Pesti Srácok

Vizsgálat indult a Volkswagen felügyelőbizottsági elnöke ellen

Vizsgálat indult a Volkswagen felügyelőbizottsági elnöke ellen

A piac manipulálásának gyanújával vizsgálatot indított a braunschweigi ügyészség a Volkswagen AG felügyelőbizottsági elnöke, Hans Dieter Pötsch ellen a dízelbotránnyal kapcsolatban - közölte vasárnap a Volkswagen. A vizsgálat a német szövetségi pénzügyi felügyelet (Bafin) feljelentése alapján indult. A konszern mindazonáltal tudatta: a vizsgálattal kapcsolatban fenntartja korábbi álláspontját, melynek értelmében a vezetés az ügyben szabályszerűen tájékoztatta a tőkepiacokat.

Piacbefolyásolás vádjával az ügyészség már vizsgálatot folytat a Volkswagen AG leköszönt vezérigazgatója, Martin Winterkorn, valamint a hivatalban lévő VW-márkaigazgató, Herbert Diess ellen. A vád szerint a konszern vezetése nem tájékoztatta időben a befektetőket a dízelbotrányról és fontos információkat tartott vissza az ügyben. A dízelbotrány tavaly szeptemberi kitörése után a Volkswagen AG részvénye nagyot veszített árfolyamából. A Bafin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) német szövetségi pénzügyi felügyelet ellenőrzi egyebek között azt is, hogy a tőzsdei vállalatok eleget tesznek-e ad hoc tájékoztatási kötelezettségüknek a részvényesek felé a cég gazdálkodását befolyásoló fontosabb eseményekről. A Bafin feljelentése alapján az ügyészség megalapozottnak találta a gyanút, hogy a Volkswagen valószínűleg túl későn tájékoztatta az érintetteket a konszern várható nagy veszteségéről. A késedelmes tájékoztatás ugyanis nem bocsánatos bűn. Az értékpapírpiaci törvény kimondja, hogy a valótlan vagy félrevezető információk adása mellett a fontos, a részvények árfolyamát befolyásoló információk elhallgatása is piacbefolyásolásnak számít.

PS/MTI, Fotó:The Irish Times

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.