Pesti Srácok

Gyurcsány: a kormány az ördöggel cimborál - Emberiesség elleni bűntett a honvédséget bevetni a bevándorlók ellen

Gyurcsány: a kormány az ördöggel cimborál - Emberiesség elleni bűntett a honvédséget bevetni a bevándorlók ellen

A DK aktivistái élőlánccal tiltakoztak a Kossuth téren a honvédség feladatkörének bővítése ellen, amelyet Gyurcsány Ferenc beszédében „a tisztesség, a humanizmus, az európaiság kordonjának" nevezett. A pártelnök szerint ha a színházban egy puska ott van az első felvonásban a színpadon, az nagy valószínűséggel, el fog sülni.

Gyurcsány szerint a tüntetéssel azt akarják megmutatni, létezik egy Magyarország, amelyik érti, hogy "először vagyunk emberek" és csak utána vagyunk magyarok, keresztények vagy bármi mások. Ez a kormány „nem a mi kormányunk, mert a mi kormányunk nem emberekben lévő félelemre épít", hanem a nagyszerűséget keresné bennünk és arra kérné, hogy a magyarok nyissák ki a szívüket - fogalmazott. A kabinet európai normákra hivatkozik, de egyik nap megveri a menekülteket, a másik nap buszokkal szállítja a horvát-osztrák határ között - tette hozzá, majd azt mondta „a kormány az ördöggel cimborál".

Gyurcsány Ferenc hazugságnak nevezte, hogy a más országokból érkező, más kultúrát, vallást képviselő, más nyelven beszélő emberek kihívást jelentenek az európai és a magyar kultúrának. Szavai szerint a kormány egy erős Magyarországról beszél, de nem beszélni kell a történelmi magyar nagyságról, ugyanis Magyarország nagyságát a cselekedetei, nem pedig a szövegei bizonyítják. A cselekedetei viszont egy önmagától is elbizonytalanodott ország képét mutatják - fogalmazott.

PestiSracok facebook image

A pártelnök hangsúlyozta, örül annak, hogy a DK aktivistái nem ültek fel a kormány "hazugságpropagandájának", a párt képviselői pedig, mint mondta, a szocialistákkal ellentétben, „merünk nemmel szavazni és nem sunnyogunk".

Forrás: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!