Pesti Srácok

Meglepő fordulat: szabadlábra kerülhetnek a Kozma utcai rabhalál miatt letartóztatott börtönőrök

Meglepő fordulat: szabadlábra kerülhetnek a Kozma utcai rabhalál miatt letartóztatott börtönőrök

Szabadlábra kerülhetnek a Kozma utcai rabhalál ügyében előzetes letartóztatásban lévő börtönőrök, az ügyészség ugyanis indítványozta a fogvatartottak előzetes letartóztatásának megszüntetését és a házi őrizetük elrendelését - értesült a PestiSrácok.hu.

Mint ismert, korábban a bíróság egyszer már szabadlábra helyezte azokat a börtönőröket, akiket egy rab halála miatt tartóztattak le társtettesként elkövetett halált okozó testi sértés és egyéb bűncselekmények gyanújával. Azonban azt a döntést akkor az ügyészség még megfellebbezte, így a másodfokú bíróság újra előzetes letartóztatásba helyezte őket. Most azonban maga az ügyészség indítványozza szabadlábra helyezésüket.

PestiSracok facebook image

- mondta dr. Kertész Gusztáv, az egyik gyanúsított ügyvédje a PestiSrácok.hu-nak.

Portálunk úgy tudja, hogy az ügyészség a gyanúsítás pontosítását tervezi a helyszíni szemle és a tanúk meghallgatása után.

Fotó: Stockfotó

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.