Pesti Srácok

Elölről kezdik a halálra éheztetett agárdi kisfiú ügyének tárgyalását

Elölről kezdik a halálra éheztetett agárdi kisfiú ügyének tárgyalását

Elölről kell kezdeni a halálra éheztetett agárdi kisfiú ügyének elsőfokú bírósági tárgyalását, mert a kiemelt ügyben az utolsó érdemi tárgyalás, tavaly október 13. óta három hónap eltelt. A jövő keddi tárgyalás az eddigi anyagok ismertetésével kezdődik, azaz ismételt meghallgatásokat nem tartanak - közölte a Székesfehérvári Törvényszék a honlapján.

A Nol.hu a tárgyalással kapcsolatban felidézte, a másfél éves E. Benjámin 2013 szeptemberében halt meg Agárdon, alig négy és fél kilósan. A kisfiú állapota négy és fél hónaposan kezdett romlani, azután egy éven keresztül anyatejjel próbálták táplálni, szervezete eközben felélte tartalékait. Az egyik szakértő szerint a boncolás során vért szerettek volna venni, de a kisfiúnak nem volt vére, ezért borzalmas fájdalmak között haldokolhatott. A kis Benjámin TAJ-számára soha semmilyen tápszert vagy gyógyszert nem váltottak ki.

A nyugati orvoslásban kételkedő szülőket, valamint a természetgyógyászatban feltétlenül hívő nagyszülőket különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel vádolják. A vádlottak padján ül a család gyermekorvosa, valamint a kézrátételes gyógymódot javasló természetgyógyász is.

PestiSracok facebook image

A tárgyalás kezdetén az első-, a másod-, a harmad- és a negyedrendű vádlott (a szülők és a nagyszülők) visszavonták a megbízást a védőügyvédtől a bizalom megrendülésére hivatkozva, majd ugyanezt jelezte a védő is. Emiatt a bíróság elhalasztotta a tárgyalást, a per jövő kedden folytatódik - a vádlottak bejelentése szerint - új meghatalmazott védő jelenlétében. A bíróság ugyanakkor új védőt rendelt ki, aki a vádlottak védelmét felkészülten el tudja látni, ha ők mégsem hatalmaznak meg senkit a következő tárgyalásig - írták.

A negyedrendű vádlott, a kisfiú nagyanyja tavaly novemberben egyszer már beteget jelentett szívproblémákra hivatkozva. E. Tiborné az új tárgyaláson ismételten egészségügyi problémákra hivatkozva nem jelent meg a Székesfehérvári Törvényszéken, ám a bíróság az indoklást ezúttal nem fogadta el, és utasítást adott, hogy a vezessék elő.

A Nol.hu arról is beszámolt, hogy az emberöléssel vádolt családtagoknak meggyőződése, hogy a bíróság és a sajtó minden tényt ellenük fordít. A portál szerint ugyanakkor mindent elkövetnek, hogy lassítsák a büntetőper lefolyását. Erre utal, hogy tanúvallomást nem tettek, ugyanakkor több ügyvédjüket is leváltották.

A Fejér Megyei Főügyészség 2014 decemberében azt közölte az MTI-vel, hogy a halálra éheztetett kisfiú halála miatt lefolytatott nyomozás bizonyítékai alapján vádat emelt hat ember ellen. A szülők és a nagyszülők, valamint a természetgyógyász ellen különös kegyetlenséggel, 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt fegyházbüntetésre nyújtottak be indítványt a Székesfehérvári Törvényszékhez. A házi gyermekorvosra foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés miatt felfüggesztett börtönbüntetést és foglalkozástól eltiltást indítványoztak.

Forrás: MTI/nol.hu Fotó: velvet.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."