Pesti Srácok

Romba dőlt Marokkó legfőbb turistalátványossága

Romba dőlt Marokkó legfőbb turistalátványossága

Összeomlott a Marokkó egyik természeti csodájának számító legzirai sziklaívek egyike, a kettő közül a látványosabb. A különleges természeti képződmény – a strand fölött a tengerbe nyúló hatalmas vöröses sziklaboltív – péntek délután omlott alá, vélhetően az erózió következtében.

A legzirai sziklaívek minden marokkói turisztikai prospektusban szerepelnek, az észak-afrikai ország egyik fő természeti látványosságának számítottak. A két boltív közül a kisebbik, de látványosabb immár csak egy rakás kőhalom. A másiknak, amely nagyobb, mégis kevésbé látványos, nem esett baja. A leomlott íven már márciusban egy repedés keletkezett, miután egy nagy darab szikla levált róla az erős hullámverés hatására.

Ilyen volt... (kép: leighandlucy.com)
Ilyen volt... (kép: leighandlucy.com)
PestiSracok facebook image

Az Agadirtól délre, Szidi Ifni közelében fekvő Legzira strandot a világ egyik legszebbjének tartják, híres a naplementéje az Atlanti-óceán fölött, a különleges vöröses boltívekkel a háttérben. Az AFP szerint a Marokkó egyik emblémájává vált sziklaív elpusztulása további csapást mérhet az ország amúgy is csökkenő idegenforgalmára.

MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.