Pesti Srácok

Hajdu: Bombalaboratóriumot is talált a TEK

Hajdu: Bombalaboratóriumot is talált a TEK

A hat ember letartóztatásával kapcsolatos nyomozásban, a házkutatások során egy bombalaboratórium került elő, olyan robbantásra alkalmas anyagok és eszközök, amelyek emberélet kioltására maximálisan alkalmasak - nyilatkozta az M1 Ma délután című műsorában Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ vezetője.

Hajdu János a letartóztatásokkal kapcsolatban kifejtette, két, időben és térben is különböző esetről volt szó, az egyik egy pénteki, a másik egy szombati művelet része volt. Mindkettőt egy terrorellenes akció keretében hajtották végre. Az első elfogás alkalmával az autóban, amelyben két személy utazott éles sorozatlövő fegyvereket találtak. A fegyverekhez tárak, hangtompító és lőszerek tartoztak.

A másik alkalommal, ahol négy főt fogtak el, a gépkocsiban robbanóanyagot találtak. A gépkocsi Budapest irányába közlekedett és a város határánál állították meg. Ezzel a letartóztatással kapcsolatban a TEK nemzetközi szálakról is említést tett, Hajdu János erről bővebbet azonban nem kívánt mondani a nyomozásra való tekintettel.

PestiSracok facebook image

A házkutatások során egy bombalaboratórium került elő, olyan robbantásra alkalmas anyagok és eszközök, amelyek emberélet kioltására maximálisan alkalmasak – mondta Hajdu. Ezek a házilag készített robbanószerkezetek úgy voltak kialakítva, hogy álcázott robbanószerként lehetett volna őket bevetni.

A TEK egyelőre vizsgálja a két csoport közötti összefüggés lehetőségét. A kiemelten védett személyek neveit Hajdu János nem árulta el, annyit fűzött hozzá a kérdéshez, hogy a TEK védelme alatt álló személyekről van szó. Arra a kérdésre, hogy dzsihádistákról van e szó, hajdú János úgy reagált, erre a következő napokban fognak választ adni.

Ismert, a “kiemelten védett személyek biztonsága érdekében bevezetett operatív intézkedések során” hat embert vettek őrizetbe – közölte kedd délután a TEK. Az őrizetbe vett emberektől sorozatlövő fegyvereket, robbanóanyagokat és lőszereket foglaltak le. Közleményében a TEK hozzátette, hogy a bíróság ma elrendelte két személy előzetes letartóztatását, a több gyanúsítottról pedig később várható döntés. A velük szemben elrendelet eljárásokat a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja le. A TEK közölte azt is, hogy fokozta a felderítő tevékenységét a november 13-án Párizsban elkövetett terrorcselekmény-sorozatot követően.

Forrás: M1, Ma délután

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.