Pesti Srácok

Szír származása miatti aggodalomra hivatkozva visszalépett az MSZP bicskei jelöltje

Szír származása miatti aggodalomra hivatkozva visszalépett az MSZP bicskei jelöltje

Nem szeretné, hogy a személye miatt az MSZP-t migránssimogatónak bélyegezzék, ezért úgy döntött, mégsem vállalja a képviselő jelöltséget Bourgla Ossamah. A szír származású orvos az MSZP-DK megállapodása szerint a közös baloldali jelölt lett volna a bicskei körzetben. Az, hogy kit indítanak helyette, még talány.

Bourgla Ossamah az

ATV-n

magyarázkodott, miért vállalta korábban a jelöltséget és most miért lép vissza mégis.

Az 54 éves szír orvos Bicskén lát el háziorvosi szolgálatot. A 2008-as önkormányzati választáson az MSZP listájáról került be a bicskei képviselő-testületbe. Az MSZP azt szerette volna, ha április 8-án Bourgla doktor indul a parlamenti mandátumért baloldali jelöltként.

Bourgla Ossamah először el is fogadta a felkérést, akkor gondolta meg magát, mire az MSZP-DK-Párbeszéd összefogásnak végre az utolsó választókerületben is sikerült megnevezze a jelöltjét. Bourgla az ATV-nek azzal érvelt, hogy a mai közhangulatban kockázatos lenne a választásokon való indulása és a pártnak is ártana, "összemosnák az MSZP-t a migránssimogatókkal".

PestiSracok facebook image

Arról is beszélt, hogy egyébként mennyire szeretik, megbecsüli a betegei, nem csak Bicskén, hanem Felcsúton is.

A doktor 1981 óta él Magyarországon és tökéletesen beszél magyarul. Először Ózdon, majd Bicskén kapott háziorvosi praxist. Fejér megye legjobb háziorvosa címmel is kitüntették. Mindezek ellenére Bourgla doktor az elmúlt két évben az ellenzék migráns ügyi szószólója lett. Hol a Hír TV-ben, hol a Népszabadságnak, HVG-nek sírta el, hogy már Bicskéről nem meri kitenni a lábát és nem mer bemenni egy konditerembe, általában csak a barátai körében megy ki az utcára mert annyira fél, hogy atrocitások érnék, hiába orvos és szeretik a betegei, a rendelőjén kívül ő is csak egy arab migráns.

Állítólag már a családja is itt hagyta, felesége és gyermekei is külföldön, Németországban élnek, mert nem bírták elviselni a magyar idegengyűlöletet. Csak ő tart még ki, és bízik abban, hogy majd megváltozik a közhangulat Magyarországon is.

PS/atv.hu, Vezető kép: ATV

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.