Pesti Srácok

Fidesz: A baloldal hergeli a pedagógusokat

Fidesz: A baloldal hergeli a pedagógusokat

A Fidesz szerint a baloldal trükközik azért, hogy hergelje a pedagógusokat, ezért felszólítják az ellenzéket, hogy fejezze be a hazugságokat és a rémhírkeltést.

A Fidesz ezt azon ellenzéki nyilatkozatokra reagálva közölte szerdán az MTI-vel, amelyek a Népszabadság szerdai számában olvasható cikkel kapcsolatban íródtak. A napilap arról írt, hogy több mint ezer, nyugdíjkorhatárhoz közeledő tanártól vonta meg a kormány átsorolási trükkel a Köznevelési Kerekasztalon megígért 26 ezer forintos fizetésemelést.

A kormánypárt szerint a baloldal hamis információkat terjesztve „fáradozik” a tanárok hergelésén, miközben kormányzásuk alatt mindig átverték a pedagógusokat, elvettek tőlük egyhavi bért és ezreket bocsátottak el állásukból. Ezzel szemben a Fidesz-kormány a rendszerváltás óta legnagyobb béremelési programot indította három éve a pedagógusok számára.

PestiSracok facebook image

Kifejtették: a béremelési program most szeptemberben életbe lépett ütemének egyik kezdettől ismert feltétele az volt, hogy a pedagógus töltse fel a portfólióját 2014. november 30-ig ahhoz, hogy a minősítése mostanra megtörténhessen. Mintegy 13 ezer pedagógusnál ez megtörtént, de mintegy 1300, 2017. szeptember 1-jén 7 évvel a nyugdíj előtt álló pedagógus azonban úgy döntött, nem tölt fel értékelhető portfóliót, emiatt eleve nem sikerülhetett a minősítési eljárásuk.

Forrás: MTI, fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!