Pesti Srácok

Elfogadták Budapest költségvetését

Elfogadták Budapest költségvetését

Elfogadta a fővárosi közgyűlés Budapest idei költségvetését, eszerint a főösszeg csaknem 324 milliárd forint. Közel 245 milliárd forint bevételre és valamivel több mint 323 milliárd forint kiadásra számítanak. Az így keletkező mintegy 80 milliárdot egyebek között a lehívni tervezett hitelszerződésekből és belföldi értékpapírok bevételeiből teremtenék elő.

A költségvetésben hiányzik 15 milliárd forint a budapesti tömegközlekedés működéséhez, ennek előteremtéséhez Tarlós István szerint kormányzati támogatásra van szükség. A főpolgármester cáfolta, hogy több uniós támogatású projekt – így például az 1-es és a 3-as villamos továbbvitele – veszélybe kerülne a kivitelezési csúszások miatt.

„A BKK vezérigazgatójától részletesen tájékozódtam arról, hogy a bizonylatolások, a dokumentálások lényegesen hátrébb vannak, mint a műszaki készültség, ami teljesen normális és természetes a kivitelezési munkafázisban. Ha a műszaki készültségből indulunk ki, akkor a veszély egyelőre nem fenyeget” – közölte Tarlós István főpolgármester.

PestiSracok facebook image

Forrás: Hír TV

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.