Pesti Srácok

A kormány kiemelt figyelmet fordít a Kárpát-medencén kívül élő magyar közösségekre

A kormány kiemelt figyelmet fordít a Kárpát-medencén kívül élő magyar közösségekre

A kormány kiemelt figyelmet fordít a Kárpát-medencén kívül élő magyar közösségekre, így az írországi magyarokra is - mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára Dublinban, a Magyar kulturális napok családi fesztiváljának megnyitóján.

Az MTI-hez vasárnap eljuttatott közlemény szerint Szilágyi Péter háromnapos hivatalos látogatásra érkezett a dublini és corki magyarsághoz. A rendezvényen úgy fogalmazott, a magyar kultúra az a kötelék, amely összefűzi a magyarokat tengereken vagy óceánokon keresztül is, és örömét fejezte ki, hogy egy olyan európai városban köszöntheti a magyar kultúra napját, amelynek magyar lakói kétezer kilométerre a hazájuktól is ragaszkodnak magyarságukhoz és kultúrájukhoz.

A helyettes államtitkár szólt arról is, hogy a nemzet megtartásában a családok játsszák a legfontosabb szerepet, mivel a családban a gyerekek nemcsak az otthon biztonságát, hanem a közösséghez tartozás tudatát is megkapják.

A magyar kormány elkötelezett amellett, hogy a szülők távol Magyarországtól is tudjanak magyar jövőt tervezni gyermekeinek, ezért a nemzetpolitikai államtitkárság úgy döntött: a Kárpát-medencei magyar oktatás fejlesztése mellett ez évtől külön fejlesztési forrást biztosít a diaszpórában működő magyar oktatás támogatására. Bíznak abban, hogy a programmal a világ számos pontján hozzájárulhatnak az anyanyelvi oktatás megerősítéséhez - emelte ki.

PestiSracok facebook image

Szilágyi Péter külön örömnek nevezte, hogy Magyarország az idén is tudott "segítőtársat" küldeni a dublini és corki magyarokhoz: a Kőrösi Csoma Sándor Program keretében érkezett ösztöndíjasok aktív részt vállalnak a helyi magyarság közösségi életének szervezésében

- fűzte hozzá.

A helyettes államtitkár azt hangoztatta, hogy a kormány minden magyarhoz szólni kíván Pozsonytól Kolozsvárig, Vancouvertől Melbourne-ig, és minden magyart támogatni kíván abban, hogy ne veszítse el azt a köteléket, amely hazájával és nemzettársaival összefűzi.

- olvasható a közleményben.

MTI; Fotó: Képes Újság

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!