• Home
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • Világugar
  • Az alvilág titkai
  • Eco
  • A Hálózat örök?
  • Sport
  • Vezércikk
  • Huszonötödik óra
  • Arcok
  • Agrárcsászárok
PestiSrácok
  • Forró drót
    • Kövér: hazánkat, a hitünket és a kultúránkat Szent Istvánnak köszönhetjük
    • Kitiltották a Bibliákat az iskolákból egy texasi tankerületben
    • Ügyvédek is közreműködtek egy súlyos korrupciós bűncselekményben – Itt van a vádiratból néhány pikáns részlet
    • Zivatarveszély miatt lefújták a ma esti rendezvényeket
    • Csak szólunk – Az augusztus 20-ai „gazdatüntetés” szervezője egy többszörösen bukott, gazdákat átverő, baloldalon szédelgő politikus
  • Magyar ugar
    • Ha azt gondolták, mindent láttak már, tévedtek – Gémesi kabinetfőnöke újra akcióba lendült a sztárságért (videó!)
    • Varga Judit: az Európai Unió ma a hagyományos európai értékeket tagadó Európát épít
    • Kitöltötte a három évet Budaházy börtönben, jogerős ítélet nélkül fogva tartva
    • Karanténvlog – Megígértük, megcsináltuk, íme, a Kis fejhatározó!
    • Felelőtlen szervezés, öt halott, egymásra mutogatás – A 2006-os tűzijáték-katasztrófa
  • Világugar
    • Új fejezetéhez érkezett a háború – Sorra törli az orosz csatornákat a YouTube
    • Georg Spöttle: Ötven éve, hogy terroristák gyilkoltak Münchenben – A németek válasza a GSG 9 létrehozása volt (3. rész)
    • Kolbászból a kerítés – Németországban rekordszintű volt a termelői áremelkedés júliusban
    • Titokban csúcsrakétákkal segíti az USA Zelenszkijéket – Kövesse velünk az orosz–ukrán háború legfontosabb eseményeit!
    • Georg Spöttle: Ötven éve, hogy terroristák gyilkoltak Münchenben – Golyózápor a terroristákra és a túszokra (2. rész)
  • Eco
    • Ne dőljön be a HyperVerse hirdetéseinek – Az MNB piramisjátékra gyanakszik
    • Teljesen lábon lőttük magunkat: csaknem 25 százalékos inflációt mértek az unióban
    • 2020 óta nem volt ilyen alacsony az államháztartási hiány
    • Az infláció ellenére is tarolunk: 6,5 százalékos GDP-növekedés és rekordalacsony munkanélküliség (Videó)
    • Az MNB bírságai után megszüntették a pénzmosási és terrorizmusfinanszírozási kockázatokat a hazai bankok
  • Vezércikk
    • Próbálták megtörni a magyart az elmúlt 1000 évben, de üzenjük, hogy “vagyunk és leszünk!”
    • Mondjunk korábbi pártelnököket a Jobbikban…!
    • Orbán, a zseni… és a sok hülye
    • A tökéletes mozi: Jakab szétveri a Jobbikot
    • Tizenegy még gombócból is sok, nemhogy baloldali pártelnökből
  • Sport
    • Multisport Eb – Négy magyar érem a pénteki kajak-kenu döntőkben
    • Bemutatták a 2023-as budapesti atlétikai vb logóját
    • Atlétikai Európa-bajnokság – Halász Bence ezüstérmes kalapácsvetésben
    • Fehérvár, a csodák csodája! A piros-kékek győzni tudtak Kölnben! – 1. FC Köln–Fehérvár FC 1–2 (1–2)
    • Közönségszórakoztató játékkal aratott könnyed sikerrel szinte biztos a csoportkör! – Labdarúgó Európa Liga-selejtező: Ferencváros–Shamrock Rovers 4–0 (2–0)
  • Még több
    • Szerzők
      • Bálint Botond
      • Csibra Tibor
      • Füssy Angéla
      • Huth Gergely
      • Jurák Kata
      • Mező Gábor
      • Pámer Dávid
      • Sebes Gábor
      • Susanszky Mátyás
      • Szalai Szilárd
    • Tutiblog
    • Aristo
    • Ki ette meg a misszionáriust?
    • Huszonötödik óra
    • Bezzegnemzetek
    • Erdélyi levelek
    • Az Öreg
    • VBT
  • Facebook

