Pesti Srácok

Továbbra sincs koalíciós megegyezés a nemzetbiztonsági törvénycsomagról Ausztriában

Továbbra sincs koalíciós megegyezés a nemzetbiztonsági törvénycsomagról Ausztriában

Továbbra sincs koalíciós megegyezés a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) által benyújtott nemzetbiztonsági törvénycsomagról Ausztriában, miután Wolfgang Sobotka néppárti belügyminiszter kezdeményezésére összeült pénteken az osztrák parlament biztonsági tanácsa.

A kancellár elnökölte tanács tagjai, vagyis az alkancellár, a külügyi, a védelmi, az igazságügyi és a belügyi tárcavezető valamint a parlamenti frakciók és további nyolc partnerszervezet képviselői arról a törvénycsomagról tárgyaltak, amely a terrorizmus elleni harc érdekében bizonyos hatáskörökkel bővítené a biztonsági szervek munkáját. A nagyobbik koalíciós partner, az Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) kifogásolja a kisebb koalíciós fél, az Osztrák Néppárt tervezetének több elemét, köztük az internetes üzenetküldő szolgáltatások rendőrségi megfigyelésének lehetőségét.

Sobotka már régebben benyújtotta a parlamentnek a törvénytervezeteket, amelyek alapján lehetővé tennék például az országhatárokon áthaladó járművek rendszámának és adatainak regisztrációját, valamint azok későbbi felhasználását. Továbbá a magáncélú és az autópályákon, a pályaudvarokon és a repülőtereken használt kamerák által rögzített videofelvételeket is felhasználhatóvá tennék a büntetőeljárás során. A miniszter kitart amellett, hogy a telefonos üzenetek megfigyelését kibővítsék, így a tervezet szerint a biztonsági szerveknek lehetőségük lenne az internetes üzenetküldő szolgáltatások megfigyelésére is.

Sobotka a pénteki ülést követően csalódottságának adott hangot és arról beszélt, hogy a baloldal akarata érvényesült. Sajnálatát fejezte ki, hogy az októberi parlamenti választás előtt már nem születik döntés a tervezetről. Leszögezte: a néppárt mindent meg fog tenni a következő parlamenti ciklus alatt, hogy napirenden tartsa a törvénycsomagról szóló egyeztetéseket.

PestiSracok facebook image

Wolfgang Brandstetter néppárti igazságügyi miniszter szerint egyelőre nem lehet tudni, hogy a csomagról szóló egyeztetések valóban megbuktak-e, hiszen a koalíciós partner részéről "nem érkezett egyértelmű nem válasz".

Hans Peter Doskozil, szociáldemokrata védelmi miniszter az osztrák közszolgálati televíziónak (ORF) úgy nyilatkozott, hogy nem futott zátonyra még az egyeztetés. A miniszter hangsúlyozta: az SPÖ támogatja, hogy a rendőrség számára több eszköz álljon rendelkezésre a terrorizmus elleni küzdelemben. Meglátása szerint azonban "alapos jogvédelemre" is szükség van, így további egyeztetések és technikai valamint alkotmányjogi szakértők bevonásának szükségességéről beszélt.

Az ellenzék a bizottsági ülés összehívását a néppárt egyik választási manővereként jellemezte és mindannyian szkeptikusan nyilatkoztak a törvénycsomagról.

Sebastian Kurz néppárti elnök a Der Standard című osztrák lapnak adott pénteki nyilatkozatában leszögezte: szükség van olyan állami kémszoftverre, amely lehetővé teszi a gyanúsítottak számítógépének, mobiltelefonjának vagy táblagépének megfigyelését. Kurz utalt arra is, hogy a lényeges tartalmi pontokról már megegyeztek az SPÖ-vel, elsősorban Hans Peter Doskozil védelmi miniszterrel folytatnak jó közös munkát. Egyúttal nehezményezte azt is, hogy a szociáldemokraták néhány héttel a választás előtt jelentik be, hogy a március óta rendelkezésre álló tervezetet rossznak tartják.

MTI

Ajánljuk még

Nagy János: Ez a figura semmit nem értett meg abból, hogy mi a Fidesz!

Ps TV február 7.
"Ez a figura semmit nem értett meg abból, hogy mi a Fidesz. Tehát az, hogy így elárulja a mi politikai közösségünket, így átálljon a baloldali liberálisok oldalára, mindezt egy lepedőnyi magyar zászlóval a hátán! Ez azt jelenti, hogy a pasas lehet, hogy Fidesz-tag volt, de hogy nem volt sose fideszes, az tuti" - mondta a Polbeatben Nagy János, a miniszterelnök irodáját vezető államtitkár, a DPK-k főkoordinátora, Huth Gergellyel és Szabó Gergővel beszélgetve, illetve nézőink kérdéseire válaszolva.

El akarták pusztítani a lovassportot! - Az Öreg vendége Dallos Gyula, díjlovagló, miniszteri biztos

Ps TV 2025 április 24.
El akarták pusztítani a lovassportot! – szögezte le Dallos Gyula, Magyarország örökös díjlovagló bajnoka. A nagy múlttal rendelkező magyar lovassportot el akarták pusztítani. A kommunisták úri passziónak tekintették és első dolguk volt hatalomra kerülésekor, hogy a híres huszártiszteket elküldték a lovaspályákról, kitelepítették vagy börtönbe zárták. Se Rákosi, se Kádár nem vették komolyan a magyar hagyományokat, miszerint lovas nemzet vagyunk. Tízezrével küldték a nemes lófajtákat a vágóhídra, a lovas edzőket utcára tették. Ez történt Platthy József (Zsiga bácsi) horthysta tiszttel, olimpikonnal, lovaglótanárral, aki az 1936-os berlini olimpián vadászugratásban bronzérmet nyert. Elsőként és egyenlőre utoljára.

Berki Ferenc ökölvívó edző a Küzdőtérben: „Hozzám olyan harcosok járnak, akik szeretnek vért inni, azonban a bunyót fél év alatt nem lehet megtanulni"

Ps TV 2024 augusztus 25.
Berki Ferenc különleges stílusával, jó néhány évvel ezelőtt hatalmas sebességgel robbant be a magyar profi bunyó világába. Ezt az egyedi hangulatot nemcsak a személyisége tükrözi, de az edzésmunkája is. A Berki Box Team ma már saját teremben készül és rendkívül sok minden összpontosul a zuglói boxkomplexumban, hiszen a komoly profiktól kezdve, celeb harcosokon át a hobbista bokszolóig, mindenféle ember megtalálható a tréningeken. Az elmúlt hetek történéseiről, a magyar válogatottról és a Berki-csapatban zajló edzésekről kérdeztük Berki Ferenc bokszedzőt.