Pesti Srácok

Közel egy tonnányi adományt gyűjtött össze a büntetés-végrehajtás a rászorulóknak

Közel egy tonnányi adományt gyűjtött össze a büntetés-végrehajtás a rászorulóknak

A Fővárosi Bv Intézet dolgozóinak és a fogvatartottaknak celebrált misét Erdő Péter bíboros, prímás. A hagyományos karácsonyi rendezvényen átadták a bv. szervezet gazdasági társaságai, illetve a kollégák által összegyűjtött közel egy tonnányi adományát is a Magyar Vöröskeresztnek - közölte portálunkkal a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága.

A civil szervezetek, egyházak már több évtizede a büntetés-végrehajtás munkájának kulcsszereplői. 40 egyházi közösséggel és 120 civil szervezettel működnek együtt nap, mint nap a különféle reintegrációs programok megvalósításában, hogy a fogvatartottak társadalomba történő visszailleszkedése minél zökkenőmentesebben történjen - írják.

Emlékeztetnek, hogy a fogvatartotti vallásgyakorlásnak komoly hagyománya van a börtönökben, hiszen a rendszerváltás óta rendszeres a lelkészek munkássága a büntetés-végrehajtási intézetekben. Amellett, hogy jogszabály adta lehetőség a szabad vallásgyakorlás, az intézeteknek is fontos, hogy az elítéltek élhessenek is e jogukkal.

Erdő Péter bíboros celebrált misét a fővárosi bv intézetben - Fotó: BVOP
PestiSracok facebook image

A börtönökben nagy figyelmet fordítanak az adventi időszakban rendezett programokra, eseményekre úgy, hogy az intézetben dolgozó reintegrációs tisztek, pszichológusok, lelkészek, de adott esetben a felügyelők is igyekeznek színesebbé, meghittebbé tenni a falakon belül töltött ünnepeket. Jellemző programok az ünnepi gyertyagyújtás, az istentiszteletek és egyéb vallási programok, a különböző szellemi vetélkedők, sakkversenyek, asztalitenisz-bajnokságok.

A Venyige utcai objektumban megtartott ünnepi szentmisén a száz megjelent fogvatartott mellett az intézet kollégái is részt vettek.

Szinte minden börtönben a fogvatartottak adományokat gyűjtenek, hogy ezzel is segítsék az arra rászoruló szervezeteket, óvodákat, gyermekotthonokat.

Fotók: BVOP

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!