  • YouTube

  • RSS

Forró drót

Forintban kifejezhetetlen a kár, amit Bige László okoz a gazdáknak a magas műtrágyaárakkal

Forintban kifejezhetetlen a kár, amit Bige László okoz a gazdáknak a magas műtrágyaárakkal
PestiSrácok.hu
2021-12-01
  
  

Forintban nem lehet kifejezni azt a kárt, amit – a magas gázárak ürügyén – Bige László monopolhelyzetben lévő cége okoz a magyar gazdáknak a nitrogén alapú műtrágya extra magasra emelt árával – mondta Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magosz elnöke Egerben, sajtótájékoztatón, szerdán.

Jakab István úgy fogalmazott: a baloldalhoz köthető, azt pénzelő vállalkozó nem most kezdte, hét éven át kartellezett, növelve ezzel az emberek kiszolgáltatottságát.

A Gazdasági Versenyhivatal által kiszabott 14,1 milliárd forintos bírság jelzi a visszaélés mértékét

– fűzte hozzá.

A magas gázár ürügyén a vállalkozó egyszerűen megzsarolta a gazdákat

– jelentette ki a Magosz elnöke. Egy éve még tonnánként ötvenezer forint volt a műtrágya ára, majd előbb 210 ezer, ma pedig már 230 ezer forintba kerül, miután a vállalkozó egy napot adott a gazdáknak a korábbi áron való jegyzésre.

Tisztességes vállalkozótól ez a zsarolás nem fogadható el

– hangoztatta Jakab István. Ezért a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával (NAK) egyeztetve a Magosz és a NAK kéréssel fordult a kormányhoz, hogy a lehető leghatározottabban és következetesen járjon el, mert a helyzet így nem tartható. Várják ezért a további hatósági intézkedéseket.

Nyitrai Zsolt országgyűlési képviselő, miniszterelnöki megbízott arról beszélt, hogy több mint félmillió ember él az agrárgazdaságból az országban, Heves megyében több mint huszonkétezer.

A magyar állam szövetséget kötött a magyar gazdákkal, és ennek megfelelően többször megvédte már őket, például az elhibázott brüsszeli tervekkel szemben. A magyar gazdák számíthatnak Orbán Viktorra, a kormányra, a Fideszre és a KDNP-re, nem számíthatnak azonban semmi jóra attól a baloldaltól, amelyikhez a padlássöprés, a termelőszövetkezetekbe kényszerítés köthető

– jelentette ki Nyitrai Zsolt. Kiemelte: a gazdák kárán nyerészkedő milliárdos a magyarországi baloldal pénzügyi támogatója. Ennek nem szabad felülni.

Magyarország előre megy, nem hátra

– mondta.

Szendrei László, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Heves Megyei Szervezetének elnöke felháborítónak nevezte azt, ami most a műtrágya árával történik.

Az elszabadult árak miatt kiszolgáltatott helyzetbe kerültek a gazdálkodók. Történik mindez egy monopol helyzetben lévő vállalkozó miatt. Visszautasítjuk ezt az extrém áremelést

– mondta a megyei kamarai elnök.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balázs Attila

Facebook hozzászólás

  
  
Kapcsolódó témákBige LászlóEgerJakab IstvánkartellezésMAGOSZmagyar gazdákműtrágyaNemzeti Agrárgazdasági KamaraNyitrai ZsoltSzendrei László
9 hozzászólás

9 Comments

  1. Solaris

    2021-12-02 at 03:37

    Ennyi bigézés után már leírhatná valaki a műtrágya belföldi és importárát.
    Vagy már megint lekapcsolta valaki a rútert.

