Pesti Srácok

Nézőpont: a Fidesz az év nyertese

Nézőpont: a Fidesz az év nyertese

A pártverseny szempontjából a Fidesz-KDNP az év nyertese, a kormánypártok az év elei mélypont után év végére 8 százalékpontot tudtak erősödni, ezzel az év végére visszaállt a bevándorlási válság előtt, a Jobbik tapolcai győzelme után megbillent centrális erőtér - olvasható a Nézőpont Intézet Heti Válasz megbízásából készített felmérésben, amelynek összefoglalóját az intézet szerdán juttatta el az MTI-hez.

Az összefoglaló szerint a kormánypártok az év elei mélypont (26 százalék) után év végére 8 százalékpontot erősödtek. A felmérések alapján ezzel 2015 végére visszaállt a bevándorlási válság előtt, a Jobbik tapolcai győzelme után megbillent centrális erőtér. Jelenleg egyik ellenzéki erő sem érdemi kihívója a kormánypártoknak - olvasható a Nézőpont Intézet elemzésében. Mint írták, a Jobbik "mindössze halványuló részsikereket mutatott fel idén", a tapolcai győzelem utáni közel 20 százalékos támogatottság után év végére 10 százalékra zsugorodott a Jobbik-tábor.

Az októberi és novemberi gyengülés után ez már a néppártosodás végső kudarcát mutatja - írták. Az elemzés szerint a baloldal sem tudta növelni táborát: a teljes felnőtt népességben az MSZP tavasz óta a 10 százalékos lélektani határ alatt mozog, a Demokratikus Koalíció pedig egész évben stagnált. Míg az LMP jelenleg alulról súrolja a parlamenti küszöböt, az Együtt és a PM támogatottsága egyes hónapokban alig volt mérhető.

PestiSracok facebook image

A Nézőpont Intézet decemberi közvélemény-kutatása alapján a teljes felnőtt népességben a Fidesz-KDNP támogatottsága továbbra is 34 százalék, a Jobbik 10, az MSZP 9, a DK 6, az LMP 3, míg az Együtt 1 százalékos táborral bír. A potenciális szavazók alapján a Fidesz-KDNP 48, a Jobbik 21, az MSZP 11, a DK 9, az Együtt és a PM 1-1, az LMP tábora pedig 4 százalékos - írták. A Nézőpont Intézet december 3-7. között, ezer ember kiválasztásával, reprezentatív mintán végezte el kutatását. A felmérés hibahatára legfeljebb 3,2 százalék.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!