Pesti Srácok

A Levegő Munkacsoportnak majdnem sikerült igazat mondania, de mégsem

A Levegő Munkacsoportnak majdnem sikerült igazat mondania, de mégsem

Közleményben cáfolta a Levegő Munkacsoport állításait a budapesti levegőszennyezettségi mérésekről a Pest Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi Mérőközpontja. Mint írják: "folyamatosan mérnek a műszerek és folyamatosan elemzik a szakemberek az adatokat a budapesti légszennyezettséggel kapcsolatban, a levegőminőség monitorozása továbbra is megszakítás nélküli." A szakemberek hangsúlyozzák: a levegő minőségében rendkívüli intézkedésre okot adó változást nem tapasztaltak sem augusztusban, sem szeptemberben.

A Levegő Munkacsoport sajtóközleményt adott ki, miszerint 25 napja Budapest egyetlen mérőállomásáról sem érkeznek légszennyezettségi adatok. Mint írják, az Országos Meteorológiai Szolgálat arról tájékoztatta a környezetvédő szervezetet, hogy a Pest Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi Mérőközpontjánál történt meghibásodás. A Munkacsoport szerint korábban is voltak meghibásodások, de a mostani leállás példátlan, ahogyan az is, hogy semmiféle információ nem érhető el sem a leállás pontos okáról, sem arról, hogy mikortól várhatóak ismét adatok. A Kormányhivatal arról tájékoztatta portálunkat, hogy augusztus 18-án valóban történt áramkimaradás az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat (OLM) Pest Megyei Kormányhivatal által üzemeltetett (PMKH) alközpontjában. Ennek következtében informatikai probléma lépett fel, amely megakadályozta, hogy az országos mérőhálózathoz a mért adatok azonnal eljussanak. A szakemberek hangsúlyozzák, mind a levegő monitorozása, mind az adatok elemzése folyamatos, de ennek az informatikai hibának a következtében nem érhetőek el a

www.levegominoseg.hu

weboldalon.

- olvasható a közleményben. A hatóság szakemberei nyomatékosan hangsúlyozzák, az informatikai rendszert érintő műszaki meghibásodás alatt az automata mérőállomásokon az adatgyűjtés továbbra is folyamatos.

PestiSrácok.hu, fotó: Sarkadi Péter greeninfo

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!