Pesti Srácok

Közúti balesetnek nyilvánította a Scotland Yard a londoni gázolást - tizenegy sérült van

Közúti balesetnek nyilvánította a Scotland Yard a londoni gázolást - tizenegy sérült van

A mentőszolgálat szombat esti tájékoztatása szerint tizenegy ember sérült meg a londoni Természettudományi Múzeum előtti járdán történt gázolásban. A Scotland Yard a mentők beszámolójával egy időben bejelentette, hogy nem terrorcselekmény, hanem közlekedési baleset történt.

A londoni mentőszolgálat és a rendőrség egyidejű tájékoztatása szerint a tizenegy sérült közül kilencen szorultak kórházi ellátásra, jórészt láb- és fejsérülésekkel. A sérültek egyike sincs életveszélyben.

Az incidens szombaton késő délután, London egyik leglátogatottabb turistacélpontjánál, a South Kensington kerületben lévő múzeumi negyedben történt, ahol egy fekete Toyota fordulás közben felhajtott a gyalogosokkal zsúfolt járdára. A kocsi két másik járművel is ütközött, és végül a járdát védő vasoszlopokon akadt fenn. A Toyota vezetőjét járókelők a földre teperték, majd átadták a környéket pillanatok alatt ellepő fegyveres rendőri egységeknek. A férfit őrizetbe vették és egy észak-londoni rendőrőrsre vitték.

Az incidens után egy időre lezárták és kiürítették a városrészt kiszolgáló South Kensington metróállomást, valamint a Természettudományi Múzeumot, a Tudománytörténeti Múzeumot és a Victoria & Albert Múzeumot, amelyek egymás közvetlen közelében vannak. A Scotland Yard szombat este bejelentette, hogy az incidens nem kötődik a terrorizmushoz, a vizsgálat közlekedési baleset ügyében folyik. A Downing Street szóvivője közölte, hogy a történtekről tájékoztatták Theresa May miniszterelnököt, aki együttérzéséről biztosította a sérülteket.

PestiSracok facebook image

Március vége óta öt terrorcselekmény történt Nagy-Britanniában, ezek közül háromnak az elkövetői gyalogosokat gázoltak el.

  • Március 22-én egy magányos támadó bérelt járművével nagy sebességgel a gyalogosok közé hajtott a londoni parlament mellett ívelő Westminster híd zsúfolt járdáján, ezután kiszállt, és megkéselte a parlament bejáratát őrző rendőrök egyikét, aki életét vesztette. Ennek a merényletnek a meggyilkolt rendőrrel együtt öt halálos áldozata volt. A parlament fegyveres őrsége a támadót agyonlőtte.
  • Májusban egy manchesteri popkoncert helyszínén egy öngyilkos merénylő pokolgépet robbantott, 22 embert, köztük hét gyermeket megölve.
  • Június elején három terrorista egy furgonnal a London híd járdájára hajtott fel, ahol gyalogosokat gázolt el, majd a közeli piac, a Borough Market környékén sok embert megkéselt. Ebben a támadásban heten életüket vesztették, 48-an megsérültek. A kiérkező fegyveres rendőri egység a három merénylőt az első bejelentéstől számított nyolc percen belül agyonlőtte.
  • Néhány nappal később egy angol férfi furgonjával az észak-londoni Finsbury Park mecsetjének tagjai közé hajtott. A merényletben egy ember meghalt, kilenc sérültet kórházba vittek.
  • A múlt hónap közepén pokolgép lépett működésbe a londoni District metróvonal egyik szerelvényén, a tenisztornáiról világhírű Wimbledon városrész közelében. A szerkezet nem robbant fel, csak lángra kapott, de így is 30 utas könnyebben megsérült. A merénylet ügyében egy 18 éves férfi ellen vádat emeltek; ő a jövő héten áll bíróság elé.

Nagy-Britanniában jelenleg a második legmagasabb szintű terrorkészültség van érvényben. Ez a hivatalos meghatározás alapján súlyos terrorfenyegetettséget jelent és azt tükrözi, hogy a brit biztonsági szolgálatok megítélése szerint jelentős valószínűséggel lehet számítani terrortámadási kísérletre.

MTI

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

Napjainkra már teljesen természetessé vált, hogy fiatalok ezrei árulják testüket az interneten – Libz of TikTok

Ps TV 2023 szeptember 20.
Már a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) érdeklődését is felkeltették az OnlyFans-tartalmak. Na, jó talán nem úgy, ahogy elsőre hangzik, az NMHH ugyanis azt vizsgálta, hogy hogyan válhatott a kezdeti időkben a közönséget a művésszel, előadóval, jógatanárral és szakáccsal összekapcsoló felület mostanra a pornográf és erotikus tartalmakat megosztók aranybányájává.