Pesti Srácok

A 2006-os tüntetők közt is keresi a rendőrség a robbantás elkövetőjét

A 2006-os tüntetők közt is keresi a rendőrség a robbantás elkövetőjét

Az őszödi beszéd miatt kirobbant zavargások során eljárás alá vontakat is megkeresik a nyomozók a teréz körúti robbantással összefüggésben – írja a MagyarIdők.hu. Mint írják, ide tartoznak a Budaházyval szimpatizálók, valamint robbanóanyaggal való visszaélést elkövetők, és a hobbiból bombákat gyártók is.

A portál felidézi, a Nemzeti Nyomozóiroda munkatársai felkeresték otthonában Dávid Ferenc szociológust, a Tilos Rádió munkatársát. A rendőrök állítólag azt mondták, „felkeresnek minden egykori zavargót, akinek anno balhéja volt az állammal. Azt is kérdezték Dávidtól, hogy tud-e bombát gyártani. Dávid Ferencet a 2006-ban a nyilvánosságra került őszödi beszéd miatt kirobbant zavargások során fogta el egy rendőrség, őrizetbe vették, majd 30 napra előzetes letartóztatásba helyezték fegyveres zavargásban való részvétel gyanújával.

A portál által megkérdezett forrás szerint nem meglepetés, hogy a 2006-os zavargásokon előállítottakat is fölkeresi a rendőrség, így azokat is, akiket összevertek az utcán, a fogdában vagy az előzetesben a rendőrök, esetleg a fizikai mellett pszichikai erőszakot is elszenvedtek. A nyomozás egyik verziója ugyanis az, hogy a Teréz körúti robbantó rendőröktől elszenvedett régebbi sérelmét akarta megbosszulni.

A portál arról is ír, a 2006-os sérelemért való bosszú verziója azért is érdekes, mert a hatóságok hivatalosan egy 20-25 éves férfit keresnek, így nehezen elképzelhető, hogy tíz éve aktívan részt vett volna a zavargásokban. A rendőrök egyébként többek közt a Budaházy-csoporttal szimpatizálók között is keresik a lehetséges elkövetőt. Sorraveszik továbbá azokat, akik bár nem robbantottak, de eljárás indult ellenük robbanóanyaggal való visszaélés miatt. A nyomozást azokra is kiterjesztik, akikről tudják, hogy szélsőséges nézeteket vallanak, extrém csoportokhoz tartoznak, és erőszakra hajlamosak.

PestiSracok facebook image

Teljes cikk

itt

olvasható.

Forrás: MagyarIdők.hu

Fotó: hirek.ma

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.