Pesti Srácok

Megtámadták a brazil elnök választási konvoját

Megtámadták a brazil elnök választási konvoját

Ismeretlen fegyveresek tüzet nyitottak kedden Luiz Inácio Lula da Silva volt brazil elnök választási konvojára. A politikus Twitter-üzenetében tájékoztatott a támadásról, amely a déli Parana államban történt. Többször nyitottak tüzet két buszra, amely Lula választási kampányának konvojához tartozott. A buszokon Lula párttársai és szakszervezeti vezetők utaztak, de ő maga nem volt egyiken sem. A támadásban senkinek sem esett baja. A buszokon golyó ütötte nyomok maradtak. A támadók szögeket szórtak az útra, ezért az egyik busz kerekei kilyukadtak.

A konvojt az elmúlt napokban már többször megtámadták, tojásokkal és kövekkel dobálták meg, de fegyveres támadásra nem volt példa.

Lula a Twitteren azt üzente, hogy Brazíliában már-már teret hódít a nácizmus, de tévednek azok, akik azt gondolják, hogy megijesztik őt. Lula 2003 és 2011 között volt Brazília elnöke. Január végén egy fellebbviteli bíróság súlyosbította a korrupció és pénzmosás miatt nem jogerősen elítélt politikus büntetését kilenc és fél évről 12 év börtönre, hétfőn pedig egy másik bíróság elutasította az újabb panaszát.

A bíróság bizonyítottnak találta, hogy Lulát megvesztegette a Petrobras brazil olajvállalat. Az ezzel kapcsolatban 2014-ben indított Lava Jato (Autómosó) fedőnéven elhíresült nyomozás kiterjedt korrupciós hálózatot tárt fel, és ezzel hatalmas botrányt váltott ki Brazíliában: kiderült ugyanis, hogy számos - köztük az Odebrecht nevű - építőipari cég fizetett kenőpénzeket politikai pártoknak és befolyásos politikusoknak a Petrobras óriáscég versenytárgyalásainak megnyerése érdekében. A volt elnök állítólag 1,1 millió dollárnak megfelelő kenőpénzt kapott közvetett formában.

PestiSracok facebook image

Az ítélet miatt Lula elvileg nem indulhat az októberi választáson, holott roppant népszerűségnek örvend. Ha mégis indulna, elsöprő győzelmet aratna.

MTI, Vezető kép: EPA/Fernando Bizerra Jr.

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.