Pesti Srácok

Londonban már a muszlimokhoz igazítják az iskolai szünetet

null

Rengeteg szülő felháborodott, mert egy kelet-londoni iskola szünetet rendelt el a muszlim Íd al-Adhá szent ünnep miatt.

A Chobham Academy-ra 1800 diák jár. A legfiatalabbak tanulók három, a legidősebbek pedig tizennyolc évesek. Az iskola a szülőket múlt hét pénteken értesítette, hogy egyes osztályokban hétfőn nem lesz tanítás, mivel nagyon sokan kértek szabadnapot vallási okokra hivatkozva. A nem muszlim szülőknek csak pár napjuk volt, hogy találjanak valakit, aki vigyázni tud a gyerekeikre, mivel nem tudtak iskolába menni, a szülők napközben pedig dolgoztak.

Több szülő felháborodott, hogy ilyen rövid idő alatt szinte képtelenség gyerekfelügyeletet találni, volt aki emiatt kénytelen volt szabadnapot kivenni a munkahelyén. Azt is kifogásolták, hogy az iskola nem jelezte előre, hogy szünnap lesz, pedig máskor szokta, ezért a legtöbb esetben meg tudják tervezni a gyerekfelügyeletet. Az oktatási intézmény vezetője, Mark Elms levélben kért elnézést a kellemetlenségekért.

PestiSracok facebook image

888.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.