Pesti Srácok

Gyengült a Jobbik szavazói bázisa

Gyengült a Jobbik szavazói bázisa

Nőtt a biztos pártválasztók, és csökkent a bizonytalanok aránya az elmúlt hónapban - állapította meg a ZRI Závecz Research legfrissebb közvélemény-kutatása. A Magyar Idők pénteki számában közölt felmérés szerint szinte mindegyik párt támogatottsága emelkedett, egyedül a Jobbik szavazói bázisa csökkent.

A ZRI Závecz Research októberi eredményeiből az tűnik ki, hogy a népszavazási kampány több pártnak is jót tett. A Fidesz támogatóinak aránya egy hónap alatt huszonhatról huszonnyolc százalékra emelkedett a teljes lakosság körében, míg a Jobbik stagnált: a választókorú népesség tizenhárom százaléka támogatja az ellenzéki pártot. A szocialistákat most a választókorúak tíz százaléka támogatja, az előzőleg mért kilenc helyett. A Demokratikus Koalíció tábora ötről hat százalékra bővült, az LMP pedig stabilan háromszázalékos támogatottságra számíthat. Eggyel kevesebb, azaz kétszázaléknyi az Együtt szavazótábora, a Liberálisok és a Párbeszéd egy-egy százalékon áll, csakúgy mint a most először mérhető Kétfarkú Kutya Párt.

Élénkül a figyelem

A kutatás szerint a politikától távolságot tartók aránya harminchétről harminckét százalékra csökkent, és többen lettek a biztos pártválasztók is: a felnőtt lakosság harmincnyolc százaléka tartozik ide. Ebben a csoportban a Fideszre negyvenkilenc százaléknyian adnák a voksukat, ám a Jobbikot a három hónappal ezelőtti huszonkét százalék helyett már csak tizenhét százaléknyian választanák, az MSZP pedig tizennégy százalékot ért el. A biztos szavazók nyolc százaléka a DK támogatója. Az LMP-nek öt, az Együttnek három, a Liberálisoknak, a Párbeszédnek és a Kétfarkú Kutya Pártnak egy-egy százalékos aktív szavazói tábora van - közölte a Magyar Idők a Závecz Research felmérését.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Fotó: Index

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.