Pesti Srácok

Sirocco – nemzetközi rendőri akció az embercsempészek ellen

Sirocco – nemzetközi rendőri akció az embercsempészek ellen

Összehangolt nemzetközi akció indult az embercsempész csoportok felszámolása érdekében június 23-24 között. Az akció során embercsempészeket fogtak el és gépjárműveket azonosítottak a nyomozók.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda 2015. június 23-24 között „Operation Blue AmberSirocco” fedőnéven nemzetközi akciónapokat szervezett az Europol koordinációja és a PCCSEE (Dél-kelet Európai Rendőri Együttműködési Egyezmény) támogatása mellett. Az akcióban Magyarország, Szlovénia, Ausztria, Románia, Bulgária, Macedónia, Bosznia Hercegovina, Montenegró, valamint Albánia bűnügyi szervei vettek részt.

A művelet célja a folyamatban lévő csempésztevékenységekről valós idejű információcsere felgyorsítása és az arra történő reagálás a nyugat-balkáni csatornán. A KR Nemzeti Nyomozó Iroda információi alapján, Magyarország területén összesen 9 fő embercsempészt és 129 illegális bevándorlót fogtak el, valamint 15 embercsempészetre használt gépjárművet azonosítottak.

PestiSracok facebook image

Teljes cikk itt olvasható.

Forrás: police.hu

Fotó/video: police.hu

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.