Pesti Srácok

Szőcs Géza szerint a magyar aljasság nem ismer határokat

Szőcs Géza szerint a magyar aljasság nem ismer határokat

Terjedelmes esszét írt a Heti Válasz kérdéseire válaszul Szőcs Géza, a miniszterelnök kulturális főtanácsadója. Szőcs, aki korábban kulturális államtitkár is volt, több aktuális ügyről is elmondta véleményét. Szőcs ugyanis több ponton is keményen kritizálta a kormányt, de meg is védi Orbán Viktort.

Legfontosabb állításai:

A Liget-projektről 1.: "Egészséges, életképes fák irtásával sem lényegileg, sem taktikailag nem tudok azonosulni." Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Szőcs alkotta államtitkárként a projekt elődjét, az Andrássy-negyed koncepciót, ami helyett a Liget-projekt megvalósult, így itt nem számít teljesen elfogulatlan szemlélőnek".

PestiSracok facebook image

A Liget-projektről 2.: "a választókat a fák kivágása könnyen eltávolíthatja a kormánytól. Maradjunk ennyiben". "Ha azok a fák olyan betegek, nem lett volna szabad olyan látszatba keveredni, mint ami kialakult."

Milánói világkiállítás: "Miközben az ellenséges hangulatkeltés a legmagasabb fordulatszámon pörgött, a kormányközeli média mélyen hallgatott. A közszolgálati televízió hosszú ideig szabotálta expós anyagainkat".

Bürokrácia: "Sokfelé jártam, sok mindent láttam, de a magyar bürokrácia bestialitásához fogható államigazgatási gyehennával és mefisztói álnoksággal még nem találkoztam."

A magyar aljasság: "A magyar aljasság nem ismer mélységbeli határokat."

Médiapolitika: "Jelen pillanatban – a kormány szemszögéből nézve – legkudarcosabbnak a médiapolitikáját látom. A médiatörvény időzítésétől és annak kommunikációjától kezdve az általam azonnal és nyilvánosan ellenzett netadón keresztül (mely eset persze bizonyítja, hogy képesek vagyunk az önkorrekcióra is) egészen addig, hogy a kormány elveszített hozzá mindig lojális, nagyon fontos lapokat és újságírókat…"

Közmédia: "A közszolgálati televízió leépülése szívszorító történet."

Kereskedelmi tévék: "mindenhol a népbutítás és lélekmérgezés melegágyai."

Szőcs emellett hosszan értekezik a migráció veszélyéről, és hogy "most mi vagyunk a bennszülöttek, akiket elözönlenek". Orbán Viktorról pedig azt mondja, hogy "nem szerencséje van, hanem hihetetlenül erős intuíciója és következménylátása, akár évekre előre. Ettől sikeres, és ezért szegődött melléje a szerencse."

Forrás: Index.hu/valasz.hu, fotó: nol.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.