A logika nyilván reakciós, ellenforradalmi tudomány, ezért tartja a biztonságos távolságot tőle Dobrev Klára (született: Apró Gyurcsányné), a liberális demokrácia rettenthetetlen európai bajnoka. A Demokratikus Koalíció szektavezérének neje most azzal a 2018-as rendszerszintű és tömeges választási csalásokról szóló meséjével haknizza végig az Európai Parlamentet és a tényektől hozzá hasonlóan idegenkedő haladó médiát, amit egyszer már előadtak az európai választások előtt. Csak most már nem legendagyűjteménynek, hanem kutatásnak nevezik abból a megfontolásból, hogy újdonságként tálalják fel néhány, hazánkat mindenáron elítélni akaró, műértő EP-képviselőnek. Az újramelegített mesekáposzta egyetlen gyengéje, hogy egyszerre hivatkoznak olyan szavazókörökre, ahol nem voltak ellenzéki delegáltak, hogy utána ezen ellenzéki delegáltak beszámolóira hivatkozva állapítsák meg: ezekben a szavazókörökben választási csalások történtek.
A Euronews nyomán a hazai haladó sajtó boldogan számolt be arról, hogy egy „kutatás” „megállapította”: 2018-ban tömeges és rendszerszintű választási csalások történtek, „Orbánnak pedig nem lenne kétharmada”. Amitől még lelkesebbek lettek: a „kutatást” maga Dobrev Klára mutatja be az Európai Parlament jobb sorsra érdemes épületében. Apró malőr, szinte lényegtelen módszertani gyengeség, hogy a bombasztikusnak minősített „kutatás” a szavazóköri biztosok nemlétező tapasztalataira alapozza a megállapításait. Vagyis ezt próbálják most elhitetni, pedig még ennyi sincs mögötte.
Most egy civil szervezet egy éves kutatómunka után közölte, a Fidesznek nem lenne abszolút többsége manipuláció és csalás nélkül. Az Unhack Democracy Europe aktivistái 170 interjút készítettek szavazókörökben ellenzéki szavazatszámlálókkal
– írja fenntartások nélkül a Euronews, pedig nem árt néha kételkedni, ha egyszer újságírásra adja fejét a dolgozó. Példának okáért, ha beüti az „Unhack Democracy Europe” szavakat a keresőbe (Ctrl+c; Ctrl+v is működik), akkor nyomban kiderült volna számára a szocialista-közeli Átlátszó.hu májusi segédanyagára kattintva, hogy az egy éves kutatómunka nem most készült el, hanem az EP-választásokra melegítettek vele, csak minekutána váratlanul jól szerepeltek, egy időre elásták. Most előásták, az elolvasása után pedig az is nyilvánvalóvá válhatott volna a lelkes skribler számára, hogy a Dobrev Kláráék által kutatómunkának becézett anyag tulajdonképpen egy legendagyűjtemény, ami a betanított segédszínész által felmondott megfélemlítésektől kezdve a jobbikos politikusok nem ellenőrzött állításian át a meghackelt választási informatikai rendszer bődületes marhaságáig mindent tartalmaz, de többségében mégis az ellenzéki orgánumok által a kampány hevében összehordott kapitális csúsztatásokból áll.
Az Unhack Democracy Europe aktivistái 170 interjút készítettek szavazókörökben ellenzéki szavazatszámlálókkal. (…) Ezek az interjúk azt mutatták, hogy sok helyen volt rossz gyakorlat, rendellenesség és volt csalás is országszerte, beleérte a szavazatvásárlást, a szavazók és a szavazatszámlálók megfélemlítését. Láttunk hamisított szavazási naplókat és buszokkal szállított szavazókat Szerbiából, Ukrajnából és Romániából
– idézi a lap az egyik „kutatót”, az amúgy aktivista Banuta Zsófiát, mindennemű kritikai attitűdöt elegánsan mellőzve. Pedig fel lehetne tenni azt a kérdést, hogy az ilyesmiket terjesztő, állítólagos ellenzéki szavazóköri biztosok a saját szavazókörben teljesített munkájuk mellett hogyan voltak képesek egyéb szavazóköröket részleteiben megfigyelni. Ugyanis a 170 ellenzéki szavazatszámláló nem arról nyilatkozott, hogy az ő szavazóköreikben visszaéléseket tapasztaltak – mert arról jegyzőkönyvek és feljelentések szoktak születni –, hanem azokban a szavazókörökben tapasztalták ilyesmit, ahol nem voltak ott. Abban az 1100-ban, ahova nem delegáltak szavazatszámlálót.
Tehát: ahol ott sem voltak, ott tapasztaltak visszaéléseket. Esetleg legközelebb arról is beszámolnak, hogy mit tapasztaltak egy vulkán belsejében? Elmesélik, milyen volt sakkozni a Hold sötét oldalán? És a CEU-s Tóka Gábor ezeket a beszámolókat is „hitelesíti”, mint választási szakértő?
Az egész színjáték persze arra megy ki, hogy az egymásra hivatkozó brüsszeli jelentések világában elhintsék a 2018-as csalások legendáját, hogy aztán valamelyik hirtelenhülye nyugatról ezt a kitalációt már mint bizonyított tényt adja elő a soron következő, Magyarországot gyalázó és elítélni akaró bizottság ülésén.
Az Unhack Democracy azt szeretné, ha a jelentésüket figyelembe vennék a hetes cikkely szerinti eljárásban is. A magyarországi parlamenti választásról szóló összefoglaló egyébként az Unhack Democracy első nagyobb projektje
– írja a Euronews, indirekt módon elismerve, hogy direkt Magyarország lejáratására jött létre az Unhack Democracy nevű propagandaműhely a CEU keltetőjében.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS