Pesti Srácok

Zeman: Ha a britek kilépnek az EU-ból, a skótok függetlenednek Angliától

Zeman: Ha a britek kilépnek az EU-ból, a skótok függetlenednek Angliától

A cseh kormány meg van győződve arról, hogy az Európai Unió Nagy-Britanniával erősebb - vélekedett Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök a brit népszavazással kapcsolatban csütörtökön közzétett nyilatkozatában. Milos Zeman cseh államfő szerint, hiába lépnének ki a britek az unióból, mert a skótok azonnal kérnék a felvételüket.

- írta a cseh kormányfő a prágai kabinet honlapjára feltett kommentárjában. Hasonló véleményt fogalmazott meg Milos Zeman cseh államfő is.

PestiSracok facebook image

Bohuslav Sobotka kifejtette, hogy az európai integráció a globalizáció kihívásaira adott fontos válasz, amely lehetővé teszi az európai országoknak, hogy továbbra is kulcsszerepet játszhassanak a dinamikusan változó világban, és befolyásolni tudják annak fejleményeit. Ha Nagy-Britannia kilépne az EU-ból, befolyása a legfontosabb gazdasági és politikai döntésekre "jelentősen csökkenne".

- mutatott rá a cseh miniszterelnök. Leszögezte, épp az integráció az, amely a legjobb biztosítéka a békés együttélésnek.

Sobotka szerint az EU-brit viszonyról kötött februári megállapodásban az uniós tagországok - köztük Csehország - számos engedményt is tettek Londonnak, amivel bebizonyították, hogy komolyan veszik a briteknek az EU jövőjével kapcsolatos aggodalmait. A cseh kormányfő bízik abban, hogy ez a megállapodás és ez a hozzáállás segít meggyőzni a briteket, hogy az uniós tagság számukra nem kockázatot, hanem a jobb és biztonságosabb jövőt jelenti.

Milos Zeman szintén azt szeretné, ha Nagy-Britannia az EU tagja maradna. „Nagyon üdvözölném, ha nem következne be a Brexit, mégpedig a britek szempontjából" - mondta újságíróknak Prágában a cseh államfő. Úgy vélte, amennyiben a britek elszakadnak az EU-tól, nagy a valószínűsége annak, hogy a skótok újabb népszavazást tartanak a Nagy-Britanniától való elszakadásról.

- fejtette ki véleményét a cseh elnök.

Forrás: MTIFotó: rt.com

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.

Basszgitáron a postabankos Princz, a zongoránál Presser – Amikor nem nekünk, hanem neki írták a dalt

A Hálózat 2020 április 4.
Emlékeznek arra a jelenetre, amikor Johnny Fontane megjelenik Don Corleone lányának esküvőjén, és elénekel pár dalt a Keresztapában? Persze segítséget is kért az amúgy Frank Sinatráról mintázott figura. Ha volt merszünk a Postabank néhai királyát, Princz Gábor bankvezért keresztapának nevezni az előző cikkünkben, akkor miért ne mondanánk ki, hogy az ő udvari zenésze Presser Gábor volt? Presser nem csupán slágert írt Princz Postabankjának (ez volt az egész ország által ismert Ezt egy életen át kell játszani), de Princz másik bizalmi embere, Kende Péter szerint még külön zenekaruk is volt, amellyel a Postabank bulikon játszottak. A vezér basszusgitározott, Presser pedig zongorázott. A zseniális zenész amúgy bekerült abba a postabankos tanácsba is, amelybe Mester Ákos, Forró Tamás és a már említett Kende is tartozott. Erős névsor. Ők ügyeltek az elvileg konzervatív Magyar Nemzetre a kilencvenes évek közepén... Szürreális az egész, mégis igaz. A KISZ-ből érkezett, moszkovita Princz Gábornak szüksége volt az arculatfestésre. Kultúremberként tetszelgett, és ehhez megkapta a segítséget az általa támogatott, zömmel liberális értelmiségtől. A milliárdok közben eltűntek, de a zene szólt. Folytatjuk a Postabank történetét.