz, és reméljük, hogy nem lesz benne sok kilométer! 😊
https://twitter.com/Diasthegoat7/status/1638277848518610955
csakafidesz
2023-03-22 at 10:03
Zsindelyes 2023-03-22 at 09:53
Nyomtatni sem kell. Ma már számlapénz van, a bankok a számítógépekbe annyit programoznak be amennyit akarnak. Kölcsön? Lehívhatod a komputerből..
Zsindelyes
2023-03-22 at 09:53
Majd nyomtatnak még dollárt.Csak papír kérdése.
Lel
2023-03-22 at 09:47
a rotcsildok ujból alkalmazzák a régi bevált módszert,sosem elég nekik…