Pesti Srácok

Emmi: Novák Katalin vezeti a nemzetközi és európai uniós államtitkárságot is

Emmi: Novák Katalin vezeti a nemzetközi és európai uniós államtitkárságot is

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára látja el a minisztérium nemzetközi és európai uniós államtitkárságának felügyeletét is.

A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben azt írják, hogy Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere szeptember elsejétől bízta meg a feladattal Novák Katalint, az államtitkár irányítja a humán terület nemzetközi és európai uniós ügyeit, feladata lesz "a tárca munkájának nemzetközi megismertetése, a magyar jó gyakorlatok nemzetközi bemutatása, valamint Magyarország multi- és bilaterális szakpolitikai kapcsolatainak erősítése is". Prőhle Gergely nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkárt pedig a poszton Pacsay-Tomassich Orsolya, a Századvég korábbi külpolitikai igazgatója váltja - ismertették.

PestiSrácok.hu, Fotó:csaladhalo

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.