Pesti Srácok

Terrorizmussal vádolják a prágai imámot

Terrorizmussal vádolják a prágai imámot

Terrorizmussal vádolt meg a cseh rendőrség három cseh állampolgárt, köztük Samer Shehadeh volt prágai imámot - írta keddre virradóra internetes felületén a Mladá Fronta Dnes című napilap. A cseh titkosszolgálat fényt derített arra, hogy Omar Shehadeh 2016 októberében Szíriába utazott, ahol csatlakozott az al-Kaida terrorhálózat ottani ágához, a korábban an-Nuszra Frontként, manapság pedig a Dzsabhat Fatah es-Sámként ismert szélsőséges szervezethez.

Rajta kívül terrorizmussal vádolta meg a rendőrség a volt imám 27 éves fivérét, Omar Shehadehet és feleségét, a 24 éves Fatimát, akit Christinának hívtak, mielőtt felvette az iszlám vallást. Shehadeh fivérek palesztin származásúak, de mindketten Prágában születtek. A cseh titkosszolgálat fényt derített arra, hogy Omar Shehadeh 2016 októberében Szíriába utazott, ahol csatlakozott az al-Kaida terrorhálózat ottani ágához, a korábban an-Nuszra Frontként, manapság pedig a Dzsabhat Fatah es-Sámként ismert szélsőséges szervezethez. Követte őt Szíriába a felesége, Fatima is, aki az iszlám törvénykezés, a saría szabályai szerint ment hozzá feleségül. Omar többhetes kiképzésen esett át Szíriában, elsajátította a fegyverek és pokolgépek használatát, illetve harcra is kiképezték, majd kiképzőnek választották ki.

A történet kulcsfigurája Samer Shehadeh volt, aki segített nekik abban, hogy Szíriában utazzanak, és ott felvegyék a kapcsolatot a terroristákkal. Emellett hirdette a muzulmánok körében az iszlamista ideológiát, a többi között a WhatsApp üzenetküldő alkalmazás használatával. A titkosszolgálat figyelte az elektronikus levelezését. Mindhárom személy szökésben van, feltehetően Európán kívül.

Forrás: MTI; fotó: lidocky.cz

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!