    Válasz
  2. vélemény

    2021-12-01 at 23:21

    Attól a vörös kályhától kell elindulni, amelynek energiája lehetővé tette számára az oligarchává válást.
    Újfent, a politikába való beletenyerelése azt a szokás szerinti követelményt igazolja, hogy vissza kell osztania a zsákmányból az új bolsiknak.
    Dehát valódi, kellően szétterített trágya bűzlik ebben az esetben IS, amit sokkal korábban, szigorúan el kellett volna fojtani több katasztrófavédelmi egységgel!
    Most aztán itt a sopánkodás a totojázások eredményeként.
    A magyar állampolgárok kártérítése még várat magára, a kufárok nyereségvadászatának szabályozása, a termékkel való ellátás kérdőjelei még megoldatlanok.

    Válasz
  3. Királytigris

    2021-12-01 at 22:41

    A végén a fogyasztók, vagyis a mi hátunkon csattant az ostor, minket húzott le ez a disznó Bige műtrágyakupec.

    Válasz
  4. Bukohill

    2021-12-01 at 20:16

    “És soha egyetlen hatalomnál sem álltam sorba, hogy nyelvemmel tisztogassam a hátsó felét.” Bige
    Aha. Én meg majd elhiszem, hogy komoly politikai kapcsolatok nélkül, pusztán a két keze munkájával építgette a birodalmát. Vagy mégse.

    Válasz
  5. TalEle

    2021-12-01 at 19:42

    És akkor ezt a magyar gazdák szó nélkül tűrik? A Bige-féle oligarchák, ha látják, hogy nincs retorzió egyre gátlástalanabbá és agresszívabbá fognak válni… A műtrágya kartellezéssel megkárosított, átvert gazdák miért nem rendeznek egy jókora “traktoros” fel(be)vonulást, ennek a [email protected]ónak a Nyíregyháza melletti rezidenciájánál? A MAGOSZ meg a többi haszonleső ne csak a támogatásokat várja el a Kormánytól, ha nem, ha kell, álljon ki is mellette! (Franciaországban, ha ilyen eset lett volna, az ottani gazdák már rég „ledarálták” volna ezt a bűnözőt…..)

    Válasz
  6. Lajos

    2021-12-01 at 19:28

    Bige nyílt levelét érdemes elolvasni

    Válasz
  7. Patriot

    2021-12-01 at 19:04

    Magyarokon élősködő tolvaj gazember.
    Még lehet ,hogy az AdBlue drágulását is ez kavarta ki. Az is valami higított pétisó tulajdonképpen. Dehogy minden disznósághoz ami árt a magyaroknak ahoz köze van az tuti.

    Válasz
  8. pölöske

    2021-12-01 at 18:51

    A 14 milliárd büntetésből lehet kompenzálni a gazdákat a választásokig ,ha nem fizett foglalni kell,kit érdekel a jog hogy fellebezett,el kell utasítani.

    Válasz
  9. Tuti

    2021-12-01 at 18:35

    Aki piti szar alak volt az az is marad!

    Válasz

Szóljon hozzá!

Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Forró drót
2021-12-01
PestiSrácok.hu

Kapcsolódó témákBige LászlóEgerJakab IstvánkartellezésMAGOSZmagyar gazdákműtrágyaNemzeti Agrárgazdasági KamaraNyitrai ZsoltSzendrei László

Több Forró drót

Kövér: hazánkat, a hitünket és a kultúránkat Szent Istvánnak köszönhetjük

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Kitiltották a Bibliákat az iskolákból egy texasi tankerületben

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Ügyvédek is közreműködtek egy súlyos korrupciós bűncselekményben – Itt van a vádiratból néhány pikáns részlet

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Zivatarveszély miatt lefújták a ma esti rendezvényeket

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Csak szólunk – Az augusztus 20-ai „gazdatüntetés” szervezője egy többszörösen bukott, gazdákat átverő, baloldalon szédelgő politikus

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Kamasz lövöldözött Malmöben, két ember megsérült (videó!)

