Pesti Srácok

EU-török csúcs - Fidesz: az EU végre a magyar álláspontra helyezkedett

EU-török csúcs - Fidesz: az EU végre a magyar álláspontra helyezkedett

Az Európai Unió vezetői végre ugyanarra az alapállásra helyezkedtek, amelyet a magyar kormány mindig is képviselt, vagyis hogy az EU külső határait le kell zárni, a schengeni szerződést be kell tartani - értékelte az előző napi EU-Törökország-csúcstalálkozót Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese keddi budapesti sajtótájékoztatóján.

A kormánypárti politikus úgy fogalmazott, "mindannyiunk érdeke a törökökkel való jó együttműködés (...), ugyanakkor egy rossz megállapodás nem érdekünk Törökországgal". Hozzátette, Orbán Viktor magyar miniszterelnök emelt szót Brüsszelben amellett, hogy "ebben a formában nem írható alá a megállapodás Törökországgal", sok kérdést egyértelműsíteni kell.

Gulyás Gergely szerint a jelenlegi tervezetnek az a veszélye, hogy "az illegális migrációt legális migrációvá változtatná". Egy illegálisan bevándorló szír állampolgárért egy másik szír legális befogadása korlátok nélkül kifejezetten veszélyes - hangsúlyozta.

PestiSracok facebook image

A magyar kormány álláspontja változatlan: minden áttelepítést, betelepítést radikálisan ellenez, mert komoly veszélyt jelent Európára nézve, ha bevándorlók tömegei érkeznek ide - mondta Gulyás Gergely, megismételve: "semmilyen, nem önkéntes alapon nyugvó kvótáról, elosztási mechanizmusról nem lehet szó". A balkáni migrációs útvonalakat le kell zárni, az illegális bevándorlókat vissza kell küldeni - közölte.

A Fidesz alelnöke, frakcióvezető-helyettese megjegyezte, Magyarországon a kabinet népszavazási kezdeményezése lehetőséget ad arra, hogy a magyar választók döntsenek arról, akarnak-e együtt élni a migráció jelenségével vagy elutasítják azt. A politikus azt is mondta, hogy "a magyar baloldal a mai napig nem beszél ebben a kérdésben egyértelműen", és sem a határzárat, sem a katonai, rendőri határvédelmet nem támogatta. A magyar kormányfő brüsszeli vétójáról szóló MTI-hírt firtató újságírói kérdésre Gulyás Gergely azt válaszolta: a hír olyan értelemben megfelel a valóságnak, hogy "a magyar miniszterelnök volt az, aki elsőként azt jelezte, hogy ebben a formában az éjszaka során további tárgyalások után sem írható alá a törökökkel való megállapodás".

MTI/Fotó:hvg.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!