Pesti Srácok

Bombagyárost vagy hobbivegyészt fogott a TEK?

Ugyan a vasárnap lekapcsolt bombagyárosokat kiengedte a bíróság, a TEK közzétette a házkutatáson készített videofelvételt, amelyen jól látszik, hogy "az édesanyjával és a nevelőapjával élő", a második világháború iránt hobbiszinten érdeklődő fiatal, S. Roland bombagyárában igen komoly vegyszermennyiséget foglaltak le. A fiú azzal védekezik, hogy felvidéki barátja szlovák rendszámú kocsijában talált páncéltörőgránátokat, repeszgránátokat, tojásgránátokat, lőszereket és lőport Veszprém melletti erdőben ásták ki fémkereső segítségével, s azokat éppen lakására akarták szállítani.

Nos, egy TEK-es informátorunk szerint legalább hatvan darab, gyújtószerkezettel ellátott robbanószerkezet, azaz mintegy 100 kilogramm TNT volt a szlovák rendszámú kocsiban. A nagy mennyiségű robbanóanyaggal teli autó a Keleti Pályaudvarhoz tartott, de a művelet TEK-es parancsnoka úgy döntött, nem engedi be a fővárosba az autót, nehogy felrobbanjon vele. Informátorunk szerint S. Roland lakása tele volt robbanóanyag készítéséhez szükséges vegyi anyagokkal, prekurzorokkal, de találtak csőbombát, poroltóba szerelt bombát, repeszgránátot, II. világháborús gyújtószerkezetet, övbombához használat gyújtószerkezetet, katonai robbanóanyagokat és mérőeszközöket találtak. "Ha emlékszik még a Clodo-féle bombagyárra, nos, ez olyan volt" - jegyezte meg informátorunk. Informátorunk megjegyezte, tény, szakértői kérdés, hogy a lakáson talált robbanószerkezetek milyen anyagoknak minősülnek, azonban egy párizsi támadás után a hatóság nem engedheti meg magának, hogy az ilyen jellegű eseteket figyelmen kívül hagyja.

Bombagyáros, vagy hobbivegyész? Fotó: TEK
PestiSracok facebook image

A Budai Központi Kerületi Bíróság indokolása szerint nincs semmi arra utaló jel, hogy a második világháború iránt hobbiszinten érdeklődő gyanúsított bármilyen kapcsolatban állna szervezett bűnözői csoportokkal, terrorszervezetekkel vagy tudását és vegyi anyagait a közrend, illetve emberek élete ellen kívánta volna fordítani. Arra sincs semmilyen adat, hogy az ügy "kapcsolatba hozható lenne más, a napokban indult büntetőügyekkel, nyomozásokkal". Az ügy összes körülményéből mindennek éppen az ellenkezője valószínűsíthető - hangsúlyozták. Nincs adat szélsőséges nézetekre és - azon túl, hogy két társa hozzá hasonló korú és érdeklődésű felvidéki magyar - külföldi kapcsolatokra sem. A bíróság kiemelte azt is, hogy a gyanúsított büntetlen előéletű. A négy gyanúsítottal szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányság folytat nyomozást "robbanóanyag felhasználására szolgáló készülék engedély nélküli tartásával elkövetett robbanóanyaggal visszaélés" és lőszerrel visszaélés bűntette miatt.

Hajdu János, a TEK főigazgatója az M1 aktuális csatornának nyilatkozva kedd este azt mondta: a TEK a hétvégén két csoportot fogott el, lőfegyvereket, robbanóanyagokat is talált náluk, a házkutatásokon pedig "bombalaborra" is bukkantak. Hajdu János, akit azzal kapcsolatban kérdeztek, hogy a TEK előzőleg közölte, sorozatlövő fegyverekkel és robbanóanyagokkal rendelkező embereket fogtak el terrorellenes akciósorozatukban a hétvégén, elmondta: két külön esetről van szó, az első pénteken, a második szombaton történt, különböző helyszíneken. Közölte: az egyik esetben egy gépkocsiban két embert fogtak el, akinél sorozatlövő fegyverek voltak. A fegyverszakértő véleménye szerint ezek éles lőfegyverek, amelyekhez találtak lőszereket, tárakat és hangtompítókat is - tette hozzá. Gasz Péter ügyész az MTI-nek szerdán elmondta: ezt a két gyanúsítottat a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, lőfegyverrel visszaélés bűntettével gyanúsítják őket. Úgy tudjuk, hogy a két férfi nem ismeretlen a hatóságok előtt, mindegyiküket éppen fegyverekkel történt visszaélések miatt ítélték el korábban.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.