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Íme, a liberalizmus maga: még a zoknit is lopják Kaliforniában

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Nyolc hektáron ég az aljnövényzet a XVIII. kerületben

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Kovács Zoltán: a helyszíni szervezők mérlegelésére bízzák a fővárosi rendezvények megtartását

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

A véleménynyilvánítás szabad, Budapest megbénítása továbbra sem – Nem tehetik tönkre a traktorosok az augusztus 20-ai ünnepséget

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Multisport Eb – Négy magyar érem a pénteki kajak-kenu döntőkben

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Nem engedik kikopni a magyar múltat Kolozsvárról – Átadták a megújított Bethlen-kriptát a Házsongárdi temetőben

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Nem maradunk légibemutató nélkül! – Idén is különleges programmal várja a repülés szerelmeseit a negyedik Budaörsi Airshow augusztus 21-én

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Újabb tizennyolc milliárddal segítik a kisbenzinkutakat

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Elmaradhat a tűzijáték augusztus 20-án, légiparádé biztos nem lesz

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarországnak joga van megvédenie magát, akárcsak Szent István idejében

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Gulyás: Magyarország születése sikertörténet

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Elfogta a magyar rendőrség az FBI listáján szereplő egyik legveszélyesebb bűnözőt

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Nagy bajban Tordai Bence: ha nem teljesíti a hatóságok utasításait, akkor lebontják a luxusházát

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Előállt a mecseki tűz okozója, minden következményt vállal

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

A bíróság a Trump-házkutatás újabb iratának nyilvánossága mellett döntött

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Medvegyev: Jobb télen melegben lenni az oroszok társaságában, mint magányosan, kikapcsolt radiátorral

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Atlétikai Európa-bajnokság – Halász Bence ezüstérmes kalapácsvetésben

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Mától látogatható a Mesterségek Ünnepe és a Magyar Ízek Utcája

PestiSrácok.hu2022-08-19
Több

Fehérvár, a csodák csodája! A piros-kékek győzni tudtak Kölnben! – 1. FC Köln–Fehérvár FC 1–2 (1–2)

Kovács Attila2022-08-18
Több

Zelenszkij a védelmi együttműködésről és a zaporizzsjai atomerőműről tárgyalt a török államfővel

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Tagadja bűnösségét a Salman Rushdie elleni támadás gyanúsítottja

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Közönségszórakoztató játékkal aratott könnyed sikerrel szinte biztos a csoportkör! – Labdarúgó Európa Liga-selejtező: Ferencváros–Shamrock Rovers 4–0 (2–0)

Kovács Attila2022-08-18
Több

Nyomozás indult a pécsi bozóttűz ügyében, három ház leégett

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar kormány Közép-Európa legjelentősebb haderőfejlesztési programját hajtja végre

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

A katonák is részt vesznek a tűzoltásban az ország több pontján

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Több texasi iskolában is tiltólistára kerül a Biblia

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Borrell szerint nem volt előrelépés a Belgrád és Pristina közötti megbeszélésen

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Orosz harci repülőgépek sértették meg Finnország légterét

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Fico elég aláírást gyűjtött, hogy népszavazást kezdjenek a szlovák kormány menesztéséről

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Folyamatosan terjed a tűzvész a Mecseken

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Nem jogerősen börtönbüntetésre ítélték azt a vádlottat, aki a nyílt utcán megtámadott egy nőt Debrecenben

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Ötven hektáron ég az aljnövényzet Örkénynél

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

A DK szerint mindenről is Orbán tehet – A Fidesz válaszközleményben mutatta be a pártnak a saját elnökét

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Szabó Tímea egy karlendítéssel megvédi a tüzelőnek ültetett fákat

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Szent István nap 2022: sokszínű kikapcsolódást ígér az augusztus 20-ai ünnepi hétvége

Szabo Fruzsina2022-08-18
Több

Bombariadót jelentettek Ungváron és Munkácson

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Márki-Zay szerint sok a büdös ember, ők fürödjenek gyakrabban

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

A hatalom a népé – Videón, ahogy a németek melegebb éghajlatra küldik Olaf Scholzot

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több

Az oroszok leállítják a zaporizzsjai atomerőművet, ha Kijev tovább keménykedik

PestiSrácok.hu2022-08-18
Több
Gördítsen többért
Blogok
  • 061

  • Szent István nap 2022: sokszínű kikapcsolódást ígér az augusztus 20-ai ünnepi hétvége
    Forró drót2022-08-18
  • Egy parányi csillogás: egy hétig a kortárs ékszereké lesz a főváros
    Pesti Mese2022-08-18
  • Tutiblog

  • Eszelős szivatás
    Liberális nyafogás2022-08-09
  • Hosszabbítsuk meg Bicskéig a középkort!
    Liberális nyafogás2022-06-25
  • Az Öreg

  • Dobrev Klára levelét megírta…
    Az Öreg2022-07-28
  • Kik voltak az igazi megszállók?
    Az Öreg2022-06-28

(x) PestiSrácok.hu Filmklub

  • Aristo

  • A mamuszos
    Aristo2022-08-13
  • Maki
    Aristo2022-08-09
  • Ki ette meg a misszionáriust?

