Pesti Srácok

Mázli? – Idén három terrortámadást is megakadályoztak Németországban

null

Három terrortámadást akadályoztak meg az idén Németországban, 2000 óta pedig 16-ot - mondta Thomas de Maiziere szövetségi belügyminiszter egy vasárnapi lapinterjúban. Arra a kérdésre, hogy a szerencsén vagy a hatóságokon múlott-e, hogy az idén eddig nem történt terrorcselekmény, azt mondta, a szerencsének is van szerepe, de „hatóságaink jó munkájának és a külföldi szolgálatokkal folytatott együttműködésnek" tulajdonítható, hogy javult a közbiztonság.

Az Angela Merkel kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa a Bild am Sonntag című vasárnapi lapban közölt interjúban kiemelte, hogy a terrorveszély változatlanul magas, de egy sor intézkedés révén Németország az idén biztonságosabbá vált". Arra a kérdésre, hogy a szerencsén vagy a hatóságokon múlott-e, hogy az idén eddig nem történt terrorcselekmény, azt mondta, hogy a szerencsének is van szerepe, de „kétségtelenül hatóságaink nagyon jó munkájának és a külföldi szolgálatokkal folytatott együttműködésnek" tulajdonítható, hogy javult a közbiztonság, és az idén három olyan terrortámadást is sikerült megakadályozni, amelyek már az előkészületek szakaszában voltak. Azonban az utóbbi évek legsúlyosabb merénylete, a tavaly december 19-én egy berlini karácsonyi vásáron végrehajtott iszlamista terrortámadás ügyében a hatóságok rosszul mérték fel az elkövető, Anis Amri veszélyességét. Ez "keserű hiba" volt - mondta a belügyminiszter, hozzátéve, az elutasított tunéziai menedékkérőt a korábban elkövetett bűncselekményei és kihágásai miatt ki kellett volna toloncolni az országból.

Thomas de Maiziere az utóbbi napok Izrael-ellenes és antiszemita tüntetéseivel kapcsolatban kiemelte, hogy nem lehet eltűrni az izraeli zászlók nyilvános elégetését. Ez a cselekedet "egy ország jelképes megsemmisítése" - tette hozzá. Hangsúlyozva, hogy minden egyes antiszemita indíttatású bűncselekmény "szégyen" az ország számára, de nemcsak a zsidóellenes bűncselekmények a jellemzőek, hanem a becsmérlő megjegyzések, az illetlen viccek és - mint fogalmazott – „zsidó polgártársaink diszkriminációja" is.

PestiSracok facebook image

- mondta a CDU politikusa.

Sajtóértesülések szerint általában véve is várható, hogy a CDU a következő időszakban hangsúlyosabban jeleníti majd meg a közbiztonság témáját. A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című vasárnapi lap beszámolója szerint a legutóbbi elnökségi ülésen az egyik elnökhelyettes, Ursula von der Leyen védelmi miniszter kifejtette, hogy a CDU jellegtelenné vált. Míg korábban bárki gond nélkül fel tudott sorolni három pontot, amely a CDU-nak kiemelten fontos, most már nemigen tudják az emberek, hogy mi mellett áll ki a párt.

- mondta.

Mindhárom elem hangsúlyosan megjelent Angela Merkel legutóbbi beszédében, amelyet a testvérpárt, a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) nürnbergi kongresszusán mondott el pénteken. Például a közbiztonságról szólva kiemelte, hogy a CSU-s bajor belügyminiszter, Joachim Herrmann mindig nagy büszkeséggel jelentette ki a liberális Szabad Demokrata Párttal és a Zöldekkel a kormányalakításról folytatott tárgyalásokon, hogy "Bajorországban nincsenek no go zónák, vagyis olyan helyek, ahová az emberek nem mernek bemenni".

- mondta a CDU elnöke.

Forrás: MTI; fotó: financialtribune.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.