Pesti Srácok

Egymillió menekültből csak 63 dolgozik Németországban

null

Összesen 63 menekült dolgozik, miközben csak tavaly egymillió bevándorló érkezett Németországba – derül ki egy, a Reuters hírügynökség által készített felmérésből. A német cégek közül sokan arra hivatkoznak, hogy a német nyelv hiánya miatt nem tudják alkalmazni a menekülteket, valamint a letelepedés körüli bizonytalanság és a képzetlenség is csak ront a helyzeten.

Angela Merkel optimista reményei ellenére nem világos, hogy a menekültek miként tudnak majd segíteni a német munkaerőhiány problémáján, a Reuters felméréséből ugyanis kiderült, hogy a tavaly érkezett közel egymillió menekültből mindössze 63 embernek sikerült elhelyezkedni. Az egyhangúságot az is növeli, hogy közülük 50 a Deutsche Postnál talált munkát, főleg levélelosztó munkakörben.

A német kancellár a probléma megoldása érdekében összehívta a nagy cégek vezetőit szerdán Berlinben, hogy együtt oldják meg az integráció problémáját, a vállalatok azonban nem festettek jó képet a helyzetről. Mint kiderült, egyáltalán nem tudnak mit kezdeni a bevándorlással; szerintük a legnagyobb problémát a nyelvtudás hiánya, illetve a képzetlenség jelenti, de az sem segít, hogy a letelepedés feltételei is bizonytalanok.

A legtöbb német cég egyébként saját maga végzi a pályakezdő alkalmazottak betanítását, de a szír, iraki, afgán menekültek szerintük alkalmatlanok ezekre a képzésekre. A Deutsche Telekom szóvivője minimum 18 hónapra teszi azt a képzési igényt, ami után a menekültek egyáltalán elfogadhatóan beszélnek németül, de valószínűleg még ez is csak egy ábránd.

PestiSracok facebook image

Forrás: Reuters

Fotó: ibtimes.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.