  • A GDP is elárulta az ellenzéket
    Ki ette meg a misszionáriust?2022-08-18
  • Fanyűvő, Vasgyúró, Hegyhengergető
    Ki ette meg a misszionáriust?2022-08-17
  • Erdélyi levelek

  • Két úr szolgája
    Erdélyi levelek2022-08-18
  • Jelentés a frontvárosból
    Erdélyi levelek2022-08-17
  • Veszélyek kora
    Erdélyi levelek2022-07-26
  • Egy fenékkel két lovat
    Erdélyi levelek2022-07-31
  • VBT blog

  • Könnyű katást táncba vinni…
    Blog2022-07-11
  • Halállista
    Blog2022-07-05
  • Bezzegnemzetek

  • Nem adhatok mást, csak mi lényegem – Így kezeli Európa a járványt
    Bezzegnemzetek2020-03-30
  • A magyar sporttörténelem kisantant dézsmálói – II.
    Bezzegnemzetek2019-09-30
  • Máté T. - kávé mellé

  • Egy év múltán…
    Máté T. - kávé mellé2019-09-16
  • Máté T. Gyula feleségének üzenete
    Máté T. - kávé mellé2018-09-24
PestiSrácok

I M P R E S S Z U M

A PestiSrácok.hu kiadója az Insider Media Lapkiadó Kft.
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: CE/185-2/2016
A szerkesztőség és a kiadó postacíme: 1536 Budapest, Pf. 246.
A kiadásért felel: Szenvedi Zoltán Ügyvezető
Főszerkesztő: Huth Gergely
Lapigazgató: Stefka István
Főszerkesztő-helyettes: Szabó Gergő
Vezető-szerkesztő: Bálint Botond
Lapszerkesztők: Jurak Kata, Szentkirályi András 
Főmunkatársak: Ferkó Dániel , Füssy Angéla, Lakatos-Szabó Fruzsina
Újságírók: Ambrózy Áron, Dezse Balázs, Susánszky Mátyás, Szalai Szilárd, Vésey Kovács László
Fotóriporter: Hatlaczki Balázs
Szerkesztőségvezető Mézes Gabriella
Informatikai vezető: Bori Zsuzsanna
és sokan mások...
Kontakt: [email protected]

PestiSrácok.hu

Ahol alacsonyan szállnak a sallerek. És ahol nincs íróasztalfiók. Mert ami odakerülne, az itt megjelenik.

Írásaink a közmegegyezéses hazai sajtóetika és a Médiaalkotmány szellemisége szerint készülnek. Forrásainkat minden körülmények között megóvjuk, szivárogtasson bátran! Szerzőink neve olykor "írói név".

Adatkezelési Tájékoztató

*Kell még valamit mondanom Ildikó? - Az őszödi beszéd utolsó mondata.

Médiaajánlat


A PestiSrácok.hu multiszájton és társoldalain, a 061.hu, AzÖreg.hu, az Aristo blogol, a Ki ette meg a misszionáriust? és az Erdélyi Levelek blogokon exkluzív hirdetési felületeket kínálunk.

Ajánlja termékeit, szolgáltatásait a Gemius Hungary Kft. által hitelesített több-százezres olvasóközönségünknek!

Politikai hirdetés árak - 2022 Itt letölthető

Kontakt: [email protected]

Sánta Annamária

PestiSrácok.hu ÁSZF

Copyright © 2015-2022 PestiSrácok.hu

Karácsony Gergely a hivatali autójával kampányolta végig az országot
Szánthó Miklós: stoptáblát kell mutatni a genderőrületnek (videó 18+!!!)